Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#217903
famas έγραψε:Πάντως μόλις τώρα που πήρα δνση συγκοινωνιών ακόμα δεν χορηγούν επίσημα τις άδειες κυκλοφορίας σε κανονικό(πράσινο) χαρτί....


και πριν 5 χρονια που αγορασαμε το panda δεν ειχαν.Ακομα με το κωλοχαρτο ειμαστε. Απελπισια...
Άβαταρ μέλους
By famas
#217906 Εμένα μου είπαν επί λέξει : Είναι σχεδόν 4 χρόνια τώρα, κύριε, που δεν έχουμε χαρτί.

.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#217932 Άκουσα ότι αν θέλεις να ταξιδέψεις στο εξωτερικό πρέπει να έχεις το χρωματιστό. Αληθεύει; Και ποιος θα το ζητήσει στην τελική;
Πάντως το 2013 που πήρα τη clk μια χαρά το δίνανε.

< >
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#217934
dimviii έγραψε:και πριν 5 χρονια που αγορασαμε το panda δεν ειχαν.Ακομα με το κωλοχαρτο ειμαστε. Απελπισια...


Scotch έγραψε:Άκουσα ότι αν θέλεις να ταξιδέψεις στο εξωτερικό πρέπει να έχεις το χρωματιστό. Αληθεύει; Και ποιος θα το ζητήσει στην τελική;
Πάντως το 2013 που πήρα τη clk μια χαρά το δίνανε.


H έλλειψη άρχισε τον Ιούλιο του 2011 για πρώτη φορά. Μετά από ένα χρόνο, τον Ιούλιο του 2012 άρχισαν να ξαναδίνουν τις κλασσικές "πράσινες" άδειες. Για να φτάσουμε τον Αύγουστο του 2013 όπου ξαναστέρεψε το πηγάδι και από τότε είμαστε με τα λεγόμενα "υπηρεσιακά αντίγραφα".
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#217942
Scotch έγραψε:Άκουσα ότι αν θέλεις να ταξιδέψεις στο εξωτερικό πρέπει να έχεις το χρωματιστό. Αληθεύει; Και ποιος θα το ζητήσει στην τελική;
Πάντως το 2013 που πήρα τη clk μια χαρά το δίνανε.

< >


Εχει συζητηθει στο φορουμ παλιοτερα οτι αν πας και πιεσεις για ταξιδι στο εξωτερικο ειναι πολυ πιθανο να σου δωσουν το πρασινο χαρτακι. Προσφατα πηγε ενας φιλος μου να κανει το ιδιο για μηχανη αλλα δεν καταφερε να βγαλει ακρη. Του ειπαν οτι δεν εχουν χαρτι και οτι ειναι ενημερωμενες οι αρχες στο εξωτερικο. Βεβαια τι ενημερωση να χει ο καθε τροχαιος οταν σε σταματησει και του δωσεις το κωλοχαρτο που εχουμε με αδεια;
Ακουστηκε οτι πιανει πιο ευκολα αν πεις πως θα ταξιδεψεις μεσω Σκοπιων ισως τους πειθεις πιο ευκολα.
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#217947 Στη Θεσ/νικη, απο την αρχη της ελλειψης, κρατουσανε καβατζα τις κανονικες αδειες για να τις δινουν στα Φ.Δ.Χ. που κανανε ταξιδια εξωτερικου...
Για τα Ε.Ι.Χ. μαλλον θα χρειαζεσαι καλο βυσμα...
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#217948 Ναι ναι αυτο ειπε και στον γνωστο μου. Τις κραταμε για τα φορτηγα αυτες τις λιγες που εχουμε.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#217953
blackpug106 έγραψε:Στη Θεσ/νικη, απο την αρχη της ελλειψης, κρατουσανε καβατζα τις κανονικες αδειες για να τις δινουν στα Φ.Δ.Χ. που κανανε ταξιδια εξωτερικου...
Για τα Ε.Ι.Χ. μαλλον θα χρειαζεσαι καλο βυσμα...

Πλεον δεν δινουν ουτε με καλο βυσμα, συνεπως απλα δεν υπαρχουν.

sent >, γι' αυτό ίσως δεν έχω βάλει τόνους
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#218100 Εμάς μας εζήτησαν συμβόλαιο σπιτιού και εργασίας στο εξωτερικό για να μας δώσουν το γνωστό, λατρεμένο πράσινο χαρτάκι μετά από καθυστέρηση ενός μήνα.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#218230 Δόξα τω Θεώ ο μέσος εργαζόμενος στο Μεταφορών δεν έχει τέτοιες αυξημένες ικανότητες Google.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#226439 Κατεθεσα την Παρασκευη τα χαρτια για την αρση της παρακρατησης κ την Τεταρτη 2/3 μου ειπαν να περασω να παρω την νεα αδεια κυκλοφοριας.
Γνωριζει κανεις , θα μου δωσουν την κλασσικη πρασινη αδεια ή την εκτυπωση που δινουν στις μεταβιβασεις;
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#226440 Την εκτύπωση. Πράσινη δίνουν μόνο μετά από πίεση, αν ισχυριστείς ότι θα ταξιδέψεις στο εξωτερικό.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#226441 Ο.κ καλα που μου το ειπες.. :)
Θα το ισχυριστω... :lol:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#226445
Asimov έγραψε:Την εκτύπωση. Πράσινη δίνουν μόνο μετά από πίεση, αν ισχυριστείς ότι θα ταξιδέψεις στο εξωτερικό.


Mε το δικο σου τι εγινε? Παρελαβες?