Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Chris
#290219
Chuckie V2.0 έγραψε:+τεράστια βωθροκωλαρα (πορτμπαγκάζ), χωράει τα πάντα όλα. Πρέπει να πας σε σεντάν επόμενης κατηγορίας για να πάρεις τέτοιο πάτο



:s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#290255 Μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία σχετικά με το regeneration του DPF?

Μερικές φορές το αυτοκίνητο δουλεύει στις 1.000 ρελαντί και όταν το κάνει αυτό απενεργοποιεί και το auto start/stop. Μου είπαν ότι τότε κάνει regeneration και επίσης μου είπε το συνεργείο το διάστημα αυτό να το γκαζώνω περισσότερο, πιο υψηλό στροφάρισμα και γενικώς πιο γρήγορα, για να τελειώσει σύντομα.

Σωστά το κάνω?
Άβαταρ μέλους
By Vagnar
#290262 Η ιδέα πίσω από το regeneration είναι οτι πρέπει να ανέβει η θερμοκρασία των καυσαερίων για να κάψει την κάπνα στο dpf. Ε όταν ανεβάσεις στροφές/ταχύτητα κ.τ.λ. αυτό κάνεις γενικά. Τώρα πόσος χρόνος χρειάζεται για να ολοκληρωθεί δεν έχω ιδέα.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#290264 Το manual συνήθως λέει τι πρέπει να (μην) κάνεις.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#290316
drdino έγραψε:Το manual συνήθως λέει τι πρέπει να (μην) κάνεις.


Ευχαριστώ για την απάντηση και συμβουλή drdino, δε το γνώριζα αυτό.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#290323 No prob Nikos!!

http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualSe ... Manual.pdf σελ 39. Το θέμα δεν είναι η ταχήτητά σου αλλά να ανεβάσει θερμοκρασία το φίλτρο, αυτό θέλει στροφάρισμα και φορτίο.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#291530 Εικόνα
Καθαρισαμε λιγακι...
Άβαταρ μέλους
By famas
#291555 Μόνος σου; Μπράβο, γυάλισαν και τα ελαστικά βλέπω.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#291704 Οχι κ μονος ρε συ. Δεν ειμαι Αθηνα να εχω τον εξοπλισμο μου , Χαλκιδα βρεθηκα για 1 πρωι κ το πηγα στο καθαριστηριο..
Άβαταρ μέλους
By g8777
#317999
Nikos! έγραψε:Γιατί το έκαναν αυτό?

< >



Εικόνα


Premium και οι Τσεχοι... :lol:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#318001 Δεν είναι πρώτη φορα. Και τα φώτα της προηγούμενης Octavia f/l έμοιαζαν αρκετά με της προηγούμενης C class f/l.

Ωραία την έκαναν πάντως!
Τελευταία επεξεργασία από cosneo και 27 Οκτ 2016, 20:01, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#318015
cosneo έγραψε:Δεν είναι πρώτη φορα. Και τα φώτα της προηγούμενης Octavia f/l έμοιαζαν αρκετά με της προηγούμενης C class f/l.

Ωραία την έκαναν πάντως!

Μάλλον το αντίθετο είχε γίνει τότε.

< A3003 >