Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#321050 Κατ' αρχάς να καλωσορίσω κι εγώ τον Κώστα Γαμάτο. :s_thumbsup :s_thumbsup

Ο Ρικιάρντο στη θέση του Κοίμη (που καλώς ή κακώς μαζεύει ένσημα) θα ήταν η καλύτερη κίνηση εφέτο.
Έχω μια υποψία ότι θα έριξε λίγο δαχτυλάκι ο Vettel... :shifty:

Νίκο ο Ρικιάρντο έχει αποδείξει την ταχύτητα του συνδυασμένη με ένα φοβερά ώριμο προφίλ (το τι κάνει εκτός πίστας εννοείται ότι είναι αδιάφορο).
Είδαμε και τους σοβαρούς εκτός πίστας τι καραγκιοζιές κάνουν μέσα σε αυτή.

Από εκεί και πέρα τα νεύρα του Vettel δεν δικαιολογούνται.
Συμφωνώ με την υπόθεση που κάνει ο Γαμάτος, με μόνη διαφορά ότι υποψιάζομαι τα χάλια του φετινού μονοθεσίου προέρχονται από το ότι το έχουν παρατήσει και ασχολούνται με το '17 από νωρίς.

Ο κεφτές γαρ βαρύς.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#321051
EDDIE_147 έγραψε:.
Συμφωνώ με την υπόθεση που κάνει ο Γαμάτος, με μόνη διαφορά ότι υποψιάζομαι τα χάλια του φετινού μονοθεσίου προέρχονται από το ότι το έχουν παρατήσει και ασχολούνται με το '17 από νωρίς.



:s_rofl :s_rofl

Να σαι καλα ρε Eddie μου!!
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#321141 Εδώ και μήνες πάντως δεν εξελίσσουν την αεροδυναμική από ότι λένε. Φέρανε κάτι φτεράκια πριν 2-3 αγώνες και ούτε τα έβαλαν στον αγώνα.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#321822 Και ψευτης

http://www.f1fanatic.co.uk/2016/11/04/n ... ed-vettel/
Max Verstappen did not brake-test Sebastian Vettel as the pair fought over third place in the Mexican Grand Prix, contrary to the Ferrari drivers’ claims.

Vettel accused his rival of “brake-testing” him on the radio in the final laps of the race.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#321843 Όταν είσαι ανάμεσα σε 2 τημ μεητς brake testing είναι και 5 ή και 2 μέτρα νωρίτερα φρενάρισμα. Αντε κόψε τις παπαριές γιατί θα σου πω δύο λέξεις: Νυρμπουργκρινγκ 2003. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#321850 Πως να μην το θυμάται; Το ένα από τα 2 highlight της καρριέρας του (το άλλο ήταν το Σπα 98)
Άβαταρ μέλους
By Mclaren-Queen
#321873
Geo f1 έγραψε:Και ψευτης

http://www.f1fanatic.co.uk/2016/11/04/n ... ed-vettel/
Max Verstappen did not brake-test Sebastian Vettel as the pair fought over third place in the Mexican Grand Prix, contrary to the Ferrari drivers’ claims.

Vettel accused his rival of “brake-testing” him on the radio in the final laps of the race.


Geo το αρθρο δε μου φαινεται και πολυ αξιοπιστο. Δεν τεκμηριωνει καθολου τον τιτλο του. Τσεκαρε και στα σχολια απο κατω, πεφτει ψιλοκραξιμο.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#532893 Αυτος είναι...
Vettel unhappy with Raikkonen: "I'm racing three cars"

Sebastian Vettel is unhappy with the way Kimi Raikkonen behaved himself during the Grand Prix, after the Finn firstly qualified in front of him and then didn't let him pass during the Grand Prix itself at the start.

The German started the race from P2 behind Raikkonen, but when he tried a move on Raikkonen in the first chicane, the Ice Man defended hard, clearly not wanting to give up his place to his teammate. Directly after the race, Vettel wanted a word with the team before talking to the media.

"When I had to evade him in the next chicane, Lewis could get past," Vettel told Ziggo Sport.

"I had no space and made a spin and had severe damage."

Finally, Vettel revealed why he went to Ferrari straight after the race. He wasn't happy with the team's strategy, which is understandable from his point of view.

"I'm not particularly happy with the way Ferrari managed things on Saturday.

"It should've been me starting from pole position.
"For me, it's clear: I have to race three cars, including my teammate."

Normally, Vettel and Raikkonen get along nicely, but there's clearly a little rift between the two now. For once, Kimi bet on himself instead of letting Vettel past as he always has to do, which clearly surprised and upset Vettel.

http://www.gptoday.com/full_story/vi...ng_3_carsquot/

Τι εγινε? Αρχισε να κραζει την φερραρι? Δια παρε θεση!!!

Ποσο λιγος ρε πστ μου..
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#532895 lol αυτο ειναι το νεο αγαπημενο μου thread στο net :s_tongue

Απο τοτε που σαρωνε τους τιτλους ελεγα οτι δεν ειναι τιποτα σπουδαιο εφοσον τρομαζε να κερδισει το μετριο Webber και εκανε μερικα λαθακια χωρις μαλιστα να εχει μεγαλη πιεση. Απλα τοτε μου λεγανε "εισαι κομπλεξικος γιατι κερδιζει τον Alonso". Με μεγαλη μου χαρα, μετα απο τοσα χρονια βλεπω οτι τον πηρανε χαμπαρι ολοι ποσο λιγος ειναι. Και μια ιστορια απο τα παλια... Η σφραγιδα του σκεπτικου μου οσον αφορα το Vettel (ενω τον κατηγορουσα για λαθακια απο πολυ νωριτερα) μπηκε στον Καναδα το 2011. Σε ολοκληρη τη χρονια εκανε περιπατο. Ο μονος αγωνας που πιεστηκε ηταν ο βροχινος Καναδας που ο Button τον μαζευε σαν τρελος προς το τελος, με αποτελεσμα να βγει εκτος πιστας ο Vettel και να χασει τη νικη. Ολοι μου λεγανε "ελα μωρε 1 λαθακι εκανε σε ολη τη χρονια μην εισαι υπερβολικος". Η απαντηση μου ηταν "ΜΙΑ φορα πιεστικε και εκανε ΕΝΑ λαθακι. Τυχαιο? Δε νομιζω". Εδω και 2 χρονια που η πιεση ειναι μεγαλη, εχει κανει μονος του οσα λαθη εχουν κανει ολοι οι υπολοιποι οδηγοι συνολικα.

Ομοιως τα ελεγα πριν απο 10-15 χρονια για τον αλλο "κορυφαιο" Kimi. Κεδιζε οριακα ή ακομα και εχανε απο κατι κουλαδια σαν τους Coulthard, Montoya, Wurz και De la Rosa και ολοι μιλουσανε για το φαινομαινο Kimi. Που ηταν ατυχος (lol) γιατι δεν τερματιζε η McLaren. Οτι ενας πραγματικα top οδηγος θα μπορουσε με το ιδιο μονοθεσιο να εχει μαζεψει 50 ποντους παραπανω και να μην του λειπουν στο τελος της χρονιας μερικα ποντακια ωστε να παρει τον τιτλο (παρα τις εγκαταλειψεις) δεν τους περασε ποτε απο το μυαλο...

Εν κατακλειδι:
Οι οδηγοι κρινονται ΜΟΝΟ με εναν δυνατο ομοσταβλο στο πλαι τους. Το να εχει καποιος ενα dominant μονοθεσιο και να σαρωνει νικες/τιτλους δε λεει ΤΙΠΟΤΑ. Απλα γραφει το ονομα του στο βιβλιο της ιστοριας για τις επιτυχιες του. Αν ειχε εναν καλυτερο ομοσταβλο με το ιδιο μονοθεσιο, απλα θα σαρωνε τις δευτερες θεσεις!