Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By velissarios
#54459
corsair έγραψε:Update στο απο πάνω post!

To χάσαμε το ταλιράκι :lol: Δεν παίζει με την μονάδα του B&M. No media found σε μεσες ακρες. Το ψιλοπεριμενα. Στο PC κανει αυτο που λεει, αλλα και παλι προβληματικα (skipping sound).

Μην ασχοληθείτε λοιπον...


Ήταν μικρή η πιθανότητα....

έχεις κατεβάσει όλες τις αναβαθμίσεις του B&M ? πρέπει να είναι 3-4 για τους προ 2010.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#54481
velissarios έγραψε:
corsair έγραψε:Update στο απο πάνω post!

To χάσαμε το ταλιράκι :lol: Δεν παίζει με την μονάδα του B&M. No media found σε μεσες ακρες. Το ψιλοπεριμενα. Στο PC κανει αυτο που λεει, αλλα και παλι προβληματικα (skipping sound).

Μην ασχοληθείτε λοιπον...


Ήταν μικρή η πιθανότητα....

έχεις κατεβάσει όλες τις αναβαθμίσεις του B&M ? πρέπει να είναι 3-4 για τους προ 2010.



Ναι η αληθεια ειναι πως δεν κατεβασα ολα τα updates, αλλα θα επρεπε να παιζει σε μεσες ακρες. Θα δοκιμασω να φλασαρω το latest & greatest B&M update μετα τα Χριστουγεννα και θα ενημερωσω αν αλλαξε κάτι (και υποσχομαι να μην το brickαρω παλι :shifty: :ninja: )

Βασικα με περνα απο το μυαλο και μια αλλη ιδεα, γιατι φαγωθηκα με το A2DP :x Να αγορασω μια καινουργια Β&Μ μονάδα που έχει και auxiliary και να λύσω κάπως ετσι το θέμα. Θα το ψαξω στο επόμενο διαστημα και αυτο το σενάριο... :s_scratchhead
Άβαταρ μέλους
By drdino
#54485 Άλλαξε αυτοκίνητο λέμε.
Άβαταρ μέλους
By efthymis
#54517 Corsair, στο mito (8ος του '13) παντως -αν εχω καταλαβει το προβλημα σου- ακουω κανονικα τη μουσικη του κινητου μεσω του bt, οποτε αν μπεις στη διαδικασια να αλλαξεις μοναδα με μια πιο προσφατη μαλλον θα παιζει κανονικα... :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By velissarios
#54524
efthymis έγραψε:Corsair, στο mito (8ος του '13) παντως -αν εχω καταλαβει το προβλημα σου- ακουω κανονικα τη μουσικη του κινητου μεσω του bt, οποτε αν μπεις στη διαδικασια να αλλαξεις μοναδα με μια πιο προσφατη μαλλον θα παιζει κανονικα... :s_whiteflag


ή αναβάθμιση B&M ή αναβάθμιση κινητού.

Το αναβάθμιση αυτοκινήτου δεν είναι στα options !!!
Άβαταρ μέλους
By Κωνσταντίνος
#392410 Επίκειται αλλαγή των ελαστικών που φοράει το Bravo μου (150 Sport). Aν και απόλυτα ικανοποιημένος από τα Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, σκέφτομαι μήπως και δοκιμάσω τα Hankook Ventus V12 evo2 (K120) ή τα Ventus S1 EVO2. H εναλλακτική είναι τα Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3. Η διάσταση είναι 225/45/17.
Τι λέτε;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#392414 Τα καινούρια Pzero που ακούγονται καλά λόγια δεν τα σκέφτεσαι;
Για τα Asymmetric 3 κάποιοι έχουν παράπονα... Για τα Hankook δεν έχω εικόνα, σίγουρα η εταιρεία έχει κάνει μεγάλα βήματα, δεν ξέρω όμως αν είναι στο ίδιο επίπεδο με τους μεγάλους.
Άβαταρ μέλους
By Κωνσταντίνος
#392426
Anonymous Founder έγραψε:Τα καινούρια Pzero που ακούγονται καλά λόγια δεν τα σκέφτεσαι;
Για τα Asymmetric 3 κάποιοι έχουν παράπονα... Για τα Hankook δεν έχω εικόνα, σίγουρα η εταιρεία έχει κάνει μεγάλα βήματα, δεν ξέρω όμως αν είναι στο ίδιο επίπεδο με τους μεγάλους.

Ναι ήταν μέσα στις αρχικές σκέψεις, απλά στα γνωστά ονόματα κατασκευαστών τα χαρακτηριστικά είναι πλέον παραπλήσια ή σχεδόν παρόμοια, οπότε έβαλα την εναλλακτική τύπου Hankook (μιας και απ οτι είδα έχουν παρόμοια χαρακτηριστικά απόδοσης). Δίλλημα!
Άβαταρ μέλους
By Κωνσταντίνος
#393517
Κωνσταντίνος έγραψε:Επίκειται αλλαγή των ελαστικών που φοράει το Bravo μου (150 Sport). Aν και απόλυτα ικανοποιημένος από τα Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, σκέφτομαι μήπως και δοκιμάσω τα Hankook Ventus V12 evo2 (K120) ή τα Ventus S1 EVO2. H εναλλακτική είναι τα Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3. Η διάσταση είναι 225/45/17.
Τι λέτε;

Τελικά επιλέχθηκε η λύση των δοκιμασμένων F1 (σε 1-2) οπότε τοποθετήθηκαν τα Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By antonis78
#418732 Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ένα Fiat Bravo Sport του 2008 μοντέλο και αντιμετωπίζω ένα θέμα με τον κλιματισμό (εδώ και πολύ καιρό).

Πριν 3 χρόνια σταμάτησε να δουλεύει η μεριά του οδηγού, για την ακρίβεια έβγαζε ζεστό. Το πήγα σε εξουσιοδοτημένο service (μπορώ να σας πω και ποιο αν χρειαστεί), πλήρωσα 300€ και μου το έφτιαξαν (άλλαξαν κάποια ρουλεμάν απ' ότι μου είπαν).

Στα 2 χρόνια (πέρυσι δηλαδή) και ενώ ήμουν διακοπές, το ξανακάνει. Παίρνω τηλέφωνο στο service και μου λένε ότι είμαι στην εγγύηση, να το ξαναπάω. Τους ενημερώνω ότι είμαι διακοπές και δεν μπορώ να επιστρέψω, θα το φέρω σε 10 μέρες και μου είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα. Το πήγα, λοιπόν, σε 10 μέρες και με πληροφορούν ότι πέρασε ο χρόνος εγγύησης για 5 μέρες και δεν μπορούν να το περάσουν :dizzy: .

Αφού έγινε ότι έγινε εκεί :rant: , πήρα το αμάξι και το πήγα σε ένα συνοικιακό συνεργείο για κλιματισμούς αυτοκινήτων. Ο άνθρωπος με εξυπηρέτησε όσο μπορούσε (αφού μου είπε ότι το αυτοκίνητο ήταν μπου...λο, μέχρι και βίδες από γυψοσανίδα είχαν βάλει μέσα :s_omg ) και μου το έφτιαξε (άλλα 250€ εκεί).

Φτάνουμε λοιπόν στο σήμερα όπου αντιμετωπίζω το εξής, όταν το βάζω στο τέρμα κρύο (στην ένδειξη θερμοκρασίας γράφει LO) δουλεύει μια χαρά, όταν ανεβάσω την θερμοκρασία έστω και ένα κλικ (16 βαθμούς πχ) από την μεριά του οδηγού βγάζει ζεστό.

Το πήγα πάλι σε αυτόν και μου είπε ότι έχουν χαλάσει οι ατέμονες ( :s_dunno ) και ότι δεν υπάρχουν σαν ανταλλακτικά στην Fiat. Θα πρέπει να πάρω εβαπορέτα (καλά το λέω;) η οποία στοιχίζει ο κούκος αηδόνι.

EDIT: Ξέχασα να αναφέρω ότι μου είπε πως, όπως τον ενημέρωσαν και αυτόν οι ανταλλακτικάδες off the record, υπάρχει σαν μεμονωμένο ανταλλακτικό στις αντιπροσωπείες αλλά δεν το πουλάνε έξω. Οπότε αν το πάω εκεί μπορεί να μου το φτιάξουν αλλά πρώτον δεν θέλω να τους ξαναδώσω λεφτά ( :rant: ) και δεύτερον θα με χρεώσουν τουλάχιστον 250€ για να ανοίξουν το ταμπλό και μετά όσο χρεώσουν το ανταλλακτικό.

Οπότε, ρωτάω εδώ μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω το ανταλλακτικό αυτό και γλιτώσουμε τα κερατιάτικα :protest:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#418734 Πού μένεις; Μια βόλτα στην Φραντζή στην Αθήνα δεν θα βοηθούσε μήπως το βρεις μεταχειρισμένο; Κάποιος θα έχει φέρει κάποιο τροπέτο από Ιταλία.
Η εβαπορέτα είναι ακριβή; Συνήθως γύρω στο 100άρικο δεν έχουν; Το πρόβλημα είναι και η τοποθέτηση, αν πρέπει να βγει το ταμπλό, άστα...
:help:
Άβαταρ μέλους
By antonis78
#418735 Η εβαπορέτα μεταχειρισμένη είναι κοντά στα 500€, καινούργια κοντά στο χιλιάρικο, όπως μου είπε αυτός. Δεν ξέρω αν ισχύει :s_dunno

Πειραιά μένω αλλά δεν έχω πρόβλημα να πάω Αθήνα, που στην Φραντζή;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#418737 Εγω εκει με τις βιδες απο γυψοσανιδα, θα εκοβα λασπη απο τον εν λογω επαγγελματια.

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#418738 Νομίζω χρειάζεται να καταλάβουμε τι ακριβώς χαλάει και τι έχουν επισκευάσει στο παρελθόν.
Άβαταρ μέλους
By antonis78
#418739
mirage έγραψε:Εγω εκει με τις βιδες απο γυψοσανιδα, θα εκοβα λασπη απο τον εν λογω επαγγελματια.

Μου είπε τι βρήκε, αν λέει ψέματα :s_dunno , δεν έχει να κερδίσει κάτι πάντως.

drdino έγραψε:Νομίζω χρειάζεται να καταλάβουμε τι ακριβώς χαλάει και τι έχουν επισκευάσει στο παρελθόν.

Τι ακριβώς εννοείς φίλε μου; Ότι μου είπαν το ανέφερα εδώ, δυστυχώς τεχνικές λεπτομέρειες δεν ξέρω και δεν τις καταλαβαίνω κιόλας, για να είμαι ειλικρινής.