Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#363210 Eφόσον θέλει αυθεντικές, ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα? Αποκλείεται να μη δε βρει στην Τουοτα, ίσως να μην έχουν στο στοκ, αλλά μεσα σε λίγες μέρες τις έχεις :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#363211
rx8_drifter έγραψε:Eφόσον θέλει αυθεντικές, ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα? Αποκλείεται να μη δε βρει στην Τουοτα, ίσως να μην έχουν στο στοκ, αλλά μεσα σε λίγες μέρες τις έχεις :hmmm:


Aftermarket έψαχνε ο άνθρωπος, απλά είναι επαρχία και δεν τις έβρισκαν και μου ζήτησε τη βοήθειά μου.
Από toyota, κοστίζουν όσο το μισό αμάξι. Πάντως το βρίζανε όταν βγήκε (λόγω κατασκευής αγγλίας) και τα ρημάδια έχουν αντέξει υπερβολικά).
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#363217 καλα ρε πστ μου, τί ακριβώς δε βρίσκουν οι βλάκες, ενα κατάλογο αν ανοίξεις ολα τα εχεις :dizzy:

Πες μας απο περιέργεια πόσο πάνε οι ιμιτασιον (αν παρει αποφαση να τις αλλάξει να τις αλλάξει όλες)
Άβαταρ μέλους
By xenos
#363220
rx8_drifter έγραψε:καλα ρε πστ μου, τί ακριβώς δε βρίσκουν οι βλάκες, ενα κατάλογο αν ανοίξεις ολα τα εχεις :dizzy:

Πες μας απο περιέργεια πόσο πάνε οι ιμιτασιον (αν παρει αποφαση να τις αλλάξει να τις αλλάξει όλες)


Έχει 4. Την δεξιά δεν την έχει κανένας για κάποιο λόγο. Οι υπόλοιπες (Ε: εμπρός, Π:πίσω, Α:αριστερή):

parts.gr
Ε/Π/Α: 20/50/54 eu

AlfaParts
Ε/Π/Α: 27/45*/43 eu (δεξιά: 36 eu)

oil-stores
Ε/Π/Α: 25/48/48 eu

edit: *
Τελευταία επεξεργασία από xenos και 10 Φεβ 2017, 13:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By xenos
#363241 Ναι, νομίζω καλές τιμές σχετικά. Στην επαρχία του ζητούσαν 250 για aftermarket (τις 3 από τις 4). :dizzy: :dizzy: :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#363274
rx8_drifter έγραψε:Από alfaparts?


Από εκεί τις πήρε τελικά, μιας και βόλευε λόγω τοποθεσίας και τα είχε στο μαγαζί τα περισσότερα (+κάτι ημίμπαρα κλπ.).
Μάλιστα μου ανέφεραν και ότι είναι πολύ εξυπηρετικός κλπ. (σπάνιο στις μέρες μας).
Άβαταρ μέλους
By mirage
#365656 Let's go places
Εικόνα
Υπο μερικη διαλυση με χαλασμενο θερμοστατη μαλλον. Αλλα τι σημασια εχει. Α και service καθε 5000 χλμ. Με τοση άμμο λογικό.

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#365669 Στην Αραπιά είναι αυτό το place;;;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#365784 Bahrain.
Σημερα εκανε και διαβασεις ποταμων καθοτι ριχνει τρελο νερο εδω και 3 μερες και φυσικα δεν υπαρχει δικτυο ομβρίων στους δρομους.

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#365811
mirage έγραψε:Bahrain.
Σημερα εκανε και διαβασεις ποταμων καθοτι ριχνει τρελο νερο εδω και 3 μερες και φυσικα δεν υπαρχει δικτυο ομβρίων στους δρομους.

< >


Εν ναι... τι να το κάνουν το δίκτυο ομβρίων;;; για τη μία φορά στα 826 χρόνια που θα βρέξει τόσο που δεν θα εξατμιστεί πριν φτάσει στο έδαφος;;; :lol: :lol:

Στα ποτάμια η αβενσάρα φαντάζομαι στο φυσικό της περιβάλλον έτσι;;; (πλοίο) :svivhaha: :s_biggrin :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#365933 ρε συ Μιραγκε τωρα που ειπες camry και Bahrain ,μοθυ ηρθαν στο μαλο εκεινα τα ντριφτ με τα απίστευτα χλμ με τους κελεμπίες.
Αραγε θα γινονται σε ολη τη Μεση Ανατολη αυτό,ή σε συγκεκριμένες χωρες μονο?
Θα ψηνομουν να εβλεπα ένα τετοιο λαιβ(από αποσταση βεβαια)
Άβαταρ μέλους
By 224v
#365940
dimviii έγραψε:ρε συ Μιραγκε τωρα που ειπες camry και Bahrain ,μοθυ ηρθαν στο μαλο εκεινα τα ντριφτ με τα απίστευτα χλμ με τους κελεμπίες.
Αραγε θα γινονται σε ολη τη Μεση Ανατολη αυτό,ή σε συγκεκριμένες χωρες μονο?
Θα ψηνομουν να εβλεπα ένα τετοιο λαιβ(από αποσταση βεβαια)


Συνηθως στη Σαουδικη Αραβια τα κανουν, (κανουν κατι σαν τους αγωνες στις βουτες τις δικες μας), ομως αν θες Ντραγκστερ εχει πιστα στο Καταρ...... οπου κανουν πρωταθλημα Αραβικου Κολπου κατι τεοιο και μαζευονται απο παντου νταλικες με τα τερατα και κανουν αγωνες...