Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By ripper
#82915 Έφτασε η ώρα και για φέτος. Καλή χρονιά να έχουμε.

Μέσα στην μέρα θα ανοίξουν οι δηλώσεις για προτίμηση ομάδας με βάση την βαθμολογία του περσινού Pickem πρωταθλήματος:
Εικόνα

Το φλέγον ζήτημα είναι αυτοί που θα τρέξουν τον διαγωνισμό. Προς στιγμήν είμαστε εγώ και ο JarnoT.
O JarnoT έχει βεβαρημένο πρόγραμμα και εγώ είμαι τελείως εκτός το καλοκαίρι. Χρειαζόμαστε οπωσδήποτε επιπλέον άτομα. Τουλάχιστον 1, ιδανικά 2.
Αυτό που χρειάζεται ουσιαστικά είναι λίγος ελεύθερος χρόνος το Σάββατο (κυρίως) μετά το FP3 η τα qualy και την Κυριακή μετά τον αγώνα κατά τη διάρκεια της φορμουλικής χρονιάς.
Είχαν δηλώσει προθυμία ο Bayern 7 και ο ladaman11 πέρυσι.
Αυτοί οι δύο και οποιοσδήποτε άλλος θέλει να δηλώσουν όσο πιο γρήγορα γίνεται πρόθεση για βοήθεια ώστε να κλείσει το team των τριών ή τεσσάρων ατόμων.

Οι κανονισμοί για το πρωτάθλημα θα είναι οι περσινοί με οποιαδήποτε αλλαγή προκύψει από προτάσεις στο περσινό τόπικ και θα ποσταριστούν εδώ μόλις οριστικοποιηθούν.
Άβαταρ μέλους
By ripper
#82959 Δηλώσεις ομάδων 2015

Πρώτη φάση μέχρι Κυριακή 8 Μαρτίου 2015 23:59

Όποιος θέλει να συμμετάσχει στον φετινό διαγωνισμό δηλώνει εδώ τρεις ομάδες κατά σειρά προτίμησης. Οι ομάδες είναι αυτές που συμμετέχουν στο παγκόσμιο πρωτάθλημα της F1 συν την ομάδα του forum "petrolheads forum racing" (PFR)
Παράδειγμα:
1. Ferari
2. McLaren
3. Toro Rosso

Οι συμμετέχοντες τοποθετούνται στις αντίστοιχες ομάδες με βάση την περσινή βαθμολογία στο pickem.
Δηλαδή πρώτα ο ripper, μετά ο Bayern 7, μετά ο Mikeerfol κ.ο.κ.
Οποιοσδήποτε καινούριος δηλώνει επίσης εδώ και τοποθετείται μετά τους περσινούς που δήλωσαν και με χρονολογική σειρά (δηλαδή πότε έκανε το ποστ).

Μετά την παρέλευση της προθεσμίας (δηλαδή από Δευτέρα 9 Μαρτίου) ξεκινά η δεύτερη φάση. Εδώ η σειρά είναι μόνο χρονολογική και οι δηλώσεις παραμένουν ανοιχτές μέχρι και τον τελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος.

Σε κάθε ομάδα θα υπάρχουν τρεις συμμετοχές. Αν συμπληρωθούν οι τριάδες σε όλες τις ομάδες τότε θα ανοίξει και μία τέταρτη θέση στις ομάδες
Toro Rosso, Sauber, Mercedes, Force India και Red Bull.
Έχουμε ένα θέμα με την Manor που δεν ξέρουμε αν θα συμμετέχει. Λέω να την αφήσουμε έξω προς το παρόν.
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#82973
ripper έγραψε:To memo ισχύει θα το λάβει και ο τρίτος της παρέας. :rtfm:
Εσύ το έχεις ήδη. Για δύο χρόνια είχες υπογράψει θυμάσαι; :shifty:


Δεν το έχω πλέον λόγω banιου, ισχύει ακόμα; :shifty: