Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#289992
kostis20 έγραψε:
dimviii έγραψε:Οπως λεει και ο Κostis σιγα,και το ταμπλω του Κρουιζερ τριζει. :lol: :lol:

Καλά πούλα τις γιαπωνέζικες μετοχές πρώτα :lol: :lol:
Ωπ συγνώμη ανέφερα τη λέξη Ιαπωνικός.Δε μπορουμε να κάνουμε κριτική,απαγορευεται... :(


αν ειχα μετοχες Μιτσουμπισι θα ειχα καταστραφει ρε! :rtfm: :lol:
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#289994
panos2171 έγραψε:
21 quadra έγραψε:
panos2171 έγραψε:Mιας και αναφέρθηκε το WRC, εκεί, ειδικά σε κάτι αγώνες όπως Φινλανδία τα άλματα είναι αρκετά που σημαίνει ότι στην προσγείωση η κάθετη δύναμη είναι τεράστια. Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις; Μιλάμε για πακτωμένους πύργους ή οποιαδήποτε άλλη ενίσχυση;


Στα αυτοκίνητα των ράλυ οι πύργοι ενώνονται απευθείας με το υπόλοιπο κλουβί σε ένα μεγάλο χωροδικτύωμα και οι δυνάμεις μοιράζονται.

Δες εκεί που έβαλα τα κίτρινα βέλη πως είναι κλειιδωμένος ο πύργος με σωληνωτές κόντρες που αποτελούν το χωροδικτύωμα.

Εικόναfree image hosting


Ενδιαφέρον. Πόσο δύσκολο είναι να γίνει κάτι τέτοιο σε ένα αυτοκίνητο που ναι μεν είναι πολιτικό αλλά προορίζεται για πίστα; Μιλάμε δηλαδή για απαράδεκτες καταστάσεις να μην υπάρχει ενίσχυση σε έναν τέτοιο θόλο.


Ρίξε μια ματιά αν δεν έχεις δεί τι έκανε ο γιός μου στο δικό του καθημερινό, ΟΚ είναι υπερπαραγωγή και το έκανε έτσι για το κέφι του αλλά υπάρχουν αρκετές light λύσεις ανάλογα το αυτοκίνητο και τι θέλει να κάνει κάποιος, πολλές φορές και ένα απλό ράψιμο που θα ενισχύσει την ακαμψία της καρότσας είναι αρκετό για να αλλάξει συμπεριφορά και αντοχή το αυτοκίνητο και να διατηρήσει για περοσσότερα χρόνια την καρότσα φρέσκια χωρίς τριξίματα.

viewtopic.php?f=28&t=1458
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#290022
Κίκιζας . έγραψε:
JasonLouk έγραψε:

Επιχειρηματολογια καφενειου. Γενικα διάβασε το link του Ντίνου και ξαναδες την χρησιμότητα του post σου

< >


...ησουν πριν σε καποιο Forum δικηγορων και μετα μπηκες εδω και μπερδευτηκες? :yahoo:

:lol: ( :slap: )
Κίκιζας . έγραψε: το χτυπημα στο συγκεκριμενο κερμπ (υπαρχει φωτο αραγε) με τον τροχο υπο γωνια (εφοσον ισχυει οτι ο οδηγος στιγμιαια αφαιρεθηκε αφου αφησε καποιον αριστερα του να προσπερασει και βγηκε λιγο περισσοτερο, στο εξωτερικο της στροφης, χτυπωντας στο κερμπ...) και ενδεχομενως τοση ταχυτητα και κλιση της στροφης ωστε το λαστιχο να εχει ηδη "μαγουλιασει" την στιγμη που βρισκει ο τροχος στο κερμπ...


#ήκαιοχι
Άβαταρ μέλους
By Chris
#290023 Κοιτα να δεις, ευθυγραμμιστηκαν κι οι 9 πλανητες συν τα φεγγαρια τους για να σπασει ο θολος και να λερωθει η υποληψη της ποοοορς. Και μετα ξαναευθυγραμμιστηκαν και συνεβη και σε αλλη ποοοορς το ιδιο, και μετα ξανα, και ξανα. Εχω φτασει να υποπτευομαι οτι ειναι θεμα στησιματος. Ειναι τοσο καλα στημενες, που μονο αυτες μπορουν να μπουν τοσο μεσα στις στροφες και να χτυπησουν το κερμπ, ολα τα υπολοιπα αυτοκινητα πλακωνονται στα μουτρα και τις παιρνουν ανοιχτα. Μη μαθω μονο οτι το παθανε στα εξωτερικα κερμπ, μετα πρεπει να σκεφτω απο την αρχη δικαιολογια :roll:

edit. Ασε, το χω και για εξωτερικο κερμπ. Ειναι τοσο καλα στημενες που στριβουν με τη σκεψη, οποτε αν αφαιρεθεις ενα μιλισεκοντ χτυπας το εξωτερικο κερμπ. Παλι, δεν συμβαινει σε αλλες μαρκες/μοντελα καθως ειναι ολα τοσο δυστροπα σε σχεση με την ποοοορς 911 καρερα 4ς τουρμπο που εισαι συνεχεια στην τσιτα για να το ελεγξεις οποτε δε χτυπας κερμπ.

Μονο μην πεταχτει κανεις και μου πει πως χτυπανε και αλλα αμαξια κερμπ, απλα δεν υποχωρουν οι θολοι :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By xenos
#290033 #παραγοντας-εδεσσαικου :lol:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#290039 Την ακύρωσα τη παραγγελία...

Γερμαναράδες...μόνο να παίρνουν τα λεφτά μας ξέρουν. :x
Άβαταρ μέλους
By italakias
#290043
Chris έγραψε:Κοιτα να δεις, ευθυγραμμιστηκαν κι οι 9 πλανητες συν τα φεγγαρια τους για να σπασει ο θολος και να λερωθει η υποληψη της ποοοορς. Και μετα ξαναευθυγραμμιστηκαν και συνεβη και σε αλλη ποοοορς το ιδιο, και μετα ξανα, και ξανα. Εχω φτασει να υποπτευομαι οτι ειναι θεμα στησιματος. Ειναι τοσο καλα στημενες, που μονο αυτες μπορουν να μπουν τοσο μεσα στις στροφες και να χτυπησουν το κερμπ, ολα τα υπολοιπα αυτοκινητα πλακωνονται στα μουτρα και τις παιρνουν ανοιχτα. Μη μαθω μονο οτι το παθανε στα εξωτερικα κερμπ, μετα πρεπει να σκεφτω απο την αρχη δικαιολογια :roll:

edit. Ασε, το χω και για εξωτερικο κερμπ. Ειναι τοσο καλα στημενες που στριβουν με τη σκεψη, οποτε αν αφαιρεθεις ενα μιλισεκοντ χτυπας το εξωτερικο κερμπ. Παλι, δεν συμβαινει σε αλλες μαρκες/μοντελα καθως ειναι ολα τοσο δυστροπα σε σχεση με την ποοοορς 911 καρερα 4ς τουρμπο που εισαι συνεχεια στην τσιτα για να το ελεγξεις οποτε δε χτυπας κερμπ.

Μονο μην πεταχτει κανεις και μου πει πως χτυπανε και αλλα αμαξια κερμπ, απλα δεν υποχωρουν οι θολοι :s_whiteflag

ποοοοορς :hmmm:
Porsche λεγεται ,λιγο σεβασμος δεν βλαπτει.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#290048 Είσαι δικηγόρος της πορς και τα λες αυτά;

ΓΚ, καλά το κάνω; :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#290050 ιταλακια, οταν αρχισεις να δειχνεις κι εσυ λιγο στο χωρο που φιλοξενει τις αποψεις σου θα δειξω κι εγω στο βασανακι σου την ποοοουρς (με βαθυ ςςς)
Άβαταρ μέλους
By JBT
#290101 Ποιος σας είπε ότι το έψιλον δεν προφέρεται; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#290114
JBT έγραψε:Ποιος σας είπε ότι το έψιλον δεν προφέρεται; :hmmm:

Στα γαλλικά δεν προφέρεται.

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#290117 Ούτε στα αγγλικά.

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#290130 Νομίζω τη μεγαλύτερη σημασία έχει πώς προφέρεται στη μητρική γλώσσα του Ferdinand Porsche.

< >