Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#35674 Νομίζω κατάλληλο είναι και αυτό
Εικόνα
http://www.theslshop.com

Με 15 χιλιάρικα θα πάρεις ένα αρκετά καλό 500ρι που δε θα σε σκίσει στα συνεργεία, αν βρεις με το εργοστασιακό hardtop δε θα έχεις πρόβλημα με τους δύσκολους χειμώνες και γενικά θα το φχαριστιέσαι χωρίς να ζορίζεσαι.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#35789 Παιδιά δε βάζετε και καμία λεζάντα στις φωτο, δεν ξέρω ακριβώς ποια είναι και βοηθάει να τα ψάχνω.
Αυτά τα κόκκινα παραπάνω μ'άρεσαν πχ αλλά τι ακριβώς είναι το καθένα.
Το Porsche θα το δω, το merc δε με ενθουσιάζει αλλά θα το διαβάσω πρώτα μπας και χάνω κάτι.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#35797 Διαφορετικες γενιες Corvette.

Sent from Corsair's brick
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#35820 Διαβάζοντας πάντως την περιγραφή στο πρώτο post μου έρχονται στο μυαλό κυρίως αμερικάνικα και γιαπωνέζικα για κάποιο λόγο.
Πέρα από τα πιο κλασικά που έρχονται πρώτα στο μυαλό και χωρίς να ξέρω κατά πόσο είναι μέσα στο budget προτείνω να δεις:


Cadillac XLR, που ανοίγει για περισσότερο αέρα! :s_cool

Εικόνα


Dodge Challenger

Εικόνα


Infinity G37

Εικόνα


Bonus σε ευρωπαϊκό Maserati 3200 GT

Εικόνα :inlove:
Άβαταρ μέλους
By IKE
#35832 Με κλειστά μάτια παίρνεις αυτό το καθαρόαιμο:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#35842 ^Προτάθηκε το υπερατού επιτέλους.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#35844 Alfa 159 Sprint. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#35854 Corvette c6 , Cadillac, dodge, όλα ωραία αλλά πάμε στα 20κ τουλάχιστον... :-(
Άβαταρ μέλους
By IKE
#35873 Με 20χιλ μπορείς να πάρεις 10-15 διαφορετικές Brera, μη το ψάχνεις, είναι το απόλυτο αμάξι (και το ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ) δεν ονομάστηκε τυχαία "το yaris του φτωχού" και ΜΟΝΙΚΑ ΜΠΑΛΟΥΤΣΙ ΜΕ ΡΟΔΕΣ.
Άβαταρ μέλους
By j.marr
#35878
IKE έγραψε:Με 20χιλ μπορείς να πάρεις 10-15 διαφορετικές Brera, μη το ψάχνεις, είναι το απόλυτο αμάξι (και το ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ) δεν ονομάστηκε τυχαία "το yaris του φτωχού" και ΜΟΝΙΚΑ ΜΠΑΛΟΥΤΣΙ ΜΕ ΡΟΔΕΣ.


Τσένη Φερλόπεζ με λεβγιέ :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#35886
KiloMeater έγραψε:Παιδιά δε βάζετε και καμία λεζάντα στις φωτο, δεν ξέρω ακριβώς ποια είναι και βοηθάει να τα ψάχνω.
Αυτά τα κόκκινα παραπάνω μ'άρεσαν πχ αλλά τι ακριβώς είναι το καθένα.
Το Porsche θα το δω, το merc δε με ενθουσιάζει αλλά θα το διαβάσω πρώτα μπας και χάνω κάτι.

To Porsche είναι το 928GT 1989-1992. Αυτης της γενιάς τα 928 ήταν τα S4, συνήθως αυτόματα τετρατάχυτα 5.0 32v v8/320ps και τα GT που ήταν ελαφρώς... ελαφρύτερα και αυστηρά πεντατάχυτα μάνιουαλ. Η 928 έχει αλουμινένια τμήματα αμαξώματος και ένα είδος παθητικής τετραδιεύθυνσης πίσω, ενώ από εξοπλισμό, ειδικά η s4, έχει τα πάντα. Ιδανικά θα ήταν να βρεις μια gt που έχει περισσότερο ενδιαφέρον οδηγικά αλλά και ως πιο σπάνια, σε 2-3 χρόνια που θα την πουλήσεις, μπορεί με λίγη τύχη να βγάλεις επιπλέον χρήμα, έτσι για τα έξοδα συντήρησής της. H GTS είναι η τελευταία της σειράς που είναι και πιο σπάνια και πιο δυνατή και καλύτερη γενικά στο δρόμο. Δυστυχώς ενω΄με 15Κ παίρνεις κούκλα S4 ή καλή GT (αν τη βρεις) για τη GTS θες πλέον κάτι παραπάνω. Για το καλό σου μην κοιτάς πιο παλιές (μοιάζουν πολύ).

Η Mercedes είναι η 500SL R129 που βγήκε από το 1989 μέχρι το 2001. Η πρώτης γενιάς που σου προτείνω έχουν V8 5.0λίτρων 32V με 326ps που συνδυάζεται με βαριεστημένο 4ρι αυτόματο. Από το '95 μπορούσες να την πάρεις και με πολύ πιο γρήγορο 5ρι. Εναλλακτικά υπάρχουν και 6κλυλινδρες (που εμένα μ'αρέσουν καλύτερα -υπάρχουν και manual) όπως και 12κύλινδρες (αλλά καλύτερα άσ'το). Μπορεί να πάρει hardtop (θέλει δύο άτομα για να κουμπωσει) και πρακτικά γίνεται κουπέ. Γενικά δε σπάει, δε χαλάει αλλά μην περιμένεις ακραία σπορ συμπεριφορά... Από ήχο όμως είναι :inlove: . Εναλλακτικά δες μια από τις μεταγενέστερες 320SL (που μπορείς να τη βρεις και μάνιουαλ και να αντικαταστήσεις πανεύκολα το ΙΧ σου).

Το γατί είναι Jaguar ΧΚ8 και δεν ξέρω και πολλά πράγματα αλλά γουργουρίζει καταπληκτικά και γενικά... μ'αρέσει! :eat:

Εναλλακτικά, αν σ'αρέσουν οι βαυαρέζικες τοφάλες κοίτα και το 630 Ε63 που είναι στα λεφτά σου...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 071125.jpg
Την 850 δε θα τη κοίταζα αν είχα προβλήματα με το στομάχι μου... :ninja: