Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#362035 Μακαρι να το καταφερεις Στεφανε, αλλα με τα λεντ του εμποριου πολυ δυσκολα θα φτασεις το αποτελεσμα που βλεπεις στο Peugeot.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#362064
Deleted User 1 έγραψε:Εμένα μου κάνει ότι εκσυγχρονίζει αρκετά την όλη φάση. Έχω εργοστασιακά led στο εσωτερικό του Peugeot και θα μου αρέσει πολύ αν φτιάξω το ίδιο αποτέλεσμα και στο Audi.

Ουτε που προσεχω την διαφορα στο δικο μου. Το μονο θετικο ειναι ο φωτισμος κατω απο το τιμονι στην μοκετα του οδηγου, αν σου πεσει κατι μπορεις ευκολα να το δεις.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#362074 Και ομως αν δεις μια απλοτερη εκδοση θα καταλαβεις ποσο μεγαλη διαφορα εχει.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#362108
Deleted User 1 έγραψε:Εμένα μου κάνει ότι εκσυγχρονίζει αρκετά την όλη φάση. Έχω εργοστασιακά led στο εσωτερικό του Peugeot και θα μου αρέσει πολύ αν φτιάξω το ίδιο αποτέλεσμα και στο Audi.


Πισω στις πινακιδες φαινεται ωραιο παντως, δειχνει πιο φρεσκο-καινουργιο το αυτοκινητο... :s_thumbsup
Τωρα για το εσωτερικο, δεν εχω δει καποια aftermarket για να μπορω να πω, φανταζομαι οτι τουλαχιστον εαν σου αρεσει και δεν ειναι πολυ ψυχρο το λευκο του για να κουραζει μετα απο ωρα, θα ειναι οκ...

@Ζeus
Σκεφτομουν να αλλαξω και εγω μπροστα τις ψειρες, εχουν μεγαλη διαφορα οι oem στην αποχρωση με τα xenon, αλλα δεν θελω απο την αλλη πχ να ειναι μπλε τα λαμπακια, που βλεπω σε μερικα αυτοκινητα, ουτε να βγαζουν error στο trip.
Eσενα σου εχουν βγει καλες? Εχουν κοντινη αποχρωση με τα xenon?
Exεις να προτεινεις καποια?
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#362403 Ειχα αγορασει απο powerbulbs ολες τις λαμπες για το conversion. Για τις ψειρες ηταν αυτες (ηταν λιγο διαφορετικες τοτε.) και για την πινακιδα δυο τετοιες..θα ανεβασω φωτο το βραδυ.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#362753 Πάντως μια φορά εκανα απόπειρα να βάλω λευκά πάγου παντού στο κασκαι και όλοι κατέληξαν στο οτι έμοιαζε με κρεοπωλείο το εσωτερικό. Αν προσθέσεις και το οτι κάηκε και ασφάλεια μια φορά που έβαλα κράτησαν τα led μονο στην πινακιδα.

< >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#362754
Focusman91 έγραψε:έμοιαζε με κρεοπωλείο


Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#362777
Zeus έγραψε:Ειχα αγορασει απο powerbulbs ολες τις λαμπες για το conversion. Για τις ψειρες ηταν αυτες (ηταν λιγο διαφορετικες τοτε.) και για την πινακιδα δυο τετοιες..θα ανεβασω φωτο το βραδυ.


Oποτε μπορεις, αν θες βαλε και με σβηστα -τα μπροστα- φωτα, μια κοντινη στα φαναρια, να δω πως φαινονται οι ψειρες σε σχεση με τις διαφανες oem... :)
Άβαταρ μέλους
By dimik
#366270 Audi A4 1.8t με 120 άλογα το κάνουμε εύκολα 160 ή να το αφήσουμε καλύτερα?

< >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#366289 Νομίζω το ίδιο μοτέρ είναι, detuned για φορολογικούς λόγους.
Γνωστός μου είχε πάρει το 160άρι με κάμποση διαφορά απο το μικρό και αργότερα διαπίστωσε πως με λίγα -σχετικά- χρήματα απλά έπαιρνε το 120άρι και το tunάριζε.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#366332
dimik έγραψε:Audi A4 1.8t με 120 άλογα το κάνουμε εύκολα 160 ή να το αφήσουμε καλύτερα?

< >

0.3 bar λέγανε διαφορετική χαρτογραφηση.

< >
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#366343
dimik έγραψε:Audi A4 1.8t με 120 άλογα το κάνουμε εύκολα 160 ή να το αφήσουμε καλύτερα?

< >

Oi κινητηρες είναι ακριβώς ιδιοι.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#366428 Μάλλον πάμε για αγορά μέσα στην εβδομάδα, το είχα δει για μένα αλλά προτίμησα το BMW, τελικά το θέλει κολλητός. Α4, 1.8t 120ps του και 2009 με 94000χλμ, 18ρες Quattro ζάντες, την έγχρωμη οθόνη, multitronic, δέρμα και μαύρη οροφή μέσα, 10000 ευρωπουλα.

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#366441 Νομίζω πάει αυτό με τα 120 πάει έως και 200hp, όντας ίδιο με το 160. Έχει όμως μικρότερα φρένα, αν δεν κάνω λάθος. Αντί για 320μμ νομίζω έχει 312μμ. Με κάθε επιφύλαξη τα παραπάνω καθώς νομίζω τα έχω δει στα πεταχτά ψάχνοντας για το δικό μου χρέπι.

Σε άλλα νέα...εντός της εβδομάδος αναμένω το led σετ για τις πλαφονιέρες αλλά είμαι με το χέρι στο add to cart γι' αυτά εδώ:

http://www.ebay.com/itm/281641246937?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Στην ουσία πρόκειται για το light pack (φωτισμός στα πόδια μπροστά-πίσω, warning lights στις πόρτες αντί για σκέτους ανακλαστήρες και puddle lights για να φωτάει η πόρτα απο κάτω να βλέπεις που πατάς).

Τα βάλε-βγάλε είναι αστεία αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι η συνδεσημότητα. Οι γνώσεις μου με ρεύματα και γειώσεις περιορίζονται στα πολύ βασικά και από τα DIY στα φόρουμς, δεν έχω πολυκαταλάβει τι κάνουν οι τύποι. :hmmm:

Την κωδικοποίηση την έχω κάνει ήδη εν τω μεταξύ και είναι έτοιμο το menu στο ΜΜΙ.