Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#347445 Μπορει απλα να μαζευει πελατεία.

< >
Άβαταρ μέλους
By bebes
#349438
KWSN-Men έγραψε:Άλλαξε η μέρα προσφοράς της V-Power?

Τριτη 10/1 κανονικα

ηρθε μηνυμα
Άβαταρ μέλους
By nEK
#357012
koubeast έγραψε:Ένα στα 10 πρατήρια κλέβει στην αντλία σε Θεσσαλονίκη, Μαγνησία και Αχαΐα.


Μα πως? Τοσα λεφτα στα συστηματα εκροων κλπ δωσανε, πως γινεται να χανουν στο μετρημα? :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#357095 Εφόσον υπάρχουν οδηγοί που δεν ξέρουν απλή μέθοδο των τριών ώστε να υπολογίσουν πόσο πρέπει να πάρει το ρημάδι τους... ώ σόρυ ,ξέχασα πρέπει να φουλάρεις για να βγάλεις αποτέλεσμα όταν βάζεις 10άρικα -20άρικα όταν ανάψει το λαμπάκι άξιος της μοίρας σου είσαι .

ΥΓ πριν καιρό μπήκα σε αμάξι φίλου που είχε αναμμένο λαμπάκι καυσίμων , βάλε βενζίνα του λέω μην ανησυχείς μου λέει 65 χλμ κάνει άνετα το έχω μετρήσει :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#357100 Για το ΥΓ ισχύει άνετα. Χόμπι που έχω κόψει από τότε που έβαλα αέριο.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#357111
MONMAN έγραψε:Εφόσον υπάρχουν οδηγοί που δεν ξέρουν απλή μέθοδο των τριών ώστε να υπολογίσουν πόσο πρέπει να πάρει το ρημάδι τους... ώ σόρυ ,ξέχασα πρέπει να φουλάρεις για να βγάλεις αποτέλεσμα όταν βάζεις 10άρικα -20άρικα όταν ανάψει το λαμπάκι άξιος της μοίρας σου είσαι .


Αν ειναι δυνατόν
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#357116 και παίρνεις αργά ή γρήγορα και την αντλία βενζίνης στα χέρια, το εχω πει σε όσους ξέρω, φουλ μία φορά και μετά βάζετε 10 και 20 να το ξαναπάτε στο φουλ, μια φορά ρε γαμώτο!
για πετρέλαιο δε το συζητώ ,φουλ παντού και πάντα αν το αφήνεις παρκαρισμένο με άδειο τεπόζιτο τα βακτήρια κάνουν πάρτι!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#357119 Ε; Και τι σχεση εχουν ολα αυτα με την κλοπη στην αντλια; :hmmm:
Βακτηρια; Ε; :hmmm: :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#357120
MONMAN έγραψε:και παίρνεις αργά ή γρήγορα και την αντλία βενζίνης στα χέρια, το εχω πει σε όσους ξέρω, φουλ μία φορά και μετά βάζετε 10 και 20 να το ξαναπάτε στο φουλ, μια φορά ρε γαμώτο!
για πετρέλαιο δε το συζητώ ,φουλ παντού και πάντα αν το αφήνεις παρκαρισμένο με άδειο τεπόζιτο τα βακτήρια κάνουν πάρτι!

Απο προσωπική εμπειρία σε δύο αμάξια,χιουντάι κουπε 99 με 330000χλμ και πουντο του 2005 με 250000 ,δεν χαλάει η τρόμπα έτσι εύκολα,εμένα δεν μου έχει χαλάσει πάντως.Εντάξει δεν πέρασαν/περνάνε όλη τη ζωή τους με 5-10 λίτρα αλλά είναι το στάνταρ των τελευταίων ετών.Οταν τα € είναι περιορισμένα κάθε εβδομάδα τότε πρέπει να τα διανέμεις σωστά.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#357181 Όταν σαν πελάτης δε σέβεσαι τον εαυτό σου να μάθεις ορισμένα πράγματα τότε περιμένεις να σε σεβαστούν οι πρατηριούχοι;

Από ανθρώπους που δε μπορούν να κάνουν πράξεις απλής μεθόδου των τριών ,περιμένεις να καταλάβουν ότι τους κλέβουν και να κάνουν και καταγγελίες;
Νομίζω ότι όταν λέμε για κλοπή στην αντλία κάποιος πρέπει να την καταγγείλει , έτσι δεν είναι;

Όσο για τα βακτήρια έτσι είναι στα άδεια ...ντεπόζιτα αναπτύσσονται , είναι και ένα πλεονέκτημα των βενζινοκίνητων έναντι των ντίζελ!

Τα ford που έχω εμπειρία (4 αντλίες σε 200.000 χλμ) ούτε κάτω από τη μέση ρε ούτε!
Άβαταρ μέλους
By teddx
#357184 Και αν κάνεις καταγγελία σε κάποιο καλάθι των άχρηστων θα βρεθεί. (Δεν επικροτω βέβαια την αδιαφορία). Επίσης για να αντιληφθεί το κλέψιμο θα πρεπει να το γεμισεις ποιος μπορει σήμερα να παει να δώσει ενα 70αρι+; Για και και κανουν πάρτι στο κλέψιμο. Επίσης το κράτος τι κανει γιαυτό; Συμμέτοχος στην απάτη είναι αφού και λουκέτο δεν βάζει αλλά και ουτε δημοσιοποιεί τα πρατήρια που κλέβουν. Ας τα έκλεινε για καμμία βδομάδα και αναρτουσε και πινακίδα απο έχω οτι το συγκεκριμένο πρατήριο να δεις τοτε που όλοι παναγιες θα ηταν. Αλλά αρέσκεται να βάζει ενα πρόστιμο κάνα 5χιλιαρο το οποίο μετα θα παει προς κάτω. Επειδή τα ποσά που κλέβουν οι πρατηριουχοι είναι μεγαλυτερα απο τα πρόστιμα τους συμφέρει να το συνεχίζουν. Έτσι κράτος και πρατηριουχοι είναι και οι 2 ικανοποιημένοι καθώς μπαίνει χρήμα στο ταμείο. Όσο για τους καταναλωτές ποιος νοιάζεται για αυτους, λεφτά υπαρχουν.


< Smart ultra >