Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#25333 4μιση χρονια κατοχος ενος μκ7 1,6 Sport. Μεχρι στιγμης εχει γραψει 79.200 χλμ.
Στα χρονια αυτα δεν παρουσιαστηκε ουτε ενα μηχανολογικο προβλημα απο τον 1,6 ti- vct. Λιγο τα χειριστηρια στο τιμονι, μου κανουν νερα αλλα εν καιρω θα φτιαχτουν. Επισης πρεπει να εχει σπασει κατι στην βαση της εξατμισης και παιζει. Αυτο πρεπει να κοιταχτει συντομα γιατι ειναι ετσι 6 μηνες τωρα και φοβαμαι μηπως κρεμασει. :tomato:
Ποιοτητα οκ. Μερικες φορες τριζει αλλα ετσι κι αλλιως ακουω δυνατα μουσικη οποτε σπανια τους ακουω!
Ο κινητηρας εχει δυναμη. Νταξει δεν ειναι οπως τα τουρμπο με τις ροπαρες τους αλλα μολις ξεπερασει τις 4.000 σαλ. δινει καμποσο πονο. :s_devil Δεν προτεινεται για μακρυνα ταξιδια λογω σχετικα κοντου κιβωτιου και σκληρης αναρτησης. Ωστοσο εχει βολεψει μεσα στην πολη για τις χαμαλοδουλειες καθοτι μικροτερο και πιο ευελικτο απ το QQ. Ισως μπει η αναρτηση απο τις απλες εκδοσεις οταν ελθει η ωρα της αλλαγης τους.
Το επαρχιακο δικτυο ειναι το στοιχειο του. :metalo: :s_inlove Ο τροπος που στριβει ειναι εθιστικος!!
Καταναλωση με τη σημερινα δεδομενα που ακουω κατι 5αρια και 4αρια, ειναι τραγικη. 7μιση λιτρα ενω στην Εθνικη το 6,4 ειναι μια μεση τιμη.
Φρενα θα μπορουσαν να ταν καπως καλυτερα.
Service φυσιολογικες τιμες. Εχω δωσει απο 100 ως 150 ευρω.

All in all ειναι μια τιμια και ομορφη προταση για μικρο αμαξακι με ολιγη απο επιδοσεις. Εχει παρα πολλες τσιπιές οι οποιες εχουν κρυφτει τεχνηεντως απο την υπεροχη εμφανιση! Ωστοσο θα το προτεινα γιατι πλεον εχει υπερπλουσιο εξοπλισμο, εξαιρετικη τιμη και αυτος που δεν θελει εναν απλο ανθρωπομεταφορεα, θα το υπερευχαριστηθει!!

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#181045 Ξεκινάω τα ποσταρίσματά μου εδώ χωρίς να έχω ακόμα παραλάβει (το απογευματάκι :metalo: ), αλλά έχοντας ήδη ψάξει περισσότερο το θέμα αναβάθμισης.

Επικοινώνησα με τα κεντρικά της Mountune στο UK για να ρωτήσω για τα πακέτα αναβάθμισης για την έκδοση με τα 100 άτια. Στο site αναφέρουν ότι όλα τα πακέτα τους είναι ΜΟΝΟ για τις εκδόσεις με 125 και 140 άλογα, κάτι που μου φάνηκε περίεργο έχοντας δει, ακούσει και διαβάσει ότι ειδικά οι εκδόσεις 100 και 125 είναι σχεδόν πανομοιότυπες.

Και μου απάντησαν λοιπόν ότι, (α) ο Καρανικόλας είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος, (β) ισχύει κανονικά η εργοστασιακή εγγύηση με τα δικά τους πακέτα, και (γ) ότι τα πακέτα τους ΔΕΝ μπαίνουν στο κινητήρα με τα 100 άλογα, καθώς όπως μου είπαν

Mountune έγραψε:There are a number of key differences (including the turbocharger) between models, which means the upgrades are not compatible with the 100ps model.


Κοινώς ατυχήσαμε, τουλάχιστον όσον αφορά το θέμα της εγγυημένης αναβάθμισης. Τους είπα φυσικά ότι ελπίζω να έχουν κάποιο πακέτο αναβάθμισης για τα 100 άλογα στα σχέδιά τους για το μέλλον, και μόλις το βγάλουν να μας ειδοποιήσουν :s_wink

Αυτά τα νέα....
Άβαταρ μέλους
By xenos
#181108 Σίγουρα κάτι θα βγει, αν δεν βγαίνει ήδη :whistlink: :whistlink: :whistlink:.
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#181111 Για άλλα πακετάκια αναβάθμισης το ξέρω ρε συ, έχω ήδη μάθει τιμές, απλά με ενδιέφερε αυτό πάνω από όλα:

The Ace έγραψε:....(β) ισχύει κανονικά η εργοστασιακή εγγύηση με τα δικά τους πακέτα....Κοινώς ατυχήσαμε, τουλάχιστον όσον αφορά το θέμα της εγγυημένης αναβάθμισης...


Με τα πακέτα της Mountune ισχύει η εργοστασιακή εγγύηση, κοινώς πας σε οποιαδήποτε Ford και δεν υπάρχει θέμα....

Και αυτοί γράφουν για "5 years warranty", αλλά δεν ξέρω ακριβώς τι σημαίνει, θα τους ρίξω ένα mail....
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#181145 τι λε ρε παιδακι μου.Ισχυει η εργοστασιακη εγγυηση με επαναπρογραμματισμο απο εξωτερικη εταιρια. ... για δε ρε τι συμβαινει στην Ευρωπη....
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#183651 Μια μικρή ενημέρωση για όσους έχουν SYNC και δεν μπορούν να διαβάσουν USB sticks: φαίνεται ότι, αν και *σύγχρονο* σύστημα, το SYNC2/3 δεν διαβάζει σωστά τίποτα άλλο εκτός από FAT32. Οπότε αν σας βγάζει USB Not recognised, κάνετε format σε FAT32 και όλα ΟΚ :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#183656 Κι exfat αναγνωρίζει το sync. Έχεις sync g2 στο φιεστα;
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#183685 Είναι το απλό SYNC αλλά νεότερη version, μαζί με την μεγάλη έγχρωμη οθόνη είναι οι αλλαγές στο mediaκο κομμάτι των ΜΥ2016 :thumbsup:

Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλές εφαρμογές για το Link, π.χ. το Spotify δεν δουλεύει Ελλάδα, ενώ δουλεύει το Glympse και φυσικά δεν υπάρχει κάποια navi εφαρμογή, με αποτέλεσμα για την ώρα να είναι περισσότερο gimmick παρά ουσιαστικό "+" αυτού του mini facelift...
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#187905 Και η πρώτη μου μόντα, δεν υπήρχε πιθανότητα να το αφήσω με τα λαστιχένια καλύματα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By famas
#188153 Μπράβο Ace, είσαι σε καλό δρόμο, προχώρα και λίγο πιο μπροστά όμως από τα πετάλια :s_cool
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#188157
famas έγραψε:Μπράβο Ace, είσαι σε καλό δρόμο, προχώρα και λίγο πιο μπροστά όμως από τα πετάλια :s_cool


Τι εννοείς, να αλλάξω μοκέτα ? :shifty:

Όλα εν ευθέτω χρόνο φίλτατε, ουδέν κρυπτόν υπό την αγίαν ECU ημών :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#190075 Επειδή πέρασαν αρκετές μέρες χωρίς να γ@#$θει ο Δίας με την καριόλ@ την Ήρα και την π@#$να την Αφροδίτη, κάποιος/α μ@λ@κ@ς/μ@λ@κισμένη αποφάσισε ότι δεν χωράει να στρίψει σε στροφή με ακτίνα 9 μέτρων και πέρασε ξυστά από το ολοκαίνουριο Fiesta μας, σπάζοντας το πίσω φως ομίχλης και γδέρνοντας τον προφυλακτήρα. Προφανώς δεν είδαμε ποτέ χαρτάκι του στυλ "sorry που είμαι τόσο μ@λ@κ@ς, άσχετος και γκαβάδι οδηγός, ορίστε το τηλέφωνό μου για να επικοινωνήσετε για την ζημιά που σας προκάλεσα"....ή απλά μπορεί να ήταν κανάς παπούς, γιαγιά, γκομενίτσα ή απλώς μ@λ@κ@ς που δεν κατάλαβε καν τι έκανε...

Τεςπα, full βάψιμο στα ~230€ προφανώς δεν παίζει, θα τσιμπήσω το φως, κανά 30αρι ευρώ, συν το 80αρι (?) για ChipsAway, και ας είναι αυτό το μοναδικό κακό που θα μας βρει αυτό το καιρό...
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#190078 :slap:

Τελικα ειναι γεγονος οτι το καινουριο τραβαει την |λογοκρισία| σαν μαγνητης πανω του...

Κριμα...