Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#352402 Aν έχουν μείνει τόσα χρόνια ακίνητα με τα ίδια λάδια πολύ φοβάμαι ότι θα βγάλουν σύντομα προβλήματα.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#352425 Τπτ δεν θα βγαλουν. Τα πηραν πολλοι εξυπνοι τοτε τσαμπανταν και ακομα δεν εχουν εχουν φυγει. Γνωστος μου ελεγε για μξ που πηρε φιλος του 7κ αν θυμαμαι καλα (που εκανε 20-21 σε προσφορα).
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#352429
g8777 έγραψε:ΕΦΤΆ ολόκληρα χρόνια και δεν πουλιέται καινούργιο αυτοκίνητο; εδώ θέλει ξεψαχνισμα η δουλειά. Η τιμή είναι απλά για γέλια. 10 k, τα συμμαζεματα δικά του και πολύ του είναι.


Ήταν χρόνια εκτός αγοράς. Τα είχε βγάλει και πριν χρόνια η Eurobank αλλά δεν ασχολήθηκε φυσικά να τα προωθήσει. Πάρε εσύ μεταχειρισμένο με 100.000 χλμ ενώ μπορείς να πάρεις καινούριο... :s_crazy


xenos έγραψε:Τπτ δεν θα βγαλουν.


Συμφωνώ. Οι κινητήρες αυτοί είναι πολύ ανθεκτικοί.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#352432 Update:
Ο ξάδερφος το πήρε 13.000 πριν 2 χρόνια.
Δεν έχει εγγύηση.
Δεν του έβγαλε τπτ, λάστιχα άλλαξε φετο ο κάφρος.
Πας το κοιτάς και του λες 10.500 με καινούργια λάστιχα και σέρβις.
ΛΙΞΙΣ
Άβαταρ μέλους
By g8777
#352434 Δια το καινουργιο ειναι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.Μπαινεις μεσα και μυριζει καινουργιλα :s_airkiss .
Εσυ ξερεις τι ιστορικο ακολουθει αυτο το αυτοκινητο ολα αυτα τα χρονια; Που ηταν παρκαρισμενο, σε τι καιρικες συνθηκες, αν γινοταν εστω μια αναφλεξη την εβδομαδα; Για το επιπεδο εξοπλισμου που ανεφερε ο Ντιριντινο τι λες; Για την απουσια εγγυησης; Μακαρι να ειναι ολα οπως φαινονται, αλλα εγω θα σκεφτομουν διπλα και τριπλα πριν πεσω με τα μουτρα σε "ευκαιριες της δεκαετιας".

Ντριφτη παω το κοιταω και του λεω 10 χιλιαρικα, λαδια-ξυδια-ελεγχος αναρτησεις-μπαταρια και δε συμμαζευεται δικα του σε δικο μου συνεργειο. Και 3,5 κ το πολο.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#352437 Έτσι να κανεις, είναι σίγουρος οτι θα βρεθεί ιθαγενής που θα του το πουλησει 4.500 πρώτο χέρι από γυναίκα ναυτικου :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#352439
rx8_drifter έγραψε:του λες 10.500 με καινούργια λάστιχα και σέρβις.


Ντάξει, είπαμε παζάρι, αλλά αυτό είναι πέραν των ορίων του θράσους. :lol:
Προσωπικά θα του πρότεινα 12.000 και με φουλ σέρβις.


g8777 έγραψε:Δια το καινουργιο ειναι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.Μπαινεις μεσα και μυριζει καινουργιλα .


Σου βάζω στοίχημα ότι κι αυτό έτσι μυρίζει. Η μυρωδιά των πλαστικών φεύγει από την πολυχρησία.


g8777 έγραψε:Εσυ ξερεις τι ιστορικο ακολουθει αυτο το αυτοκινητο ολα αυτα τα χρονια; Που ηταν παρκαρισμενο, σε τι καιρικες συνθηκες, αν γινοταν εστω μια αναφλεξη την εβδομαδα;


Είμαι βέβαιος ότι ήταν πεταμένο σε μια αποθήκη (πήγε κάποιος πρόσφατα και είδε ένα αντίστοιχο 3άρι και ήταν λέει άψογο, οπότε υποθέτει ότι ήταν στεγασμένο) και σιγά μην το έβαζαν μπροστά. Δεν με ανησυχεί καθόλου αυτό, ειδικά όταν μιλάμε για Mazda. Το δικό μου έχει να αλλάξει λάδια 3 χρόνια. :lol:


g8777 έγραψε:Για το επιπεδο εξοπλισμου που ανεφερε ο Ντιριντινο τι λες;


Ότι είναι τσίπικο και μάλλον προορίζονταν για leasing. Αλλά δεν μπορείς να τα έχεις και όλα...


g8777 έγραψε:Για την απουσια εγγυησης;


Σε τιμή μεταχειρισμένου είναι θράσος να ζητάμε και εγγύηση.


g8777 έγραψε:εγω θα σκεφτομουν διπλα και τριπλα


Και πολύ καλά θα κάνεις. Δεν είπε κανείς να μην το ελέγξεις.


g8777 έγραψε:Ντριφτη παω το κοιταω και του λεω 10 χιλιαρικα, λαδια-ξυδια-ελεγχος αναρτησεις-μπαταρια και δε συμμαζευεται δικα του σε δικο μου συνεργειο. Και 3,5 κ το πολο.


Νομίζω το παρακάνεις... Η Eurobank τα έδινα πιο ακριβά και με την τιμή που λες μάλλον τον βάζεις μέσα.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#352441 Δια, 13 έπαιζε καλύτερα εξοπλισμένο πριν 2 χρόνια.
Σε θέλω ΑΤΕΓΚΤΟ
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#352442 Καλά Τρίφτη μου, θα κρατήσω χαρακτήρα: Bad motherfucker!

Εικόνα

Πάντως επειδή είμαι έμπορος ξέρω ότι το παζάρι γίνεται πάντα σε ρεαλιστικούς όρους. Το να ζητάς κάτι πολύ μακρινό σε σχέση με αυτό που μπορεί/θέλει να δώσει ο άλλος δεν οδηγεί πουθενά. Η μόνη περίπτωση είναι να μπλοφάρουμε και να πούμε μια τρελή τιμή απλά για να κόψουμε αντιδράσεις, αλλά πρέπει μετά να είμαστε έτοιμοι να δεχθούμε μια πιο συμβιβαστική τιμή. Μιλάνε τα χρόνια πείρας στη πιάτσα τώρα. :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By bill33
#352443
g8777 έγραψε: Και 3,5 κ το πολο.

Μήπως να σου κάτσει κιόλας; :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#352445
bill33 έγραψε:
g8777 έγραψε: Και 3,5 κ το ΚΩλο.

Μήπως να σου κάτσει κιόλας; :svivhaha:


Βοηθάει το συγκεκριμένο... ας το πούμε αυτοκινούμενο. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#352446 Δια ρεαλιστικος ορος ειναι δλδ το "Σιγα, εχει το σημα της Mazda πανω, δεν εχει καμια αναγκη"; Αυτα που κοροιδευουμε στους BMWεδες τωρα;

Και φυσικα ΔΕΝ ειναι θρασος να ζητησεις εγγυηση. Χιλιοι εκατον ογδοντα επτα εμποροι μεταχειρισμενων την προσφερουν.


@ Bill

Ανοιξε μου.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#352447
g8777 έγραψε:Δια ρεαλιστικος ορος ειναι δλδ το "Σιγα, εχει το σημα της Mazda πανω, δεν εχει καμια αναγκη"; Αυτα που κοροιδευουμε στους BMWεδες τωρα;


Όχι βρε μάνα μου. Ρεαλιστικό είναι να πέσει από τα 13+ στα 12+. Στα 10+ δεν είναι ρεαλιστικό. Ζήτα το εσύ, αλλά μην θυμώσεις αν σκάσει στα γέλια.


g8777 έγραψε:Και φυσικα ΔΕΝ ειναι θρασος να ζητησεις εγγυηση. Χιλιοι εκατον ογδοντα επτα εμποροι μεταχειρισμενων την προσφερουν.


Ώπα, παρανόηση. Νόμιζα ότι μιλούσες για εργοστασιακή εγγύηση. Από τον έμπορο ναι, να ζητήσεις.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#352448 3.5 κατοσταρικα εννοουσε ο ανθρωπος. Πεσατε να τον φατε.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#352451 Πάνω από 10 χιλιάρικα αποκλείεται να το αγόρασε ο έμπορος.
'Έχει και Mazda 3 με 11.800: https://autogiannakes.car.gr/cars/