Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By xenos
#354078
RXristos έγραψε:...ως κάτοχος AUDI και με Ε92 coupe στην οικογένεια. Δεν θα ήθελα να τα ξαναπιάσω στα χέρια μου ΑΝ δεν μου περίσσευαν ΠΟΛΛΑ λεφτά για να τα τρώω στον Σπανό και τον κάθε Σπανό.


Για βγες από τη ντουλάπα. :shifty:

georgetz έγραψε:Μόνο με αυτά ? Έχω ακούσει οτι και το σήμα έχει δηλητηριώδεις προεξοχές μολυσμένες με ΕΜΠΟΛΑ κ ΜΠΟΜΠΟΛΑ


+1! Ποστ με ουσία.
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#354080
xenos έγραψε:
RXristos έγραψε:...ως κάτοχος AUDI και με Ε92 coupe στην οικογένεια. Δεν θα ήθελα να τα ξαναπιάσω στα χέρια μου ΑΝ δεν μου περίσσευαν ΠΟΛΛΑ λεφτά για να τα τρώω στον Σπανό και τον κάθε Σπανό.


Για βγες από τη ντουλάπα. :shifty:

:hmmm: Δεν το έπιασα σόρρυ...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#354083 Εννοώ να μας πεις τι προβλήματα αντιμετώπισε το Ε92 που αναφέρεις, χωρίς φόβο και χωρίς πάθος.
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#354085
xenos έγραψε:Εννοώ να μας πεις τι προβλήματα αντιμετώπισε το Ε92 που αναφέρεις, χωρίς φόβο και χωρίς πάθος.



Πρέπει να βρω πολύ χρόνο για να τα γράψω όλα... :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#354088 Συμφωνώ απόλυτα με τον RXristos γιατί το θέμα αυτοκίνητο είναι και πάνω από όλα υποκειμενικό και όσο υπάρχουν κατασκευαστές που συμπληρώνουν τα υποκειμενικά κουτάκια του καθενός καλύτερα από άλλους τόσο περισσότερο θα πουλάνε κι ας μην είναι τα καλύτερα ή τα πιο vfm.

< >
Άβαταρ μέλους
By xenos
#354112 Και εγώ για έναν φίλο που είχε παραγγείλει αμάξι με αισθητήρες βροχής του έλεγα καλά ρε μλκα, βαριέσαι και αυτό να κάνεις κλπ. Μόλις το χρησιμοποίησα στο bmw (και ρυθμιζόμενο κιόλας)... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#354114 Μισες δουλειες κανανε και εκει μιας και το πισω δεν εχει και ειναι απο τα τζαμακια που λερωνουν πολυ ευκολα :(
Άβαταρ μέλους
By drdino
#354115 Yπάρχει αμάξι που έχει αισθητήρα βροχής πίσω;
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#354116 αστειακι... επρεπε να βαλω και αυτο :s_tongue

(παρ ολ αυτα θα βολευε να υπαρχει)
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#354128
RXristos έγραψε:
georgetz έγραψε:
RXristos έγραψε:
ΤΟΥΟΤΑ που σκότωσε κόσμο με τα κολλημένα πεντάλ γκαζιού και τους αερόσακους



Μόνο με αυτά ? Έχω ακούσει οτι και το σήμα έχει δηλητηριώδεις προεξοχές μολυσμένες με ΕΜΠΟΛΑ κ ΜΠΟΜΠΟΛΑ



Άστα να πάνε... το άλλο το έχεις ακούσει που τους κλείδωνε μέσα το αμάξι άνοιγε το ράδιο και τους σκότωνε; Φρίκη! Μακριά από του διαβόλου τις μηχανές. Μόνο γερμανικό λέμε...


ΠΑΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΝΤΑΛ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΚΟΤΩΝΕ ΚΙ ΑΥΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΟΓΙΟΤΑ ? Θεε μου !!
Άβαταρ μέλους
By 224v
#354130 Για μενα το θεμα ειναι ποσο χρεωνουν τετοιες ευκολιες, στην Thesis που ειχα του 2003 πολλα τετοια τα ειχε στανταρ.... μεχρι και ηλιακη κυψελη να φορτωνει την μπαταρια στην ηλιοροφη ειχε δεν σου ζητουσαν την μανα σου και τον πατερα σου......
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#354137 Στην Ελλάδα κάποια αμάξια τα αγοράζουν για status symbol, το ίδιο και τα Αμερικανά του Χόλλυγουντ για να δείξουν ότι είναι διαφορετικοί από τους υπόλοιπους άσχετα από την αξία του προϊόντος σαν προϊόν καθαρά ( αν είναι καλό, αν κάνει καλά τη δουλειά του κλπ, κλπ ) βλέπουμε ότι τα κριτήρια της αγοράς ενός αυτοκινήτου διαφέρουν από άτομο σε άτομο.

Όσον αφορά την BMW το θέμα είναι διχαστικό, οι ιδιοκτήτες της την υπαρασπίζονται λες και είναι μέτοχοι μαζί με τους Κουάντ, και οι υπόλοιποι από ζήλια γιατί δεν έχουν προπέλα να δείξουν στον γείτονα, έτσι άκρη δεν θα βγεί και θα καταλήξει και αυτό το τοπικό σαν του seismic και το τοπικό που ξεμαλλιάζονται ο Eddie με τον Garland, πάμε δυνατά, ας πιάσουμε τώρα τον Μπάνγκλ.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#354146
xenos έγραψε:Και εγώ για έναν φίλο που είχε παραγγείλει αμάξι με αισθητήρες βροχής του έλεγα καλά ρε μλκα, βαριέσαι και αυτό να κάνεις κλπ. Μόλις το χρησιμοποίησα στο bmw (και ρυθμιζόμενο κιόλας)... :inlove:

Κλασική περίπτωση στενομυαλιάς/μαγκιάς. Κι εγώ τα ίδια έκανα στο Audi. Λέω έλα μωρέ τώρα ποιος χρειάζεται αισθητήρες παρκαρίσματος? Δεν ξέρω ΕΓΩ να παρκάρω? :x Παίρνω Α1 αντικατάστασης για μια βδομάδα με αισθήτηρες ---> ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΊΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΈΒΑΛΑ ΚΙ ΕΓΩ??? Μετά από κάποιο καιρό πήγα κι έβαλα aftermarket που μάλιστα τους είχα απορρίψει όταν μου τους έκανε δώρο η Καρέντα! :tomato:

Γενικώς πλέον δεν κράζω τίποτα αν πρώτα δεν το έχω δοκιμάσει. Πλέον και οι 360° κάμερες μου φαίνονται ωραιότατη ιδέα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#354150 Εγώ πάλι τα έχω πάντα κλειστά τα αυτόματα φώτα/καθαριστήρες. Εκνευριστηκότατα μου φαίνονται αμφότερα! Αντιθέτως οι αισθητήρες παρκαρίσματος είναι χρήσιμοι, ειδικά όταν η ορατότητα είναι περιορισμένη όπως στα κουπέ.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#354156 Πριν καιρό παραλίγο να κοπανήσω το γκολφ της πεθεράς γιατί ενώ πάρκαρα, περίμενα το μπιπ για να σταματήσω και πήγαινα και πήγαινα... :lipsealed: :lol: Που να φανταστώ ότι δεν είχε αισθητήρες;;; :x