Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#345615 14 χρόνων, χωρίς αναφορά χλμ, θέλει τέλη του 2017, μπορεί να θέλει τουρμπίνα, συμπλέκτη, φρένα κλπ, μπορεί να πετάει και καμμία ταχύτητα από το ασζμάν οπότε αν μαζεύονται 4-5Κ για το συμμάζεμα δικαιολογείται η τιμή.
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#345619
Deleted User 1 έγραψε:Πόσο να χει αυτό το παρτάλι? Και πολλά είναι. Χώρια που θα χει 175 εκατομμύρια χιλιόμετρα.

Τουλάχιστον
Άβαταρ μέλους
By 224v
#345667
21 quadra έγραψε:14 χρόνων, χωρίς αναφορά χλμ, θέλει τέλη του 2017, μπορεί να θέλει τουρμπίνα, συμπλέκτη, φρένα κλπ, μπορεί να πετάει και καμμία ταχύτητα από το ασζμάν οπότε αν μαζεύονται 4-5Κ για το συμμάζεμα δικαιολογείται η τιμή.


απο τις φωτογραφιες λεει οτι ειναι το S80???
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#345678
21 quadra έγραψε:... μπορεί να θέλει τουρμπίνα, συμπλέκτη, φρένα κλπ, μπορεί να πετάει και καμμία ταχύτητα από το ασζμάν...


Βγαίνει off το σασμαν. Γύρω στο 700ευρω στην καλύτερη περίπτωση τα "Περαστικά και άλλο κακό να μην σας βρει". (Προχθεσινή τιμή που ήθελε ο μάστορας για να περάσει και γιορτές!)
Τουρμπινα και σασμαν είναι οι στάνταρ βλάβες του s60 αυτής της γενιάς και του τότε s80. Τις ξέρουν καλά τα volvoσυνεργεια.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#345747 Μόνο το δέρμα στο κάθισμα του οδηγού κι ο λεβιές έχουν ορατή φθορά. Αν πας να το πάρεις σε κάνα μήνα, διαπραγματεύεσαι τα τέλη μες στην τιμή ή έστω να τα μοιραστείς.
Ασφαλώς δε γνωρίζω τι βλάβες ή αναλώσιμα χρειάζεται. Μου φαίνεται όμως πολύ αμάξι για τα χρήματά του. Είχα οδηγήσει το δημοσιογραφικό όταν βγήκε κι ήταν πολύ καλό.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#345785 Τι περιμενεις; Χτυπα το το τεφαρικι.


< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#345925
Dimsabas έγραψε:Μόνο το δέρμα στο κάθισμα του οδηγού κι ο λεβιές έχουν ορατή φθορά. Αν πας να το πάρεις σε κάνα μήνα, διαπραγματεύεσαι τα τέλη μες στην τιμή ή έστω να τα μοιραστείς.
Ασφαλώς δε γνωρίζω τι βλάβες ή αναλώσιμα χρειάζεται. Μου φαίνεται όμως πολύ αμάξι για τα χρήματά του. Είχα οδηγήσει το δημοσιογραφικό όταν βγήκε κι ήταν πολύ καλό.


Προσωπικά από τον Μπήτρο, ούτε καφέ... :lol:

Άκους εκεί να μην σε αφήνει να το ελέγξεις εκτός... μόνο μέσα στη μάντρα του ότι κάνεις... :rant:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#345966
mirage έγραψε:Τι περιμενεις; Χτυπα το το τεφαρικι.


< >

Μπα, κουβέντα να γίνεται. Δεν υπάρχει σάλιο, αλλά έτσι κι αλλιώς, τα σεντάν δε με εκφράζουν. Είτε χτυπάς πολυμορφικό για χώρους είτε ΣΟΥΒ για τα πάντα είτε Lexus IS200. Είδα ένα σκούρο σήμερα που έκανε τρελό τουρμποθόρυβο, πήγαινε σα να είχε τουλάχιστον 500 άλογα κι έσκασε μισό μέτρο φλόγα όταν άφησε το γκάζι. Θυμήθηκα ότι κάποτε μου άρεσαν τα αυτοκίνητα και συγκινήθηκα.
Άβαταρ μέλους
By nass
#356323 Καμιά περαιτέρω πληροφόρηση για το νέο XC60 ? Διότι ήξερα για "καλοκαίρι 2017" και τώρα διαβάζω για "αρχές 2018" :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Vagnar
#356667 Παρουσίαση στην Γενεύη λένε νομίζω.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#356819
nass έγραψε:Καμιά περαιτέρω πληροφόρηση για το νέο XC60 ? Διότι ήξερα για "καλοκαίρι 2017" και τώρα διαβάζω για "αρχές 2018" :hmmm:

Λογικα η επισημη παρουσιαση θα γινει σε private event πριν την Γενευη οπως ειχε γινει και με το XC90. Βδομαδα 17 ξεκιναει παραγωγη στο Ghent ως ΜΥ18. Αν τηρησουν τα λεγομενα τους, το Τ6 που σε ενδιαφερει θα εχει και περισσοτερα απο 320 αλογα που εχει η τωρινη εκδοση..οπως αντιστοιχα και οι υπολοιπες εκδοσεις.

Και το XC40 μαλλον παει για παρουσιαση το Σεπτεμβριο, νωριτερα απ'οτι ελεγαν αρχικα.
Άβαταρ μέλους
By MEGAS
#357610
Zeus έγραψε:
nass έγραψε:Καμιά περαιτέρω πληροφόρηση για το νέο XC60 ? Διότι ήξερα για "καλοκαίρι 2017" και τώρα διαβάζω για "αρχές 2018" :hmmm:

Λογικα η επισημη παρουσιαση θα γινει σε private event πριν την Γενευη οπως ειχε γινει και με το XC90. Βδομαδα 17 ξεκιναει παραγωγη στο Ghent ως ΜΥ18. Αν τηρησουν τα λεγομενα τους, το Τ6 που σε ενδιαφερει θα εχει και περισσοτερα απο 320 αλογα που εχει η τωρινη εκδοση..οπως αντιστοιχα και οι υπολοιπες εκδοσεις.

Και το XC40 μαλλον παει για παρουσιαση το Σεπτεμβριο, νωριτερα απ'οτι ελεγαν αρχικα.


Καλησπερα σε ολους,
τυγχανει να εχω ενα σχετικο ενδιαφερον και εγω για το νεο xc60 οποτε οταν λες παραγωγη 17η εβδομαδα..δλδ αγορα και μεσα στο 2017..?γιατι απο αυτα που διαβαζω και εγω για 18 λενε πλεον..
ποσα αλογα δλδ θα εχει...?
thanks in advance
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#358853 Ο διευθυντης του εργοστασιου στο Ghent ειπε..
In de tweede jaarhelft verdwijnt de huidige XC60 uit ons gamma, nadat de collega’s in Torslanda starten met het nieuwe model, en daarna lanceren we de XC40.

"Το 2ο εξαμηνο η παραγωγη του XC60 θα σταματησει, και θα συνεχισουν οι συναδελφοι μας στο Torslanda με το νεο μοντελο. Μετα θα λανσαρουμε το XC40."
(Σε ελευθερη μεταφραση :lol: )

http://www.volvocargent.be/nl/nieuws/de-volvo-xc40-wordt-een-groot-succes

Υποθετω πρωτες παραδοσεις τον Σεπτεμβριο..

Αυτες τις φωτογραφιες τις εχετε δει φανταζομαι..
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
http://teknikensvarld.se/bildgalleri/spionbilder-pa-nya-volvo-xc60-med-interior/

Υποτιθεται οτι θα ειναι πιο κοντα στο concept XC σαν σχημα. Σε σχεση με το XC90 θα ειναι πιο αθλητικο, τα εμπρος led θα συνεχιζουν μεσα στην μασκα και τα πισω φωτα θα συνεχιζουν στην πορτα, οπως στο V90..

Ο Mertens, πριν τον τσιμπησει η Audi, ελεγε οτι με καθε μοντελο θα αυξανουν οι ιπποδυναμεις. Το Τ6 οταν λανσαριστηκε ηταν 306hp, τo T5 245, το D5 225, τωρα ειναι 320, 254 και 235... Αν ισχυσει λοιπον αυτο που ελεγε περιμενουμε αυξησεις 10-20 ιππων αναλογα το επιπεδο.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#358856 Χθες το βράδυ κυνηγούσα ένα καινούριο XC90 στην εθνική, βασικά προσπαθούσα να δω τι μοντέλο έγραφε από πίσω :innocent:

Μου άρεσαν πάρα πολύ τα φώτα του, τόσο το σχήμα των πίσω όσο και τα μπροστά τα οποία φώτιζαν 3 λωρίδες αυτοκινητόδρομου στα πλάγια του αυτοκινήτου. Θα πρέπει να είναι πολύ ξεκούραστη η οδήγηση του βράδυ.
Κατά τα άλλα είχε πολύ καλές επιταχύνσεις για το μέγεθος του, αγκομαχούσα να το φτάσω κάθε φορά με το Golf :oops: