Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#35104 Καταρχας προειδοποιω οτι το παρον ειναι θεωρητικη συζητηση, δεν ειναι κατι που προκειται να κανω τωρα κοντα. Μου περναει απο το μυαλο σαν ονειρο-σκεψη, το μοιραζομαι σε αυτο το επιπεδο.. αστο να δουλευει στο background  Μη μου λετε μετα τζαμπα μας παιδευεις ε;

Το project ειναι αγορα 2ου αμαξιου, αυστηρα μεταχειρισμενου, με μικρο Budget MAX 15K.
Το αμαξι αυτο θα εχει τα εξης χαρακτηριστικα
• να βγαλει τα αποθημενα καθε αγοριου που μικρος επαιζε με matchbox μοντελακια κτλ
• να ειναι πισωκινητο
• να ειναι 2θεσιο
• να εχει φτιαχτικο ηχο κινητηρα
• να εχει ωραια θεση οδηγησης χωνευτη, να μπανεις «μεσα»
• Να μη με τρεχει στα συνεργεια
• Να εχει αρκετο γκαζι, πηγαια δυναμη με καλη ροπη
• Να εχει κανα εξοπλισμο της προκοπης μεσα, μην ειναι τα μεταλλα γυμνα
• Να μπορει να ξαναπουληθει μετα απο 2-3 χρονια και να παρω το μεγαλυτεερο μερος των χρηματων πισω

Τι ΔΕΝ με ενδιαφερει
• Περιορισμος στα κυβικα – αδιαφορο
• Οδικη συμπεριφορα , τρενο, κτλ.. ψιλοαδιαφορο γιατι δεν προκειται να πιεστει πολυ
• Καταναλωση
• Μουρη, premiumοσυνη , show off

Μην αρχισω τις μπουρδες οτι θα μας ειναι χρησιμο σα 2ο αμαξι, να ελευθερωθει το οικογενειακο για τη γυναικα κτλ.... βασικα θα ειναι ενα δωρο στον εαυτο μου αν καταφερω καποια πραγματα που θα μου επιτρεψουν να το δικαιολογησω (σε μενα πρωτα)

Για να παρετε μια ιδεα τι αμαξια θα μου αρεσαν:
Nissan 350Z, 200SX, 300SX, κανα πορσικο, κανα mustang, τετοια πραματα...

Αν ποτε προχωρησει το σχεδιο θα ειναι εδω (Αυστρια) .. γενικα εδω η οδηγηση ειναι ταφος, δεν μπορεις να το κυνηγησεις οποτε θα ψιλοσερνεται.... αντε να παει 1-2 φορες στη ζωη του (στα χερια μου) σε καμια πιστα αλλα και εκει cruising θα κανει... αλλα αμα βρεθει σε καμια βουνισια διαδρομη, ειδικα ανηφορικες , να τραβαει, να πατας γκαζι και να δινει οχι να σερνεται..
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#35106 Σπορ αμάξι που να σε φτιάχνει κι όταν πας αργά. Χμ, αμερικανικό μού μυρίζει. Με χορταστικό V8 και ρελαντί να τρίζουν τα τζάμια στα θερινά ανάκτορα.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#35123 Καλή και άγια η Λίζα αλλά δε σε φτιάχνει όταν σέρνεται, είναι και γυμνή μέσα που δεν το θέλει. Ενώ αυτό...
https://pixeltango.com/wp-content/uploa ... ustang.jpg
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#35135 Σλουρπ... ναι αλλα ειναι λιιιγο πανω απο το οριο που εβαλες. :s_laughat
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/fo ... ORT&noec=1
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#35136 Καταρχάς αυτό που έβαλες είναι neu, είπαμε used κοιτάμε.
Και τα απλά Mustang με look σαν αυτό φαντάζομαι κάνουν. Μερικά που είχα ακούσει US μεριά ήταν γκ@υλα....
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#35143
KiloMeater έγραψε:Καταρχάς αυτό που έβαλες είναι neu, είπαμε used κοιτάμε.
Και τα απλά Mustang με look σαν αυτό φαντάζομαι κάνουν. Μερικά που είχα ακούσει US μεριά ήταν γκ@υλα....

Look Shelby 20000€
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/fo ... ORT&noec=1
Αυτο ειναι πολυ σλουρπ :inlove:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#35147 Τα Nissan (350z) πάντως τα βρίσκεις φτηνότερα, και έχει κάτι πολλά, με φουλ έξτρα μέσα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#35157 H Elise απορρίπτεται διότι
Α) έχει φλωρικο look που δε με φτιάχνει να τη βλέπω στο γκαράζ
Β) θέλει δυναμική οδήγηση για να δεις τις αρετές τις, άρα θα πήγαινε χαμένη
Γ) μέσα είναι τραγικό
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#35170 Αν και είπες πισωκίνητο, κάτι σε 4wd TT; Στο Budget σου από οτι βλέπω (π.χ http://goo.gl/hHTVzA) υπάρχουν.
Απο την στιγμή που λες ναι μεν χαμένο θα πάει κάτι πολύ σπορ αλλά θέλεις πισωκίνητο είναι λίγο αντιφατικό. :oops:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#35175 Το ΤΤ δε μου άρεσε ποτέ για κάποιο λόγο. Χαμένα θα πάνε τα τρελλά κρατηματα με ταχύτητες κτλ.... κάνα ψιλοdrift σε κάνα επαρχιακό η με τίποτα χιόνια, είναι στα ζητούμενα
Άβαταρ μέλους
By corsair
#35191
KiloMeater έγραψε:Τα Nissan (350z) πάντως τα βρίσκεις φτηνότερα, και έχει κάτι πολλά, με φουλ έξτρα μέσα



με το 350Ζ ομως θες και ενα σετ χερια...

Γενικα πολλα θες για πολυ λιγα...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#35196 Κλισέ...
Ένας μέσος οδηγός είμαι, δεν θα μάθω να οδηγώ ομως τώρα, ούτε εχώ προσδοκίες να κάνω τίποτα τρελλά να ποστάρω στο utube.
Δεν δαγκώνει κιόλας