Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#226446 Ήταν να το πάρω το Σάββατο, αλλά είχαν ξεχάσει να βάλουν τους αισθητήρες και θα το πάρω σήμερα.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#226449
Asimov έγραψε:Ήταν να το πάρω το Σάββατο, αλλά είχαν ξεχάσει να βάλουν τους αισθητήρες και θα το πάρω σήμερα.


Χωρις αποσυρση φανταζομαι? Το πληρωνεις παραπανω?
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#226450 Χωρίς απόσυρση, αλλά τη διαφορά την πλερώνει η Peugeot :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#226451 Με το καλο Asimov :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#226452 :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#226460 Αντε με το καλο, καλοταξιδο να ειναι...

Μετα απο 1.5 μηνα πηγε η αδεια στο ΚΕΠ, την πηρε ο αγοραστης (μας πηραν και ενα τηλ για επιβεβαιωση) οποτε ολοκληρωθηκε η διαδικασία.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#227392
Asimov έγραψε:Την εκτύπωση. Πράσινη δίνουν μόνο μετά από πίεση, αν ισχυριστείς ότι θα ταξιδέψεις στο εξωτερικό.




Σημερα πήγα , μου έδωσαν την άδεια κυκλοφορίας την πράσινη που τους είχα αφησει και πάνω της με συρραπτικό την εκτύπωση της άρσης παρακράτησης..
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#227396 Αν δεν τους πίεσες και δεν τους είπες για εξωτερικό, δεν υπήρχε περίπτωση να σου δώσουν πράσινη.
Κι εμένα προχτές για καινούργιο αυτοκίνητο, εκτύπωση μου έδωσαν...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#227415 Ρε συ δεν τους ειπα τπτ, περιμενα πρωτα να δω τι θα μου δωσουν.
Μου εδωσαν την παλια που ειχα που εγραφε παρακρατηση κυριοτητας + μια βεβαιωση για την αρση..
Αλλοι που ηταν στην ουρα επαιρναν μονο την βεβαιωση , αλλοι επαιρναν και την πρασινη αδεια..Ετοιμα τα ειχαν εξαλλου, δενστα ετοιμαζαν εκεινη την στιγμη.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#227420 Α ναι, αυτά έπρεπε να τους τα είχες πει από τότε που έκανες την αίτηση...
Άβαταρ μέλους
By antonisczt
#229034 Δεν ηξερα που να το γραψω οποτε ρωταω εδω.
Πηγαινοντας με το ασφαλιστηριο στην εφορια μπορω να παρω για 2 μερες τις πινακιδες Μ?
Και αν ναι, τελειωνοντας το 48ωρο εχω καποια αλλη υποχρεωση?
Άβαταρ μέλους
By 224v
#232949 πρεπει και να πληρωσεις περιπου 10 ευρω την ημερα μεχρι 4 μερες, δενσου δεινουν Μ, και μαλλον πας και στην τροχαια της περιοχης σου . οταν μου το ειπαν στην Εφορεια εφυγα τρεχοντας.... προτιμω να τις παρω για 3 μηνες στο τελος.... ασφαλεια τριμηνη, και καταθεση παλι για τον νεο χρονο.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#357241 Αν θέλει κάποιος να αγοράσει αυτ./μοτο που έχει παραδώσει πινακίδες, πρέπει οπωσδήποτε να πληρώσει τέλη/κτεο/ασφάλεια; :hmmm: Ακόμα και αν ο νέος ιδιοκτήτης επιθυμεί να μην το κυκλοφορεί και αυτός; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#357300 Aσφάλεια είναι το πρώτο, γιατί αλλιώς δεν θα μπορεί να κάνει άρση ακινησίας στην εφορία. Νταξ 20 ευρώ είναι για έναν μήνα, δε χρειάζεται παραπάνω.
Τέλη προφανώς πρέπει να πληρωθούν γιατί αλλιώς δεν γίνεται καμία μεταβολή στην άδεια κυκλοφορίας, χωρίς να έχει πάρει κάποιος στα χέρια του την άδεια κυκλοφορίας.
ΚΤΕΟ είναι το μόνο που (ίσως) μπορεί να παρακαμφθεί και στην νέα άδεια κυκλοφορίας θα εμφανίζεται το "ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ". Με επιφύλαξη το τελευταίο, ίσχυε παλιότερα, δεν είμαι σίγουρος αν εξακολουθεί να ισχύει.