Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By mosaicm
#300577 Δημήτρη ποσα watt ειναι το led που εβαλες ? Δε χρειαζεται extra ψυξη ?
Αγω αλλαξα τις μπαταριες του φακου , γιατι τον χρησιμοποιω και ως φακο και εβαλα μεσα 3 eneloop
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#300655 Δεν αναφέρονται πουθενά ούτε έβαλα όργανο να μετρήσω το ρεύμα. Δεν χρειάσθηκε αφού ζεσταινόταν λιγότερο από το παλαιότερο λαμπάκι πυρακτώσεως. Δεδομένου ότι η πλακέτα αποτελείται από 15 LED SMD 5050 και υπολογίζοντας ότι η ισχύς του καθενός είναι περίπου 0,15W εκτιμώ ότι η συνολική ισχύς θα είναι λίγο πάνω από 2W.

Δεν άλλαξα μπαταρίες γιατί δεν τον χρησιμοποιώ σαν φακό. Στο αμάξι έχω έναν Convoy C8 και έναν μικρό Warsun H006.
Σε σύγκριση μαζί τους ο φακός του πορτμπαγκάζ φαίνεται παιχνιδάκι.

Aν σ΄ ενδιαφέρει αναβάθμιση του φακού θα μπορούσες να αλλάξεις το λαμπάκι του με ένα τέτοιο.

ΥΓ. Θα μας πείς για το ταξίδι; Φωτογραφίες θέλουμε...
Άβαταρ μέλους
By mosaicm
#301472
Pitt έγραψε:Δεν αναφέρονται πουθενά ούτε έβαλα όργανο να μετρήσω το ρεύμα. Δεν χρειάσθηκε αφού ζεσταινόταν λιγότερο από το παλαιότερο λαμπάκι πυρακτώσεως. Δεδομένου ότι η πλακέτα αποτελείται από 15 LED SMD 5050 και υπολογίζοντας ότι η ισχύς του καθενός είναι περίπου 0,15W εκτιμώ ότι η συνολική ισχύς θα είναι λίγο πάνω από 2W.

Δεν άλλαξα μπαταρίες γιατί δεν τον χρησιμοποιώ σαν φακό. Στο αμάξι έχω έναν Convoy C8 και έναν μικρό Warsun H006.
Σε σύγκριση μαζί τους ο φακός του πορτμπαγκάζ φαίνεται παιχνιδάκι.

Aν σ΄ ενδιαφέρει αναβάθμιση του φακού θα μπορούσες να αλλάξεις το λαμπάκι του με ένα τέτοιο.

ΥΓ. Θα μας πείς για το ταξίδι; Φωτογραφίες θέλουμε...


Χαχα..δεν εγινε ποτε !
Μεταθετω τις ελπιδες για του χρονου
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#301916 Σου εύχομαι να καταφέρεις να το κάνεις. :s_thumbsup

Τα στρογγυλέψαμε πάλι...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#302462 Χα, χα, χα! Είχα δεν είχα τον καγκούρεψα τον Πέζουλα. :s_blush

Εικόνα

Εικόνα

Είναι τόσο έντονο που φαίνεται και την ημέρα με ήλιο.

Εικόνα

Ευτυχώς είναι εύκολα αναστρέψιμη η καγκουριά. Λιγότερο από 1 min... :oops:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#302478
Pitt έγραψε:Ευτυχώς είναι εύκολα αναστρέψιμη η καγκουριά. Λιγότερο από 1 min... :oops:



Καλα υπερβολές, δεν χρειάζεται να τα βγάλεις... Ανοιγοκλεισε 3-4 φορες τις πορτες και θα τα παρεις στο χέρι ουτως η αλλως.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#302480 Μπααα... Τά έχω ήδη δυό βδομάδες και δουλεύουν (ακόμα)... :lol:
Άβαταρ μέλους
By mosaicm
#305802 Νομιζω πως θα μας γλεντησουν φετος με τα τελη

"Από τα 1.549 έως τα 1.738 κ.εκ. το σημείο καμπής είναι τα 152 γραμμάρια. Πάνω από αυτό το όριο υπάρχουν επιβαρύνσεις."
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#305816
Pitt έγραψε:Μπααα... Τά έχω ήδη δυό βδομάδες και δουλεύουν (ακόμα)...

Τι κολπα ειναι αυτα? :inlove:

.
Άβαταρ μέλους
By billis100
#312292 Κανω 2 μετακομισεις τον χρονο (ανοιξη - φθινοπωρο ) λογω της κορης .Αν και νομιζα πως το 3008 χωραει πολλα ( τα οποια οντως χωραει ) χρειαζομαι 2 δρομολογια με το αυτοκινητο γεματο . Εννοειται ριγμενα καθισματα και γεματη θεση συνοδηγου .
Γλυκοκυταω ενα 5008 diesel. Ποια η γνωμη σας ?
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#312553 Βασίλη, αυτά που λες για την κόρη τα ακούω βερεσέ.
Μου φαίνεται ότι ψάχνεις δικαιολογία για ν' αγοράσεις καινούριο αυτοκίνητο. :lol:

Άβαταρ μέλους
By billis100
#328218 Αλλος ενας μηνας (και κατι ) χωρις παραπονα .
Οσο παει και στρωνει .
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#328226 Τέτοια λες και τον τρελαίνεις τον otso! :lol: