Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By postruck
#263043
famas έγραψε:θα εμπιστεύοσασταν το παρακάτω site?
http://www.santorini-airport-carhire.co ... initon.php
http://www.santorini-airport-carhire.com/terms-GR.pdf

Με βολεύει η δωρεάν παράδοση και επιστροφή οπουδήποτε που γράφει. Συν τις πολύ χαμηλές τιμές (115€ για 4 μέρες)

Αν είναι ο ίδιος που συνεργάζεται με το ξενοδοχείο abelonas στο Μεγαλοχώρι,άφοβα.Και το 12 που είχα πάει,για picanto,aygo, τα είχε με 25 ευρώ και ελευθερα χλμ.Μάλιστα επειδή δεν είχε άλλο,του είχα ζητήσει picanto,μου έδωσε για 5 ημέρες ενα yaris με start/stop με λίγα χλμ,7000 αν θυμάμαι καλά,που το είχε για δικό του.Δεν μπορώ να βρώ την κάρτα του όμως,για να τσεκάρω,αν την βρώ θα γράψω πάλι.
Άβαταρ μέλους
By postruck
#263124 famas,www.santorinirentacar.gr Χρήστος Νομικός ο ιδιοκτήτης και οπως βλέπω μια χαρά τιμές έχει ακόμα.Μακάρι να μπορούσαμε να ξαναπάμε και φέτος,αλλα...
Άβαταρ μέλους
By famas
#272598
postruck έγραψε:famas,www.santorinirentacar.gr Χρήστος Νομικός ο ιδιοκτήτης και οπως βλέπω μια χαρά τιμές έχει ακόμα.Μακάρι να μπορούσαμε να ξαναπάμε και φέτος,αλλα...


Τελικά ο Χρήστος αποδείχθηκε πολύ καλή επιλογή. Με περίμενε αργά το βράδυ που έφτασε η πτήση, μου έδωσε χάρτη κ πληροφορίες πως να κινηθώ, δεν χρέωσε τίποτα έξτρα, δεν έλεγξε το αυτοκίνητο για τυχόν ζημιές ή για ποσότητα υπολειπόμενης βενζίνας (...σε εμπιστεύομαι απόλυτα μου είχε πει). Το αυτοκίνητο , ένα atos του 2008 με 84.000 χλμ, ήταν σε καλή κατάσταση γενικά, καθαρό, και δεν προβλημάτισε στην οδήγηση για τα περίπου 400 χλμ που έκανα. Τα λάστιχα ήταν του 2014 τα μπροστά και του 2011 τα πίσω.
Άβαταρ μέλους
By postruck
#272665 Πριν λίγο έβλεπα στο macedoniatv την εκπομπή για την Σαντορίνη και τώρα βλέπω και το ποστ σου!
Χαίρομαι που μετά απο 4 χρόνια,έχει παραμίνει σωστός επαγγελματίας,μερικοί στην πορεία ξέρεις ξεφευγουν...Σε εμένα τότε, μου το άφησε μέχρι αργά το απόγευμα, χωρίς επιπλέον χρέωση και είχε στείλει άλλον να το παραλάβει,στο λιμάνι.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#355631 Τα δεδομένα ...
Παραλαβή από αεροδρόμιο Ηρακλείου , επιστροφή σε αυτό μετά από 2 μέρες...Κατηγορία mini...
Υπάρχει τρόπος να αποφυγουμε το 750αρι της εγγύησης;
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#355634 Κλείσε από μικρή/τοπική εταιρία και όχι από τις γνωστές μεγάλες αλυσίδες.
Τέτοια εποχή άνετα βρίσκεις.
Και μένα τόσα ζητούσαν το καλοκαίρι στα Χανιά, λες και μου περίσσευαν 750 να μου δεσμεύσουν. Μαυρο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#355637
gianik έγραψε:Τα δεδομένα ...
Παραλαβή από αεροδρόμιο Ηρακλείου , επιστροφή σε αυτό μετά από 2 μέρες...Κατηγορία mini...
Υπάρχει τρόπος να αποφυγουμε το 750αρι της εγγύησης;


750? :lol: :lol: :lol:

παρε στην Sixt και ρωτα στο αεροδρομιο,200-300 μου ζητανε εγγυηση.

edit
sixt αεροδρομιο ηρακλειου 2810 280915
Άβαταρ μέλους
By mirage
#355641 750 ειναι οντως πολλα για τοσο μικρη κατηγορια. Αν η καρτα ειναι πιστωτικη αυτο δεν ειναι θεμα βεβαια.


< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#355643 εχεις πμ Γιαννη :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#355647 αστα ευχαριστω Γιαννη,εχω μια κληση με 279 χλμ/ωρα ποτε να την φερω? :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#355651 Γιαννη θα μου φορεσεις χειροπεδες? :inlove: