Forum για το Ράλι Ακρόπολις
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#253908 Πηγα το Σαββατο Γραβια 2 και Παλαιοχωρι 2.
Γραβια 2 πηγαμε απο Επταλοφο και μετα στριψαμε στο σημείο που υποδεικνυαν οι πινακιδες και στο σταυροδρομι δεξια. Δεν μπορω να πω οτι ειχαμε και την ιδανικη θεα.
Εικόνα
Δεν κατσαμε πολυ εκει και φυγαμε για να προλαβουμε το Παλαιοχωρι 2.
Δεν υπολογισαμε ομως τον παραγοντα καιρο.
Στο Παλαιοχωρι ειχαμε σκοπο να παμε απο την προσβαση των θεατων που ξεκινουσε απο τη γεφυρα αμεσως μετα την αρχη του Μπραλου. Εκει ειχε ριξει πολλη βροχη με αποτελεσμα ο δρομος να χει πολλη λασπη. Μια Giulietta κολλησε και ενα Vito επεσε σε νεροφαγωμα και μπλοκαρε ο δρομος. Αποτελεσμα το QQ κολλησε και δεν μπορουσε να ανεβει. (περιμενα κατι παραπανω απο τα λαστιχα 80/20)
Εικόνα.
Το παρατησαμε εκει και ενας καλος κύριος με ενα Ναβαρα μας πηρε και ανεβηκαμε (3μιση χλμ. αποσταση μεχρι την ειδικη, θα χαμε φτασει τωρα )
Φτάνοντας το σημείο ειχε καλυτερη θεα.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Και του χρονου (ελπιζω σε WRC)! [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#253912 Eurosport day 1

Άβαταρ μέλους
By Orestis.D
#253914 Παντως τα εξοδα δεν ηταν απαγορευτικα... Βεβαια το απαγορευτικο του καθενος διαφερει. Ενδεικτικα για 4 ατομα με διανυκτερευση σε σπιτι και για τις δυο μερες του ραλλυ τα εξοδα ηταν απο 50-60 ευρω το ατομο αναλογα τον τροπο οδηγησης και τις επιλογες ειδικων διαδρομων. (με φαγητα-ποτα απ εξω, οχι σπιτικα).

Επισης ενδεικτικα, η ημι-επισιμη προσβαση στον τερματισμο του Ελευθεροχωρι 1 ειχε γυρω στα 100 ατομα ναι. Αλλα οι πρωτες δυο στροφες της Ελατειας 2 που πηγα ειχαν πανω απο 200 ατομα, και δυσκολα χωρουσαν πολλοι παραπανω με ασφαλεια.

Κατι τελευταιο, εγω ακολουθω το Ακροπολις απο το 2010 μονο, και σε αυτα τα λιγα χρονια εχω παει σε ολα τα καλα σημεια των ειδικων της Κορινθιας που δεν απαιτουν 4x4. Αν δεν ξαναρθει το WRC στην Ελλαδα και το ραλλυ επιστρεψει στο Λουτρακι, ή δε θα παω, ή θα βρω ενα 4x4 για να κλειστω σε καμια διαδρομη. Τα υπολοιπα σημεια τα χω βαρεθει για να το πω ωμα. Ξερω τις προσβασεις τους απ'εξω χωρις roadbook πια... :lol: Αν συνεχισει στη Λαμια θα πηγαινω και θα ξαναπηγαινω γιατι απλα το θεωρω μεγαλυτερη προκληση και για μενα σαν εκδρομεα αλλα και για το θεσμο.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#253966 Θεώρησα ότι έξοδα+χρόνος+απρόθυμοι φίλοι ήταν αρκετά για να μου αποτρέψουν για 4η χρονιά να είμαι παρόν. Είμαι και λίγο μακριά βέβαια!!! Αν δεν επιστρέψει στο παγκόσμιο δεν με βλέπω να ανεβαίνω ξανά.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#254037
cmarin έγραψε:Θεώρησα ότι έξοδα+χρόνος+απρόθυμοι φίλοι ήταν αρκετά για να μου αποτρέψουν για 4η χρονιά να είμαι παρόν. Είμαι και λίγο μακριά βέβαια!!! Αν δεν επιστρέψει στο παγκόσμιο δεν με βλέπω να ανεβαίνω ξανά.


Γιατρε εδω το σκεφτομαστε εμεις απο Αθηνα οχι εσυ απο Κρητη......Τα βιντεακια ισως να σε παρηγορησουν.....
Του χρονου αν μπουν και τα νεα αυτοκινητα και Ακροπολις να μην εχει, ενα ταξειδι ΠΡΕΠΕΙ να γινει...... :hmmm: Σικελια; Να'μαστε καλα και θα δουμε.....
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#254127
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#254154 Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#254157 ενα καλσονακι το θελανε τα κοριτσια της ΕΚΟ μιας και δεν ειχαν βγει ακομα στην παραλια

ο Super Mario διαλεξε σκυλια παντως


Τελικα η φαλαινα (307) δεν ειναι και τοσο φαλαινα απο κοντα
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#254552 η "φάλαινα" ήταν φάλαινα στις ειδικές, αργό και δυσκίνητο....
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#254561 Είχε και 4-άρι σαζμάν αν θυμάμαι καλά... (για να μειώνεται ο αριθμός των αλλαγών αλλά τελικά αυξήθηκε)
Άβαταρ μέλους
By nass
#275412

Ο Λάμπρος στη 2η Ελάτεια, που έπεσε στη σκόνη του προπορευόμενου και καθυστέρησε. Αξίζει να το δείτε για το 2ο μισό, όπου σταματάει επιτέλους ο τύπος και αρχίζει το γλέντι :metalo: :superman:
Και στο τέλος ... 0.1'' ταχύτερος στο σύνολο από τον Tarabus :omg: (μετά βέβαια του έσωσε ο Αλυτάρχης άλλο χρόνο)