Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

2
29%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
1
14%
0
N/A
1
14%
0
N/A
1
14%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
2
29%
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#860367
Yugo_para_siempre έγραψε:Πριξ.

ΟΚ κάνω μια ανάλυση που δε χρειάζεται, επειδή συμπαθώ το Μονεγάσκο.
Συμφωνώ απόλυτα.

Θέλεις όμως να μου πεις συγκεκριμένα που λέω ανακρίβειες;
Με χειρότερη στρατηγική από την ιδανική, λόγω undercut, στο τέλος του αγώνα (πριν το VSC) ήταν ίσα βάρκα ίσα νερά στη διαφορά σε σχέση με τον 1ο γύρο με τη διαφορά μειούμενη και το Σάινθ να παραπονιέται για τα λάστιχα.


Δε σου ειπα οτι λες ανακριβειες! Απλα οτι το ψειριζεις πολυ το θεμα με το Λεκλερ :shifty:

Ειδικα στο συγκεκριμενο αγωνα το θεωρω εντελως ατοπο, αφου κατα την αποψη μου εχασε πεντακαθαρα :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#860369
REALZEUS έγραψε:
Yugo_para_siempre έγραψε:Επειδή αναφέρθηκε.

Μόλις εγκατέλειψε από κόλλημα στο πίσω δεξί φρένο ο Μάξαρος κατευθείαν μου πήγε το μυαλό στο Χόρνερ.

Δεν είμαι γενικά της συνωμοσιολόγος αλλά όταν τα θηρία έχουν εμφύλιο, όλα είναι πιθανά.

Να κάνει τέτοια |λογοκρισία| κατά λάθος καμιά Φοράδα, ναι.
Να την κάνουν τα γατόνια της Ρεντ Μπουλ;



Ελπίζω να κάνεις πλάκα... :s_crazy


Γιατί αν δεν κάνω τι θα σημαίνει;
Γραφικός και ασόβαρος;
Δεν λέω ότι έγινε.
Λέω ότι τέτοια τομάρια που είναι εκεί μέσα και οι μεν και οι δε, δεν μπορώ να το αποκλείσω.
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#860371
George_Prix έγραψε:
Yugo_para_siempre έγραψε:Πριξ.

ΟΚ κάνω μια ανάλυση που δε χρειάζεται, επειδή συμπαθώ το Μονεγάσκο.
Συμφωνώ απόλυτα.

Θέλεις όμως να μου πεις συγκεκριμένα που λέω ανακρίβειες;
Με χειρότερη στρατηγική από την ιδανική, λόγω undercut, στο τέλος του αγώνα (πριν το VSC) ήταν ίσα βάρκα ίσα νερά στη διαφορά σε σχέση με τον 1ο γύρο με τη διαφορά μειούμενη και το Σάινθ να παραπονιέται για τα λάστιχα.


Δε σου ειπα οτι λες ανακριβειες! Απλα οτι το ψειριζεις πολυ το θεμα με το Λεκλερ :shifty:

Ειδικα στο συγκεκριμενο αγωνα το θεωρω εντελως ατοπο, αφου κατα την αποψη μου εχασε πεντακαθαρα :s_dunno


Έχασε πεντακάθαρα και δίκαια στο σύνολο του τριημέρου γιατί τον έπαιξε στις δοκιμές.
Στον αγώνα δεν είχε κακό ρυθμό, δεδομένης της στρατηγικής για το undercut.
Το ότι εστιάζω σε αυτό για τους δικούς μου λόγους, το δέχομαι, είναι σαφές.
Αφού έχω τα θέματα μου.
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#860373 Yugo δυο λέξεις κι ένα shifty μόνο θα σου γράψω:

Μαλαισία 2016 :shifty:

Κι έτσι επειδή ζεσταθήκαμε, πάρε κι άλλες δύο:

Σουζούκα 2006 :s_omg

1. Verstappen....51
2. Leclerc...........47
3. Perez..............46
4. Sainz..............40
.
.
.
.
.
12. Bearman.....6
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#860386 Ποπο παιδια ευτυχως που εγκατελειψε ο Μαξαρος και ειχαμε ΑΓΩΝΑ!!! Αγωνια δραματα εντασεις προσπερματα ΧΑΜΟΣ λεμε!!!!

Οκ θα γινοταν και αυτο. Η Αυστραλια δεν τους παει...Παει τρελλα την Φερραρι που εδειξαν πολυ καλο pace.

O Perez με τον πυραυλο :s_laughat εκλεισε στοματα.... :svivhaha: :svivhaha:

Ξινα σου βγηκαν τα γελια g με τον dnf στην αρχη αφου μετα και ο δικος σου εμεινε :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Vaskir
#860390 Εξαιρετικός Σαινθ!!!
Έδειξε φοβερή ποιότητα σήμερα, μπράβο του!

Χόρνερ βλέπεις;;;;
Πάρε τον στην θέση του καθαρματος του Ολλανδού να γλιτώσεις, χειρότερα να τα πάει με το διαστημόπλοιο δεν παίζει.

Καλά για τον άλλο τον σαλτιμπάγκο,τι να πει κάνεις , αν υπάρχει δικαιοσύνη πρέπει να του πάρουν το δίπλωμα ακόμη και για μοτοποδήλατο...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#860391 Για δε ρε που τα διαστημόπλοια θέλουν και χέρια να'ούμε.
Πόσους πόντους στη λισάνς πήρε ο Μαξ τότε με τον Ριχάρδο ; στούκα από πίσω .
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#860392 Γιώργηδες γρήγορα καμιά κλήση στη Γριά, ώστε να προσέχει με το Φονέα, διότι σήμερα του στέρησε πολύτιμους βαθμούς για τη συνέχεια της σεζόν.
Έχει και μια δουλειά να ολοκληρώσει εφέτο έναντι του Λούη.
Να μου πεις τέτοιο σαπάκι που θα αποδειχθεί επιτέλους φέτος ότι είναι ο Λούης, θα τον κάνει σκόνη ακόμα και αν η Γριά του κάνει και άλλες μαϊμουδιες... :s_cool

Ο Χόρνερ λέει ότι ο Τσέκο είχε ζημιά στο πάτωμα σήμερα, μετά το προσπέρασμα στη Γριά.
Στους δύο προηγούμενους αγώνες θα είχε κερδίσει και ο Τσέκο αν δεν υπήρχε ο Μαξ...
Αυτά για το Μουσάτο.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#860395
Yugo_para_siempre έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
Yugo_para_siempre έγραψε:Επειδή αναφέρθηκε.

Μόλις εγκατέλειψε από κόλλημα στο πίσω δεξί φρένο ο Μάξαρος κατευθείαν μου πήγε το μυαλό στο Χόρνερ.

Δεν είμαι γενικά της συνωμοσιολόγος αλλά όταν τα θηρία έχουν εμφύλιο, όλα είναι πιθανά.

Να κάνει τέτοια |λογοκρισία| κατά λάθος καμιά Φοράδα, ναι.
Να την κάνουν τα γατόνια της Ρεντ Μπουλ;



Ελπίζω να κάνεις πλάκα... :s_crazy


Γιατί αν δεν κάνω τι θα σημαίνει;
Γραφικός και ασόβαρος;
Δεν λέω ότι έγινε.
Λέω ότι τέτοια τομάρια που είναι εκεί μέσα και οι μεν και οι δε, δεν μπορώ να το αποκλείσω.



Εταιρεία να θέλει να χάσει το Κατασκευαστών. Που να ήσουν και συνωμοσιολόγος δηλαδή. :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#860399 Το αν γενικά είμαι συνωμοσιολόγος νομίζω το έχω δείξει χρόνια τώρα.
Εκτός από κάποιες στιγμές σε πολύ μικρή ηλικία, δε νομίζω ότι έχω δώσει δικαιώματα.

Οπότε την πρώτη φορά, μετά από πολύ καιρό, που αφήνω πιθανότητα να συνέβη κάτι τέτοιο πάει πολύ να βγάζεις τέτοια "σίγουρα" συμπεράσματα για μένα.

Ο αντίλογος σε αυτό που λες υπάρχει.
Πρώτον δεν είχε ενιαία ομάδα αυτή τη στιγμή. Είναι αντίπαλα στρατόπεδα σε σοβαρό εμφύλιο.
Δεύτερον, αν το έκανε κάποιος από την πλευρά Χόρνερ, ακόμα και αν θέλει την κούπα, έχει τη σχεδόν σιγουριά ότι με τόσο καλύτερο μονοθέσιο, έχουν τεράστια πιθανότητα να πάρουν την κούπα, ακόμα και αν σε έναν αγώνα συμβεί κάτι τέτοιο.
Μπορεί να έδωσαν το μήνυμα στο Μαξ, ότι "μαλακισμένο, είμαστε και εμείς εδώ" και πάνε παρακάτω.

Λέω τι θα μπορούσε να έχει συμβεί, όχι ότι όντως έχει συμβεί.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#860407 Μέλη ομάδας που σήμερα είναι, αύριο δεν είναι , μπορούν να σου κάνουν πολλά χουνέρια.
Στα παπάκια τους το κατασκευαστών.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#860409 Είναι πολλά τα λεφτά μουσάτε (κατασκευαστών δίνει μπόνους και στις καθαρίστριες). Θα ήταν χαζοί να σαμποτάρουν το πορτοφόλι τους
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#860410 Δε χρειάζεται και δε δικαιολογείται να γίνει σε πολλούς αγώνες. Για κάνα δυο καψόνια όμως γίνεται και παραγίνεται. να ξέρουν οτι δε θα είναι περίπατος όπως έδειχνε μέχρι τώρα.
Κι από μπόνους έχουν χορτάσει κι από κούπες . Αυτά τα χαλαλίζεις άμα θες να κάνεις το κομμάτι σου.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#860411 Τρελο κραξιμο παντως για το πεναλτυ στον Αλονσο.
Και στον κακομοιρη φονεα...

Αλλα να βλεπω ρε παιδια ποστακια για Νιρμπ 2003 απο υποστηρικτες του Σουμαχερ με ξεπερναει :)
Ο Αλονσαρος μια φορα εκανε κανονικο brake test στον Ολλανδο τον Ντορμπος στην Ουγγαρια το 2006 σε FP επειδη τον εκλεισε σε εναν γρηγορο γυρο του. Κια τιμωρηθηκε για αυτο.

Ειπατε και για Τουρκια το 2006. Υπαρχει καποιο βιντεο επειδη δεν το θυμαμαι?