Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By GTS
#250926
drdino έγραψε:Η πράσινη κάρτα είναι για τις βασικές καλύψεις. Οι έξτρα είναι...έξτρα, ενίοτε δε δεν προσφέρονται καν.

Βασικη είναι μονο η υποχρεωση προς τριτους. Αν θυμασαι στο δικο σου ποσο στοιχισε να προσθεσεις κλοπη και ότι άλλο χρειαζεται για ΕΕ?
Άβαταρ μέλους
By markvag
#265029 Δηλαδή, αν σκάσω μύτη με το κωλόχαρτο που έχω, θα μου το αντικαταστήσουν με κανονική;;; Ή θα μου πουν "κύριέ μου, να πάτε να δείτε αν έρχομαι καλύτερα" :lol:

Τι έγινε, ήρθε η ανάπτυξη και βρήκαμε μερικά εκατομμύρια πράσινα χαρτάκια ξεχασμένα σε καμμία πεταμένη αποθήκη, που αγοράστηκαν υπερτιμολογημένα το 1983 γιατί ο τυπογράφος ήταν μπατζανάκης του κολλητού της πρώτης ξαδέρφης της γκόμενας του κουμπάρου του υπουργού;;; :lol: :lol: γιατί ν' αγοράσανε χλωμό... :lol:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#265063 Εγω εχω μαζεψει τα χαρτια που χρειαζονται για να την παρω αλλα δεν μπορεσα ακομα να παω να την καταθεσω την αιτηση.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#265142 Άν δε βγαίνεις εξωτερικό τι να την κάνεις την πράσινη κάρτα. Ένα χαρτί είναι που θα το βγάλεις μόνο όταν σε ελέγξουν.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#265158
postruck έγραψε:Την προηγούμενη εβδομάδα, για ενα golf που έκανα μεταβίβαση,λευκό χαρτί α4 μου δώσανε απο την Θεσσαλονίκη.

Σημερινο ηταν, γι αυτο το εγραψα.


sent >, γι' αυτό ίσως δεν έχω βάλει τόνους
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#266757
Scotch έγραψε:Πράσινη άδεια κυκλοφορίας, όχι πράσινη κάρτα.


Nαι λάθος μου, πράσινη άδεια, αλλά ισχύει το ίδιο.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#266791
rocsta έγραψε:
postruck έγραψε:Την προηγούμενη εβδομάδα, για ενα golf που έκανα μεταβίβαση,λευκό χαρτί α4 μου δώσανε απο την Θεσσαλονίκη.

Σημερινο ηταν, γι αυτο το εγραψα.


sent >, γι' αυτό ίσως δεν έχω βάλει τόνους

Ακομα το λευκο χαρτι δινουν. Πηγα την Παρασκευη.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#266792
panos2171 έγραψε:
Scotch έγραψε:Πράσινη άδεια κυκλοφορίας, όχι πράσινη κάρτα.


Nαι λάθος μου, πράσινη άδεια, αλλά ισχύει το ίδιο.

Δεν ισχυει. Πρεπει να παρεις την επισημη αδεια και όχι την προσωρινη.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#266847
GTS έγραψε:Ακομα το λευκο χαρτι δινουν. Πηγα την Παρασκευη.

Ε στην Αθηνα αργουν να κατεβουν.

sent >, γι' αυτό ίσως δεν έχω βάλει τόνους
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#266871
panos2171 έγραψε:Άν δε βγαίνεις εξωτερικό τι να την κάνεις την πράσινη κάρτα. Ένα χαρτί είναι που θα το βγάλεις μόνο όταν σε ελέγξουν.


GTS έγραψε:
panos2171 έγραψε:
Scotch έγραψε:Πράσινη άδεια κυκλοφορίας, όχι πράσινη κάρτα.


Nαι λάθος μου, πράσινη άδεια, αλλά ισχύει το ίδιο.

Δεν ισχυει. Πρεπει να παρεις την επισημη αδεια και όχι την προσωρινη.


Το ίδιο αν δε κάνω λάθος λέμε. Αν δε βγαίνεις εξωτερικό ποιος ο λόγος της πράσινης άδειας έναντι του Α4?
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#426930 Πήγα στο υπουργείο στη Θεομήτορος (όπου ανήκω τυπικά) ν'αντικαταστήσω το Α4 με την κανονική πράσινη άδεια και μου λένε ότι δεν γίνεται γιατί η άδεια έχει εκδοθεί από τον δυτικό τομέα και πρέπει να πάω εκεί :dizzy: Αν δηλαδή είχα πάρει το αυτοκίνητο από την Κομοτηνή θα έτρεχα στο αρμόδιο υπουργείο συγκοινωνιών μακεδονίας-θράκης ; :slap: