Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#366446 και defi μπαρομετρο η λαγουνα :metalo: τι πιεσεις δουλευει?
Άβαταρ μέλους
By bebes
#366479 Δεν ξερω αν το βάζω στο σωστό τοπικό (δεν βρήκα το αντίστοιχο για την περιποίηση)
Μου έβαλαν το καλοκαίρι ενα υλικό στο ταμπλό, το οποίο θαμπώνει στο κρύο και αντίστοιχα γυαλίζει μόλις το δει ο ήλιος.
Η αλήθεια ειναι οτι μετα απο τόσους μήνες ακόμα δουλεύει, αλλα ειναι εκνευριστικό να εχει αυτή τη θαμπάδα οταν ειναι κρύο.
Στην πρώτη φωτο φαίνεται μια λωρίδα γυαλάδας απο τον ήλιο που πέρασε απο το άνοιγμα του παραθύρου
Εικόνα
Στη δεύτερη φαίνεται η "ασπριλα" σε σημείο που δεν το βλέπει ο ήλιος
Εικόνα
Μπορώ με κάποιον τροπο μα βγάλω αυτο το μαντζούνι;
Αν το τρίψω επίμονα με πανί, γυαλίζει προσωρινά αλλα μετα ξαναγυρίζει στα ίδια


< >
Άβαταρ μέλους
By makis_kanatselis
#366480
dimviii έγραψε:και defi μπαρομετρο η λαγουνα :metalo: τι πιεσεις δουλευει?

Δεν είναι defi αλλά daemon. Μέχρι 1.1 σηκώνει. Ίσως σας φαίνεται λίγο αλλά πιστέψτε με...την δουλειά του το κάρο την κάνει πολύ καλύτερα από αλλά πιο εμπορικά και πιο Sport αυτοκίνητα. Πρέπει να αρχίσω πάλι τις νυχτερινές χαλαρές προς Σούνιο γιατί σκουριάσαμε. ..

.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#366494 Mε κάποιο All Purpose Cleaner σαν αυτό: http://www.valetpro.eu/classic-all-purpose-cleaner.html. Aρχίζεις με χαμηλή αναλογία και αυξάνεις. Πρώτα κάντε εννοείται σε σημείο που δε φαίνεται γιατί αν το ενισχύσεις πολύ με χημικό, μπορεί να σου ασπρίσει το πλαστικό μόνιμα. Εφαρμόζεις με πανί, βούρτσα ή οδοντόβουρτσα, ανάλογα το πόσο εύκολα προς δύσκολο είναι να βγει αυτή η αηδία.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#366496 μια φορα ξεχασα να τους πω να μη χρησιμοποιησουν ματζούνι στα πλαστικα (εκτος απο απλο πανακι μικροινων με νερο) και εγινε η μ@@@κια :(

Θα παω να μου πουν τι ηταν
Λογικα ειναι κατι γνωστο, το συγκεκριμενο πλυντηριο χρησιμοποιει επωνυμα προϊοντα...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#366558
bebes έγραψε:μια φορα ξεχασα να τους πω να μη χρησιμοποιησουν ματζούνι στα πλαστικα (εκτος απο απλο πανακι μικροινων με νερο) και εγινε η μ@@@κια :(

Θα παω να μου πουν τι ηταν
Λογικα ειναι κατι γνωστο, το συγκεκριμενο πλυντηριο χρησιμοποιει επωνυμα προϊοντα...


Σορρυ, άλλα τι μλκια είναι τούτη, γιατί τη χρησιμοποιούν?
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#366581
MIXOStsi έγραψε:Σορρυ, άλλα τι μλκια είναι τούτη, γιατί τη χρησιμοποιούν?


Επειδή είναι ζώα! Ποτέ τέτοιες παπαριές πάνω στα πλαστικά! :rtfm:


makis_kanatselis έγραψε: Μέχρι 1.1 σηκώνει. Ίσως σας φαίνεται λίγο


1.1 μόνο χαμηλή δεν είναι!
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#366909 Επειδή καμιά φορά θυμάμαι ότι είμαι γραμμένος σε πέτρολχεδζ φόρουμ, έκανα μία μικρή στροφοβόλτα για να μιλήσω με τα πνεύματα του βουνού και το φάντασμα του σινανάηναηναη.

Τσιμπήστε φωτό του κορολλακίου, όπως πρέπει:

-Μες στην μπίχλα.
-Με τραγική κάμερα.
-Χωρίς φόβο να φανούν οι πληγές του.

Προλετάριος των τεσσάρωνε τροχώνε. 7η σερί χρονιά χωρίς πρήμιουμ.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα