Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimik
#318994
rx8_drifter έγραψε:Θίγοντας το θέμα μηχανή, από τότε που καβάλησα το θέμα οδηγικής απόλαυσης νομίζω δε θα μπορώ να το καλύψω εύκολα με αυτοκίνητο, εννοώ οικονομικά. Πλέον το αμάξι το έχω μόνο για άνετη μεταφορά στο μυαλό μου και δε με πολυαπασχολεί, εκτός πια κι αν μπορέσω να πάρω ποτέ κάτι σοβαρό all around όμως



Aυτό ακριβώς :s_thumbsup από τότε που καβάλησα και πήρα τον αέρα της μοτοσυκλέτας πολύ δύσκολα θα δω αυτοκίνητο ως κάτι παραπάνω από ανθρωπομεταφορέα.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#318995 Κι η μηχανή το ίδιο θα σκέφτηκε :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#318997 περι ορεξεως κολοκυθοπιτα,αλλα εάν ειχατε να διαλεξεται αναμεσα σε ένα evo ένα s2000 ένα m5
(oτιδηποτε σας φτιαχνει) για ένα ταξιδι μεχρι τη Θεσσαλονικη, παλι μηχανή θα περνατε?
Άβαταρ μέλους
By JBT
#319002
dimviii έγραψε:περι ορεξεως κολοκυθοπιτα,αλλα εάν ειχατε να διαλεξεται αναμεσα σε ένα evo ένα s2000 ένα m5
(oτιδηποτε σας φτιαχνει) για ένα ταξιδι μεχρι τη Θεσσαλονικη, παλι μηχανή θα περνατε?

Το Χοντα είναι σαν μηχανή :rtfm:

Κι αν θέλεις κι άλλο, σχετικά εύκολα ανεβάζεις κι άλλο τον κόφτη και βλέπεις 10.000 σαλ

Δεκα χιλιάδες σε λέω. ΔΕΚΑ
Άβαταρ μέλους
By dimik
#319015
dimviii έγραψε:περι ορεξεως κολοκυθοπιτα,αλλα εάν ειχατε να διαλεξεται αναμεσα σε ένα evo ένα s2000 ένα m5
(oτιδηποτε σας φτιαχνει) για ένα ταξιδι μεχρι τη Θεσσαλονικη, παλι μηχανή θα περνατε?


για ταξίδι από εθνική σαφώς ένα Μ5 για ταξίδι από Μπράλο, Δομοκό, Τρίκαλα, Γρεβενά, Θεσνίκη μηχανή. :rtfm:

βάζω Μ5 γιατί είναι τουλάχιστον 2πλάσιου κόστους κα ι-πολύ- μεγαλύτερης άνεσης, μην μας πουν και γερμανόφιλους :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#319061 Πολύ ωραίο JBT, κάτι αντίστοιχο έγραψα και γω πριν ένα μήνα στο forum του Dodge Club Hellas, με τίτλο "10 χρόνια...". Αυτό που θα γραψω εδώ είναι μια συνομιλια με την ανιψιά μου, τη ρωτάω "ξέρεις γιατί σε αγαπάω περισσότερο;" και μου απαντάει "γιατί έχω γενέθλια ίδια μέρα με το αυτοκίνητό σου" :inlove: :lol: Στην ουσία το έκλεισα τη μέρα που γεννήθηκε..
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#319064 βαλτο και εδώ Dodger!
Άβαταρ μέλους
By JBT
#319065 Παίδες το νηματακι δεν είναι αφιερωμένο σε ένα αυτοκίνητο μόνο (ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ, ΧΟΝΤΑ ΡΕ ΜΝΙΑ :rtfm: ), οπότε μην ντρέπεστε και ορματε :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#319071 imho θα επρεπε ο καθενας να ανοιγει το δικο του τοπικο με το αυτοκινητο του,ωστε εάν θελει αργοτερα να συμπληρωσει κατι να μπορει να το γραψει χωρις να χανεται αναμεσα σε αλλα αυτοκίνητα. Κοστος συντηρησης,προβληματα,οδηγικες εντυπώσεις κλπ θα μπορουσε να ηταν συγκεντρωμένα.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#319098 +1 στον από πάνω, να ανοιχτεί και καινούργια Δ.Συζήτηση για παρουσιάσεις και οτιδήποτε άλλο για τα αυτοκίνητα των μελών. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#319119
rx8_drifter έγραψε:Με τα γκάμπριο ήμουν κιε γώ αρνητικός, μέχρι που οδήγησα την mustang στην αμερική. Ε, είναι ακριβώς όπως τα περιγράφει ο τσομπαρος. Τολμώ να πω ότι το road trip θα ήταν 2.5 σκαλιά κάτω χωρις το ξέσκεπο :s_yes


Εγώ πάλι ποτέ δεν κατάλαβα τι βρίσκετε στα ξεσκούφωτα. Ακόμα και την ηλιοροφή κλείνω όταν θέλω να πάω σβέλτα καθώς με ενοχλεί ο αέρας και ο θόρυβος. Καλά για τα μοτοσακά ούτε λόγος. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#319121 Είπα κι εγώ δεν θα έρθει το κλασικό ποστακι :roll: