Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα

Ηλικία οχήματος

4
3%
4
3%
7
4%
7
4%
27
17%
27
17%
30
19%
30
19%
10
6%
10
6%
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By markvag
#320049
theo13 έγραψε:Με μια πρόχειρη στατιστική ματιά στα αποτελέσματα της ψηφοφορίας βλέπουμε ότι το 84% των αυτοκινήτων όσων ψήφισαν είναι άνω της 5ετίας ενώ δυστυχώς το 47% είναι άνω των 10 ετών...
Η αγορά έχει πατώσει -φυσική συνέπεια της οικονομικής καταστροφής- αλλά εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι ότι τα περισσότερα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν είναι ασυντήρητα και επικίνδυνα και όχι ότι δεν έχουν οθόνες 10 ιντσών ή led μπλιμπλίκια


Το παλιό δεν σημαίνει και ασυντήρητο... :rtfm: Ούτε κακό αμάξι... :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#320090 Ε δεν είπε όλα ρε συ, τα περισσότερα είπε. Εγώ στο δρόμο βλέπω πάρς πολλά χωρις φώτα ή χτυπημένα, φαντάσου τι άλλο μπορεί να έχουν παραμελήσει αν βαριούνται να αλλαξουν 2 λαμπες ή μια ασφαλεια. Και δεν μιλαω για ταλαιπωρο αυτοκινητο 15ετιας, αλλα 5-6 χρονων...

ΥΓ: το πέρασα το ΚΤΕΟ :yahoo: :lol:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#320138 Οταν είμαι σταματημένος σε φανάρι, κοιτάω από περιέργεια τα λάστιχα των υπολοιπων. Τα περισσότερα είναι σχεδόν σλικ.

...>.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#320203
saxon_747 έγραψε:Οταν είμαι σταματημένος σε φανάρι, κοιτάω από περιέργεια τα λάστιχα των υπολοιπων. Τα περισσότερα είναι σχεδόν σλικ.

...>.


+ νυχι στις δισκοπλακες οσα εχουν ανοιχτες ζαντες και μπορεις να δεις. :oops:
Άβαταρ μέλους
By theo13
#321030
markvag έγραψε:
theo13 έγραψε:Με μια πρόχειρη στατιστική ματιά στα αποτελέσματα της ψηφοφορίας βλέπουμε ότι το 84% των αυτοκινήτων όσων ψήφισαν είναι άνω της 5ετίας ενώ δυστυχώς το 47% είναι άνω των 10 ετών...
Η αγορά έχει πατώσει -φυσική συνέπεια της οικονομικής καταστροφής- αλλά εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι ότι τα περισσότερα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν είναι ασυντήρητα και επικίνδυνα και όχι ότι δεν έχουν οθόνες 10 ιντσών ή led μπλιμπλίκια


Το παλιό δεν σημαίνει και ασυντήρητο... :rtfm: Ούτε κακό αμάξι... :rtfm:


Δεν είπα ότι τα παλιά είναι και κακά αυτοκίνητα. Απλά οι περισσότεροι πλέον λόγω αδυναμίας ή σταρχιδισμού κυκλοφορούν με επικίνδυνα αυτοκίνητα. Λάστιχα ανύπαρκτα ή μούφες φρένα γτπκ και φώτα καμμένα


< >
Άβαταρ μέλους
By makis_kanatselis
#321089 Renault laguna GT 2005 μοντέλο με 98000 χλμ αγορασμένο 2ο χέρι από εμένα το 2014 με 74000 χλμ...απροβληματιστο δυνατό και απόλαυση στα ταξίδια. ..το έχω βαρεθεί όμως λογω ογκου και το έχω βάλει αγγελία.
Clio 1.2 tce της συζύγου με 68000 χλμ αγορασμένο καινούργιο το 2010....επίσης απροβληματιστο και πολύ οικονομικό για μέσα στην Αθήνα.

.
Άβαταρ μέλους
By Tsardas
#321366 Χθες εκλεισε τα 15α γενεθλια του και του πηρα δωρο αμορτισερ, τοπ μαουντ και σινεμπλοκ. Το αξιζει μεχρι ρανιδος το πεζακι. 238 χιλ. απροβληματιστα χλμ (307 1,6)