Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By corsair
#337729
Scotch έγραψε:Ευκαιρία να αλλάξεις ασφαλιστική αν δε σε καλύψουν (τουλάχιστον μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν επιχείρημα).

< >


δύσκολο να βρει πάντως ασφαλιστική που να καλυπτει ασφαλιστική απάτη εν γνώση της.

Σχετικά με τον βαθμο συγγένειας εχω επιφύλαξη σαφώς*. Τι λέει το συμβόλαιο? Αν δεν καλυπτει και το ανακαλύψουν εστω εκ των υστέρων... θα αποκτήσεις ποινικό μητρώο για ενα προφυλακτήρα, χώρια τα δικαστήρια.

Επίσης, αν δεν ειναι επιχρυσος ο προφυλακτήρας, χλωμό να κάνει 1000αρικο... ουτε καν 500αρικο θα λεγα, εκτός και αν σπανίζει.

* update: συγγένεια πρωτου βαθμου... μην τολμήσεις καν
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#337733 Επίσης, επειδή στο συνεργείο/φανοποιείο που θα πας, θα έρθει πραγματογνώμονας και θα δει αν ο προφυλακτήρας χρειάζεται αλλαγή ή όχι.
Και αν πας σε συμβαλόμενο προτεινόμενο συνεργείο από την ασφαλιστική σου, παίζει και το σενάριο μεταχειρισμένου προφυλακτήρα. Αλλά αυτά είναι γενικώς περιπτώσεις των υποπεριπτώσεων που σε πρώτο βαθμό, δεν σε απασχολούν αυτή τη στιγμή.

Η συγγένεια είναι μεγάλο αγκάθι. Δεν ξέρω σε τι βαθμό το ψάχνουν αλλά αν ήξεραν ότι είναι πεθερά σου, δεν υπήρχε περίπτωση να πάρεις σεντ.
Ποια είναι η δική σου δηλωμένη μόνιμη κατοικία και της πεθεράς σου;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#337737
elteo έγραψε:βάλε την πεθερά να το πληρώσει μωρέ.... :twisted:


:rtfm: :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#337777
MIXOStsi έγραψε:... ή πεθερά


Δεν απάντησε ακόμα... Αναρώνει από τα τραύματα που του προκάλεσε η γυναίκα του όταν διάβασε το φόρουμ... Πρέπει να βγει ο γύψος πρώτα για να μπορέσει να χρησιμοποιήσει το πληκτρολόγιο ξανά. :s_yes Ελπίζουμε ότι δεν θα μείνουν μόνιμες βλάβες... οι γιατροί είναι αισιόδοξοι! :s_yes


:s_biggrin :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#337793 Ρε τους μλκες
Πρωτον δε μιλάμε για απάτη. Το ατύχημα είναι κανονικοτατο και μάλιστα σε δρόμο σύμφωνα με το ρυμοτομικο. Με χτύπησε η καρι....,συγνώμη η καλοσυνατη πεθερά μου. Δε με χτύπησε άλλος και δε σκηνοθέτησα τίποτα τελικά .
Δεύτερον στο συμβόλαιο και τους όρους δεν αναγράφεται τίποτα για συγγένεια.
Τρίτον ο υπάλληλος που ήρθε έκανε την αυτοψια, και θα έρθει πραγματογνώμονας.

Τεταρτον και σημαντικότερο.... Αν δεν με καλύψει η ασφάλεια, θα τον φάω κρύο
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#337815
corsair έγραψε:
Scotch έγραψε:Ευκαιρία να αλλάξεις ασφαλιστική αν δε σε καλύψουν (τουλάχιστον μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν επιχείρημα).
< >

δύσκολο να βρει πάντως ασφαλιστική που να καλυπτει ασφαλιστική απάτη εν γνώση της.

Όλοι απατεώνες μέχρι αποδείξεως του εναντίου.


< >
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#337837 Αναφέρει ότι το όχημα Α ήταν σταθμευμένο. Το όχημα Β στην προσπάθεια να παρκάρει χτύπησε το όχημα Α.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#337849 Εγώ δεν καταλαβαίνω ποια η συγγένεια κάποιου με την πεθερά του. Τι του είναι; Μαμά εξ αγχιστείας; Τι βαθμού συγγένεια είναι αυτή;
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#337855 Καμία...

Αλλά επειδή πολλοί έχουν κάνει κομπίνες με σόγια, φίλους κλπ, οι ασφαλιστικές είναι πολύ επιφυλακτικές...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#337930
Serf έγραψε:Εγώ δεν καταλαβαίνω ποια η συγγένεια κάποιου με την πεθερά του. Τι του είναι; Μαμά εξ αγχιστείας; Τι βαθμού συγγένεια είναι αυτή;


Πρώτου βαθμού - εξ αγχιστείας. Δεν γνωριζω καμια ασφαλιστική να μην το έχει ως εξαίρεση.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#338222 Τα περί πρώτου βαθμού τα ξέρω κι εγω. Το εξ αγχιστείας δε θυμάμαι να έχω διαβάσει, και σίγουρα δεν εννοείται.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#338422 Έλα ντε. Άσε που δεν προκύπτει από κάπου ότι είναι πεθερά του :hmmm: