Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By fabiawrc
#32841 τι εγινε παιδες?πηγε κανεις απο εσας?

τι μου αρεσε!
bmw i8 το αμαξι ειναι αλλου!!απιστευτο!
audi tt εχει μια αιγλη απο supercar μου αρεσε τρομερα μεσα-εξω.
octavia rs μου αρεσε παρα πολυ.γκαζι-χωρους καθισματαρες ποιοτικο, τα εχεις ολα!
volvo v40 occean race. μπλε σκουρο με απιστευτα μπεζ ανοιχτα δερματα με πολλες ραφες.χλιδατο!
ford mondeo. τεραστιο ομορφο και πολυ καλο εσωτερικο σε σχεση με τα αθλια focus-fiesta
fiesta st πολυ καλο εξωτερικα,φανταστικα μπακετ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ.
peugot 108. η εκδοση που ειδα με ταχυτητες στο τιμονι,οροφη που ανοιγει μεχρι πισω,παιχνιδιαρικο εσωτερικο!

τι δεν μου αρεσε!
renault megane. τραγικη σχεδιααση εσωτερικα.
renault capture μιλαμε μπηκα μεσα και τυφλωθηκα απο τις γυαλιστερες αντανακλασεις!αισχος!λαμπυριζε!
focus fiesta. μετρια εξωτερικα εσωτερικα το fiesta μια τραγωδια το focus ελαχιστα καλυτερο.
citreoen c4 αδιαφοροοοο.
nissan pulsar ακριβο και παντελως αδιαφορο.
passat. με το που μπηκα μεσα με πονεσαν τα ματια μου απο την παραφωνια.χοντροκομενο εσωτερικο και ο μακροστενος αεραγωγος που συνεχιζει σε ολο το ταμπλω μια χαζομαρα.

παντως τα αυτοκινητα πλεον εχουν ξεφυγει.εχουν εξελιχτει τοσο πολυ που βλεπεις τα κουβαδακια εχουν ταχυτητες στο τιμονι και ενα σωρο μπλιμπλικια.πιστευω οτι η εσωτερικη σχεδιαση εχει κορεστει.βλεπεις εσωτερικα εντελως διαστημικα ντιζαινιες τρελες που απο μονες τους ειναι παραφωνια και κουραζουν στο ματι
.πχ c4 η focus.βλεπεις τα κεντρικα οργανα του 208 και σε πιανει απελπισια και λες τι διαολο?μα τυφλοι το σχεδιαζουν?
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#32941 Ανέφερε αν θέλεις αν αξίζει τον κόπο να πάει κανείς, πόσο είναι το εισιτήριο, τι παίζει με τα test drive κλπ. Είναι πολλοί που δεν πάνε στις εκθέσεις, αλλά κάποιοι που θέλουν να πάνε, θα τους ήταν χρήσιμες τέτοιες πληροφορίες.
Α, και καλωσήλθες και στο φόρουμ! :lol:
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#32976 Το εισιτήριο είχε 6 ευρώ ενώ φέτος δεν υπήρχαν εκπτώσεις για κατηγορίες όπως οι φοιτητές σε αντίθεση με άλλες χρονιές.Η έκθεση είχε και λιγότερες εταιρίες από τις προηγούμενες φορές,βάλτε και τους ''κακούς'' πωλητές κλπ.....Π.χ. όπως ξαναέγραψα στην Jeep ζητούσαν να συμπληρώσεις ολόκληρη φόρμα με τα στοιχεία σου για να σου δώσουν ένα προσπέκτους.Σε άλλες εταιρίες έρχονταν οι πωλητές και μας έδειχναν τις οθόνες και γενικότερα τα γκάτζετ του αυτοκινήτου αλλά μόλις ρωτούσες αν είχε adaptive cruise control ή ακόμη και τί ελαστικά φοράει πάθαιναν μπλακάουτ και έψαχναν γύρω γύρω.Παντού είδα να αναγράφονται τιμές με απόσυρση αλλά εάν δεν έχεις αυτοκίνητο προς απόσυρση,οι περισσότεροι άντε να σου κόψουν 2-3 κατοστάρικα και αυτά μετά από ερωτήσεις,''διαπραγμάτευση'' και αναφέροντας αγορά τοις μετροιτής ενώ έχουν και δικά τους χαρτιά.Για το τελευταίο να τονίσω πως μιλάμε για τελική τιμή από 16000 και πάνω,όχι στα πολύ μικρά.

Edit.Και κάτι άλλο.Ενώ λένε για δωρεάν πάρκινγκ που όντως υπάρχει,αν πας τελείως ευθεία και δε στρίψεις αριστερά στο τέλος για να παρκάρεις μόνος σου,πέφτεις πάνω στους παρκαδόρους που σου λένε ότι το παρκάρουν και τους αφήνεις μετά όσα θέλεις εσύ.Τραγική εικόνα το ανοικτό κουτί γεμάτο κλειδιά αυτοκινήτων από πολλούς που την είχαν πατήσει :( .
Καλά ρε παιδιά,κανείς δε ρωτάει αν γίνεται να το παρκάρει μόνος αφού του έχουν πει για ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ή τουλάχιστον να του δώσουν τα κλειδιά; Τόσα κορόιδα; Και αυτό συμβαίνει εδώ και 3 χρόνια από την 1η έκθεση που έκαναν. (Ναι είμαι λιγάκι κολλημένος και large και πάω :lol: ).
Τελευταία επεξεργασία από Cosmonaut21 και 03 Νοέμ 2014, 14:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#32985
Cosmonaut21 έγραψε:Το εισιτήριο είχε 6 ευρώ ενώ φέτος δεν υπήρχαν εκπτώσεις για κατηγορίες όπως οι φοιτητές σε αντίθεση με άλλες χρονιές.Η έκθεση είχε και λιγότερες εταιρίες από τις προηγούμενες φορές,βάλτε και τους ''κακούς'' πωλητές κλπ.....Π.χ. όπως ξαναέγραψα στην Jeep ζητούσαν να συμπληρώσεις ολόκληρη φόρμα με τα στοιχεία σου για να σου δώσουν ένα προσπέκτους.Σε άλλες εταιρίες έρχονταν οι πωλητές και μας έδειχναν τις οθόνες και γενικότερα τα γκάτζετ του αυτοκινήτου αλλά μόλις ρωτούσες αν είχε adaptive cruise control ή ακόμη και τί ελαστικά φοράει πάθαιναν μπλακάουτ και έψαχναν γύρω γύρω.Παντού είδα να αναγράφονται τιμές με απόσυρση αλλά εάν δεν έχεις αυτοκίνητο προς απόσυρση,οι περισσότεροι άντε να σου κόψουν 2-3 κατοστάρικα και αυτά μετά από ερωτήσεις,''διαπραγμάτευση'' και αναφέροντας αγορά τοις μετροιτής ενώ έχουν και δικά τους χαρτιά.Για το τελευταίο να τονίσω πως μιλάμε για τελική τιμή από 16000 και πάνω,όχι στα πολύ μικρά.


Έχω να πάω σε Αυτοκίνηση κανά 5αρι χρόνια, οπότε δεν ξέρω καν τι παίζεται τα τελευταία χρόνια...πάντως από ότι θυμάμαι και καταλαβαίνω, "κάθε πέρσι και καλύτερα".

Α και για την απόσυρση, πρέπει όντως να έχεις δικό σου χρέπι για απόσυρση ? Νόμιζα ότι όλοι έχουν αγοράσει μερικές νεκροφόρες και προσφέρουν την τιμή της απόσυρσης σε όλους τους πελάτες τους ? :s_dunno Αλλιώς τι νόημα έχουν οι διαφημίσεις αρκετών εταιρειών που λένε "τιμή απόσυρσης ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!" (και το τονίζουν κιόλας)....
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#33009 Πηγα το πρωτο Σαββατο και δεχτηκαν κανονικα πάσο και πληρωσα 3 €. Ωστοσο την πάτησα με το παρκινγκ. 2 € τους εδωσα. Χθες για καποιον λογο, δεν δεχτηκαν το πάσο.
Στην αναβροχια καλο και το χαλαζι, λεω, οποτε δε θεωρω οτι ηταν πολυ ασχημη.
Άβαταρ μέλους
By Orestis.D
#33011 Εμενα μου αρεσε που οσοι κατασκευαστες ηταν ειχαν ολη την γκαμα τους κι οχι 2-3 μοντελα... Αν ειχε περισσοτερες εταιριες αυτο δε θα ηταν εφικτο. Λειπουν Mercedes, Fiat, Alfa Romeo, Honda, Kia, Huyndai, Chevrolet.
Άβαταρ μέλους
By BOYT
#33013 εβγαλα τα εισητηρια απο το cheapis με 3 ευρω, στο τεστ του κορσα συμπληρωσα ενα εντυπο στην οπελ για να μου πει τι ωρα το εχει διαθεσιμο και στην πορτα για τα τεστ ενα καρτελακι με το ονομα και αριθμο διπλωματος τα ονοματα οσων θα ερχοντουσαν μαζι και αυτο για να με αφησουν να ξαναμπω στην εκθεση.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#33027
Orestis.D έγραψε:Εμενα μου αρεσε που οσοι κατασκευαστες ηταν ειχαν ολη την γκαμα τους κι οχι 2-3 μοντελα... Αν ειχε περισσοτερες εταιριες αυτο δε θα ηταν εφικτο. Λειπουν Mercedes, Fiat, Alfa Romeo, Honda, Kia, Huyndai, Chevrolet.


Αν το καλοσκεφτεις, μονο Mercedes, Kia και Hyundai θα μπορουσαν να θεωρηθουν μεγαλες απουσιες.
Άβαταρ μέλους
By Orestis.D
#33472
Focusman91 έγραψε:
Orestis.D έγραψε:Εμενα μου αρεσε που οσοι κατασκευαστες ηταν ειχαν ολη την γκαμα τους κι οχι 2-3 μοντελα... Αν ειχε περισσοτερες εταιριες αυτο δε θα ηταν εφικτο. Λειπουν Mercedes, Fiat, Alfa Romeo, Honda, Kia, Huyndai, Chevrolet.


Αν το καλοσκεφτεις, μονο Mercedes, Kia και Hyundai θα μπορουσαν να θεωρηθουν μεγαλες απουσιες.


Ολες αυτες τα καινουργια μοντελα τα παρουσιασαν περυσι, δεν ειχαν να μας πουν κατι καινουργιο. Εκτος απο Mercedes C-class.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#35077 6€ πεταμένα στα σκουπίδια (3€ για όσους αγόρασαν μέσω ίντερνετ).
Μετά από παρακάλια φίλου πήγα (πάλι καλά έδωσα 3€ και αυτά πολλά ήταν) για μια έκθεση που δεν πρόσφερε τίποτα. Το μόνο που άξιζε ήταν τα μοντέλα (όχι των αυτοκινήτων αλλά οι κοπέλες :inlove: ). Μεγάλη απουσία Η Μέρκ φυσικά (και να ήταν 3 μοντέλα θα είχε), φυσικά οι άλλες εταιρείες δεν είχαν καμιά γκάμα της προκοπής (δέχομαι ότι αυτά πουλάνε στην ελ. αγορά), το μόνο κομμάτι που άξιζε ήταν τα test drive που έχουν τον χαβαλέ τους.
Συνοπτικά καμιά 10ρια μάρκες για 6€ ενώ στην έκθεση Γενεύης δίνεις 7€ και βλέπεις τα πάντα όλα και για να την γυρίσεις από άκρη σε άκρη θέλεις ένα 6ωρο και αυτό δεν φτάνει :yahoo: :inlove: και φυσικά μπαίνεις σε όλα. Εδώ (κλειδωμένα τα R8, i8 ) και ειδικά στους πωλητές της VAG να έχουν ένα ύφος 1000 καρδιναλίων.
Ευχάριστη έκπληξη το Opel Astra 1.6CDTI :inlove: