Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#367180 Κοντά 45Κ είχε δώσει, έχει το φορολογικό πλεονέκτημα του 1750cc, προγραμματάκι βλέπω, λογικά χιλιόμετρα βλέπω...αν είναι όσο μερακλής φαίνεται, τότε νομίζω είναι τίμια τα 17500€. Απευθύνεται φυσικά μόνο σε πωρωμένους που θα αξιολογήσουν αναλόγως το αμάξι.
Άβαταρ μέλους
By elvet
#367205 Πριν από 2 χρόνια που έψαχνα στη Γερμανία, τέτοια ίδια και καλύτερα εξοπλισμένα (navi, οροφή, θερμαινόμενα καθίσματα) με παρόμοια χιλιόμετρα και τον diesel 1,9 είχαν 9-9500Ε, ενώ τα αντίστοιχα diesel 2,0 είχαν περίπου 10000Ε.
Το συγκεκριμένο σίγουρα καίει, αλλά όντας «πειραγμένο», μάλλον δεν θα το πουλήσει σε αυτά τα χρήματα.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#367208 https://www.car.gr/9456915-alfa-romeo-a ... 0hp-1750cc

Και με τα ρέστα βάζεις ότι σαλόνι γουστάρεις, ότι ζάντα γουστάρεις, πας ένα roadtrip μέχρι Ιταλία να το μάθεις και σου μένουν ρέστα να πληρώνεις τέλη για 3-4 χρόνια.
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#367214
Deleted User 1 έγραψε:Κοντά 45Κ είχε δώσει, έχει το φορολογικό πλεονέκτημα του 1750cc, προγραμματάκι βλέπω, λογικά χιλιόμετρα βλέπω...αν είναι όσο μερακλής φαίνεται, τότε νομίζω είναι τίμια τα 17500€. Απευθύνεται φυσικά μόνο σε πωρωμένους που θα αξιολογήσουν αναλόγως το αμάξι.

Λιγοτερα πρεπει να ειχε δωσει, γιατι εκεινη την περιοδο (7 / 2009, συμφωνα με την αγγελια) ειχαν μειωθει τα τελη ταξινομησης στο μισο
Άβαταρ μέλους
By GTS
#367218
EDDIE_147 έγραψε:https://www.car.gr/9456915-alfa-romeo-alfa-159-tbi-200hp-1750cc

Και με τα ρέστα βάζεις ότι σαλόνι γουστάρεις, ότι ζάντα γουστάρεις, πας ένα roadtrip μέχρι Ιταλία να το μάθεις και σου μένουν ρέστα να πληρώνεις τέλη για 3-4 χρόνια.


Ωραιο το μαυρο και για τα δυο ισχυει να μην εχουν καποιο ατυχημα λιγο δυσκολο για εμπορους. Νομιζω στα 12 χιλιαρικα επαιζαν και καλυτερα εξοπλισμενα αμαξια πριν 1-2 χρονια.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#367220 42K αν θυμάμαι καλά μου είχε βγει η Brera Ti (συν navi) εκείνη ακριβώς την εποχή με το μειωμένο ΤΤ. H Sportwagon πρέπει να ήταν κατάτι ακριβότερη με αυτό τον εξοπλισμό.

EDDIE_147 έγραψε:https://www.car.gr/9456915-alfa-romeo-alfa-159-tbi-200hp-1750cc

Και με τα ρέστα βάζεις ότι σαλόνι γουστάρεις, ότι ζάντα γουστάρεις, πας ένα roadtrip μέχρι Ιταλία να το μάθεις και σου μένουν ρέστα να πληρώνεις τέλη για 3-4 χρόνια.

FFS ούτε χειριστήρια τιμόνι.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#367223 Δώσε περίπου +50% πάνω στο budget για χειριστήρια στο τιμόνι.
http://www.ebay.com/itm/07-Alfa-Romeo-1 ... 1151000219

Βασικά σε περιπτώσεις μοντέλων που υπάρχει μικρή - ψέματα δεν υπάρχει καμία ποικιλία, νομίζω ότι είναι άτοπο να έχεις απαιτήσεις σε χρώμα-ζάντες-σαλόνι-εξοπλισμό.

Αυτός με την κόκκινη βασίζεται στο δυσεύρετο του πράγματος.
Καλοπούλητη αλλά απευθύνεται μόνο σε γνώστες (και hardcore alfisti).
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#367229 Ε δεν είναι μόνο τα χειριστήρια. Η διαφορά στην αρχική τιμή των δύο αυτοκινήτων είναι καμιά 10-12Κ. Αυτό πληρώνεις έξτρα, όχι τα χειριστήρια. Συν το μερακλίδικο του πράγματος με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται στη χρήση και τη συντήρηση του αυτοκινήτου.

πχ πουλάω Ζ4 εγώ και με τα ίδια χαρακτηριστικά μία κάρχια από τα ΒΠ. Η κάρχια το δίνει 2Κ κάτω. Ποιανού θα προτιμήσεις?
Άβαταρ μέλους
By blinkys
#367235
Deleted User 1 έγραψε:Ε δεν είναι μόνο τα χειριστήρια. Η διαφορά στην αρχική τιμή των δύο αυτοκινήτων είναι καμιά 10-12Κ. Αυτό πληρώνεις έξτρα, όχι τα χειριστήρια. Συν το μερακλίδικο του πράγματος με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται στη χρήση και τη συντήρηση του αυτοκινήτου.

πχ πουλάω Ζ4 εγώ και με τα ίδια χαρακτηριστικά μία κάρχια από τα ΒΠ. Η κάρχια το δίνει 2Κ κάτω. Ποιανού θα προτιμήσεις?


Στέλνεις τον κουπέα να δει το αυτοκίνητο της κάρχιας και σου σκάει και 2Κ για να το αγοράσεις μετά. Case closed. :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#367245
Deleted User 1 έγραψε:Ε δεν είναι μόνο τα χειριστήρια. Η διαφορά στην αρχική τιμή των δύο αυτοκινήτων είναι καμιά 10-12Κ. Αυτό πληρώνεις έξτρα, όχι τα χειριστήρια. Συν το μερακλίδικο του πράγματος με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται στη χρήση και τη συντήρηση του αυτοκινήτου.

πχ πουλάω Ζ4 εγώ και με τα ίδια χαρακτηριστικά μία κάρχια από τα ΒΠ. Η κάρχια το δίνει 2Κ κάτω. Ποιανού θα προτιμήσεις?


Αν ήταν ακριβώς ίδια αμάξια (παρόμοια χλμ πες) και μηχανικά είχα ΟΚ και για τα δυο, θα προτιμούσα της κάρχιας.
Γιατί να προτιμήσω τη δική σου;

Πάντως θέματα όπως ζάντες και δέρμα τα είχα σε δεύτερη μοίρα όταν έψαχνα γιατί ήξερα ότι με 1 χιλιαρικόνι το έφτιαχνα όπως ήθελα.

Στο παράδειγμα των 159 η διαφορά είναι πολύ μεγαλύτερη.
Τα λεφτά της κόκκινης δεν είναι λογικά.
Απλά ο ιδιοκτήτης πατάει στο ότι δεν κυκλοφορεί άλλη έτσι ακριβώς.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#367250 To έχετε δει ότι είναι εισαγωγής, έτσι;;; :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#367275
NiTse έγραψε:Την τιμή από που την ξέρουμε;;;

Παίρνεις τηλέφωνο και στη λενε!!!!!