Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By mosaicm
#352647 Σιγα μη δε το εβγαζα το Σειχ Σου ..ανετα κιολας !
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By sakis.a
#352662 Χρόνια πολλά και καλή χρόνια και από εμένα
Ως κάτοχος 3008 THP από το 2010 και διαβάζοντας τα διάφορα προβλήματα που προέκυπταν στο 3008 ένιωθα τυχερός που έως τώρα δεν ασχολήθηκα πέραν του καθιερωμένου ετήσιου σέρβις και τα αναλώσιμα ,ήρθε και η σειρά μου να βάλω το χέρι στην τσέπη .
Ξεκινώντας προτωχρονιά βόλτα για Αγ. Αθανάσιο ο κινητήρας δεν είχε δύναμη με το ζόρι ανέβαζε 3000 στρ.και μετά από λίγο άναψε το λαμπάκι της μηχανής και έμεινε αναμένω μόνιμα και ειδοποίηση στο καντράν όποτε επιστροφή και την επομένη μέρα στο συνεργείο.
Η διάγνωση ήταν μόνιμη βλάβη στον τεντωτήρα και αλυσίδας χρονισμού,προσωρινή βλάβη στο γκάζι και στον αισθητήρα λ τα δύο τελευταία διορθώθηκαν άμεσα με το διαγνωστικό .
Όποτε αλλαγή όλο το πακέτο τεντωτήρα χρονισμού κόστος 480,00€ με την εργασία
.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ !!
Άβαταρ μέλους
By Karembe78
#353392 Καλησπερα και απο εμενα...τον προηγουμενο μηνα εμενα μου εβγαλε θερμοστατη ξαφνικα και εχθες το αμαξι αρχισε να πατιναρει και να μην τραβαει με αποτελεσμα μολις το πηγα συνεργειο κατευθειαν πολλαπλασιαστη και τρομπα τουρμπο μαζι με αισθητηρα!!!!τα νευρα μου!!!!
Άβαταρ μέλους
By billis100
#354895 Faulty man egine system
Σαβουρα βενζινη Η κατι αλλο ?
Τα φωτα σας παρακαλω .
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#354896 Βασίλη, προφανώς εννοείς "Faulty main engine system".
Μπορεί να οφείλεται σε ένα σωρό πράγματα. Πάνε στο συνεργείο να το δούνε με το διαγνωστικό. Πολύ πιθανό να είναι κάποιος αισθητήρας.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#354899 Μάλλον Εngine management system faulty...
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#354900
drdino έγραψε:Μάλλον Εngine management system faulty...


Δίκιο έχεις. Μου το είχε βγάλει μια φορά πριν από 4-5 χρόνια όταν του έβαλα κατουρλιό αντί για βενζίνη...
Άβαταρ μέλους
By Karembe78
#354906 Εγω εδωσα προχθες 320 εκαστος και σημερα μου αναψε antipollution system faulty και μου ειπε ο μαστορας πιθανον βενζινη αλλα ελα αυριο να το βαλω στο διαγνωστικο...πραγματικα αν βγαλει κατι θα το σπασω
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#357173 @billis100 & Karembe78, τελικά ήταν πρόβλημα βενζίνης; :hmmm:


Κρύο... Καιρός για τούρμπο! Χιόνι... καιρός για GC! :lol:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By billis100
#357382 Ειχα κατι τρεχαματα και δεν ασχοληθηκα με το θεμα .Θα σας πω οταν εχω νεα .Ευχαριστω .
Άβαταρ μέλους
By tiniakos
#357696 Δεν μπήκε καλά η χρονιά και η Γαλλίδα άρχισε να πατινάρει υπερβολικά.
53000 χλμ και ζημιά στο πλατό του συμπλέκτη και στο ρουλεμάν.
Γνωρίζει κανείς τι μάρκα είναι το ανταλλακτικό του ρουλεμάν που φοράει από τη μαμά του π.χ. ζακς κ.α.
Το πλατό είναι ζακς αλλά στο ρουλεμάν υπάρχουν 3 εναλλακτικές.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#357712
tiniakos έγραψε:Δεν μπήκε καλά η χρονιά και η Γαλλίδα άρχισε να πατινάρει υπερβολικά.
53000 χλμ και ζημιά στο πλατό του συμπλέκτη και στο ρουλεμάν.
Γνωρίζει κανείς τι μάρκα είναι το ανταλλακτικό του ρουλεμάν που φοράει από τη μαμά του π.χ. ζακς κ.α.
Το πλατό είναι ζακς αλλά στο ρουλεμάν υπάρχουν 3 εναλλακτικές.


Αν και άλλαξα πρόπερσι, δεν το θυμάμαι.
Πάντως ο συμπλέκτης και το (διπλής μάζας) βολάν ήταν Sachs, όπως και αυτό που έβαλα.
Άβαταρ μέλους
By tiniakos
#357761 Ευχαριστώ φίλε.
Κερνάω καφέ στην Τήνο και βόλτα με τη Γαλλίδα μου σε όποιον μου βρει το ρουλεμάν τι μάρκα είναι.
Άβαταρ μέλους
By dstou
#371920 Ναι, είχα φέρει από αμερική παλιότερα για ένα Ρόβερ. Ήταν αρκετά μπελάς η τοποθέτηση. Λειτούργησε άψογα για όσο καιρό το είχα. Το έχουν κάνει κι'αλλοι.

https://www.summitracing.com/int/search?SortBy=BestKeywordMatch&SortOrder=Ascending&keyword=cruise%20control&retaillocation=int