Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#355362
dekouk έγραψε:Στο τετράωρο δεν βγάζει το σήμα του καφέ?

< Note >

Από ότι έχω καταλάβει από την κόπωση του οδηγού. Κάπου διαβάζει τις κινήσεις? Θα σε γελάσω. Μην νομίζεις ότι έχω κάνει καμιά μεγάλη διαδρομή. Μόνο μέχρι Αμβούργο από Ντάρμσταντ (περίπου), δλδ σχεδόν 6 ώρες.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#355383 Αναλύει τις αντιδράσεις από τις κινήσεις του τιμονιού κυρίως και τα άλλα χειριστήρια. Απενεργοποιείται από το μενού και απο κάποια χρονιά και μετά έχει και δύο ρυθμίσεις για το πόσο ευαίσθητο είναι.

.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#355386
Obelix έγραψε:Αναλύει τις αντιδράσεις από τις κινήσεις του τιμονιού κυρίως και τα άλλα χειριστήρια. Απενεργοποιείται από το μενού και απο κάποια χρονιά και μετά έχει και δύο ρυθμίσεις για το πόσο ευαίσθητο είναι.

.

Η πλάκα είναι οτι μια φορά το απενεργοποίησα και μου φαινόταν άδειο χωρίς το καφεδάκι :lol: . Πρέπει να κάνω κανά 12ωρο ταξίδι να δω τι θα κάνει :lol:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#355402 Βασίλη η Saab νομίζω το είχε στο τελευταίο της 9 5 .

Τα καινούρια αυτοκίνητα το έχουν με αισθητήρες στο τιμόνι κλπ. Volvo, Mercedes, Renault-Nissan (στο Murano) και λοιπά ... πριμιουμς.

Πρωτοπόρα όμως ήταν η Opel που στο Signum είχε και την καφετιέρα!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#356685 Και ένα σετ με πολύ χιόνι.
Μπάνισα το τοπίο στο πήγαινε προς Γιάννενα (εννοείται με χιονόπτωση, αποφυγή διοδίων *1 μόνο* και με τη φαμίλια μέσα) ...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

...κ την επόμενη πετάχτηκα. Μηλιά Ιωαννίνων με -12, λίγο μετά το ξημέρωμα. Απίστευτη η νεκρική σιγή, ελέω απουσίας κάθε είδους ζουζουνιών.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Μετά βγήκε το φως...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Αλλά το πραγματικό σώου ήταν πριν από όλα αυτά (in media res και σε αυτοκινητιστικό φόρουμ),

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

350.000 χλμ σήμερα :s_whiteflag :s_drinks
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#356702 Δεν υπάρχει ποιό ωραίο πράγμα από την οδήγηση σε επαρχειακό, ειδικά αν είναι και χιονισμένος ο δρόμος είναι Ο Παράδεισος. Απομόνωση-οδήγηση-ευχαρίστηση. Ωραίο Jim. Ανέβα μια οδικώς Γερμανία να πιάσεις τα 400,000χλμ :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#356705
g8777 έγραψε:Εκεί με το χαραμα βγήκα έξω από το fiesta και δεν άκουσα ΤΊΠΟΤΑ. +5 χρόνια ζωής.

:s_howdy

Το έχω ζήσει πολλές φορές. Νομίζεις πως κάτι συμβαίνει μέσα στο κεφάλι σου, μιας και ο εγκέφαλος έχει συνηθίσει ΜΙΑ ΖΩΗ να πιάνει έστω 1db. Το ίδιο μερικές φορές σε απαλή χιονόπτωση.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#356711 Καλά εσύ δε νυστάζεις; Βάζεις ξυπνητήρι και σηκώνεσαι και παίρνεις τους δρόμους; :hmmm: :sleep:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#356712
Giuseppe Busso έγραψε:Αν είχε γλώσσα και μιλούσε, αυτό το Fiesta θα μας έλεγε πολλές ωραίες ιστορίες...

Σκεψου να ειχε χερια τι φωτογραφιες θα εβγαζε