Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#337386 Εχετε ακουστά την Interasco? Πηγε για κτεο στην Autovision το QQ ο πατερας μου και του κανανε προσφορά για ετήσια ασφάλεια 362 €

.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#337450
bibendum έγραψε:Δεν ειναι φτηνη η τιμη να ξερεις. Εντελως νορμαλ τιμη..

Τωρα δινει 260κατι το εξάμηνο Interamerican (συνολο 500κατι δηλαδή) γι αυτο και το σκεφτεται.

.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#337676 Ερώτηση:
Η πεθερά μου με κοπάνησε μέσα στον ιδιωτικό μας δρόμο, για να ξεπαρκάρει. Μου έσπασε τον προφυλακτήρα. Δεν έγινε σε δημόσιο χώρο αλλά σε ιδιωτικό. Επίσης το γεγονός ότι είναι συγγενής, παίζει και άλλο πρόβλημα;
Ξέρει κανείς τι γίνεται με τις ασφαλιστικές;
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#337680 Τίποτα, εννοείς δεν καλύπτουν;
Για ποιον από τους 2 λόγους;
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#337683 Και για οποιονδήποτε απ' τους δύο...

Για πιο σίγουρες απαντήσεις, μίλα με την εταιρεία/ασφαλιστή σου...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#337684 anytime.... Ποιον να ρωτήσεις;

Άμα κάνει φιλική δήλωση;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#337697 Kυριακο ξερω ότι ψαχνουν το βαθμο συγγενειας.Επισης το ότι εγινε σε ιδιωτικο χωρο,δεν ξερω εάν αποζημιωνουν σε τέτοιες περιπτώσεις. Μαλλον πριν κανεις κατι,ρωτα καποιον ασχετο ασφαλιστη,οχι την ασφαλεια σου.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#337703 Το έβγαλα ήδη έξω, και θα το δηλώσουμε στο δρόμο.
Δεν είναι εικονικό ατύχημα. Κανονικότατο είναι. Έχω κίτρινο χρώμα πάνω μου από το δικό της, και αυτή μαύρο από το δικό μου. Θα καλέσω σε λίγο την ασφάλεια για να έρθει κάποιος να καταγράψει το συμβάν. Τροχαία δε χρειάζεται.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#337705 Την Interamerican... :lol:

Η φιλική δήλωση δεν σημαίνει κάτι...
Πρώτα πρέπει να δηλωθεί ότι έγινε σε δημόσια οδό. Μετά να ελπίζεις ότι δεν θα το πάρουν χαμπάρι ότι είναι η πεθερά... Δυσκολάκι...
Και τα δύο οχήματα στην Interamerican?
Είναι καθαρά επιλογή της εταιρείας αν θα σε καλύψει... ανάλογα με την πολιτική τους, τους όρους του συμβολαίου κλπ.

Το πιο σημαντικό! ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ!?
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#337708 Προφυλακτήρας στο grand Cherokee. Υπολογίζω το 1000ρικο.....

Ναι και τα 2 στην anytime είναι.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#337720 Ευκαιρία να αλλάξεις ασφαλιστική αν δε σε καλύψουν (τουλάχιστον μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν επιχείρημα).

< >