Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

1
17%
0
N/A
2
33%
0
N/A
2
33%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
1
17%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By g8777
#844505 Γιώργη το πιο εκνευριστικο πράγμα στην φόρμουλα ένα ξέρεις ποιο είναι;

Να σε κοιτάνε με αγελαδισο βλέμμα. Ο,τι , μα ο,τι και να πεις,να γράψεις, σαν να έχεις απέναντι σου την Μιλκα.

Πχ

Μα βρε ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΑ, έφτασες στο σημείο να εκμηδενίζεις τίτλους, νίκες,πολ στην φόρμουλα επειδή η κοσμοθεωρία σου δεν βόλευε (μέχρι πρόσφατα έτσι; αλλάξανε τα κοζια εδώ και τρία χρόνια) να στριμωχτει στην πραγματικότητα;; :lol:

(Εκτός και αν σκέφτηκε πονηρά. Ο βλάχος. :shifty: )

------>
Thousand yard stare o μπουμπουνας.

Άλλο:

Υπάρχει παγκοσμίως οποιοδήποτε σπορ που οι πυλώνες του,οι hall of famer να μην έχουν την συλλογή τίτλων κοτσαρισμενη αμέσως μετά το όνομα τους;

Ναι.

Το wrc.

Μπάμπης Βωβός. :metalo:

Εμένα που το ένα , μοναδικό και αλάνθαστο κριτήριο μου είναι η ΧΡΙΣΤΟΠΑΝΑΓΊΑ όταν οδηγείς,μου αρκεί. Εσείς κλαψομουνιαστε.

ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

:lol:


Εδώ φτάσαμε στο σημείο να βάλουμε και στοίχημα για Γιώργη Ράσελ, περίπου πανευκολακι να ξεφτυλισει τον μπαμπακα μας. :rtfm:

(Και ξεφτυλιστηκαμε οι ίδιοι)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#844508 Γιώργη ανέλαβες υπεργολαβος του Γκεακου;

:lol:


Ηταφι ξέχνα την αναφορά μου, εδώ στον άνθρωπο επιβλήθηκε το μεγαλύτερο μαρτύριο που μπορεί να υπάρξει.


Είμαι μεγαλόψυχος. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#844516 Τζι για μενα δεν αλλαξε τιποτα εδω και 3 χρονια. Συνεχιζω να κοιταω το ξεζουμισμα και γουσταρω που ο Μαξ εχει ΞΕΣΚΙΣΕΙ οποιον του βαλανε διπλα του. Τον Γκασλυ που τον επομενο χρονο σταζανε ολοι μελι για το χερι του, τον Αλμπον που επισης εχει αποδειξει οτι εχει πολυ χερι και φυσικα τον Τσεκο που πριν παει στη Ρεντ Μπουλ ειχε κανει την καλυτερη χρονια της ζωης του και ολοι μιλουσανε για την ανταμοιβη του αδικημενου ταλεντου.

Στη συνεχεια να σου πω για 8777η φορα οτι δε ζηταω να σταματησουν να μετρανε τα κατσαρολια. Απλα το παραδειγμα Φεττελακος 4 και Ναντο 2, δειχνει το ποσο γελοιος τροπος ειναι για να βρεις ποιος εχει περισσοτερο χερι. Και ποσο γελοιος ειναι οποιος δε μπορει να το καταλαβει αυτο το πραγμα. Οσοι ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ (οδηγου-μονοθεσιου) πηραν τα κατσαρολια, σε καλη μερια. Και προφανως τα αξιζαν εφοσον τα πηραν. Δεν αντιλεγει κανενας σε αυτο!

Οσο για το Ρασσελ, περσι λουφαξες και δεν εβγαλες κιχ. Φετος ξετσουτσουρεψες παλι και δικαιως φυσικα γιατι εκανε καλυτερη χρονια ο Λουης. Κατσε να δουμε και του χρονου τι θα γινει. Γιατι αν κανει το 2-1 ο Γεωργιος του χρονου, μανι μανι "πεφτει" στα 3 κατσαρολια ο Λουης αντι για 7 που ειναι τωρα!!!

Και σε ξαναρωταω... Ψαξε ποτε ηταν το τελευταιο σου ποστακι που μιλησες πραγματικα για Φ1. Που ειπες "καλο αγωνα εκανε ο ταδε". Ή που ειπες "αναμεσα σε αυτους τους οδηγους ο δεινα ειναι καλυτερος" ή κατι σχετικο με τους αγωνες ρε αδερφε.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#844519
g8777 έγραψε:Είμαι μεγαλόψυχος. :s_yes


Εχθες που σε ρωτησε ο Σπαρτικλ "πες κατι καλο για το Ναντο" πριν καν απαντησεις σκεφτηκα "αυτο πρεπει να ειναι μεγαλοψυχος για να το κανει καποιος χειτερ και οχι σκατοψυχος".

Μαντεψε τι απο τα 2 αποδειχτηκε οτι εισαι :shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#844521 Δεν έχω να προσθέσω κάτι,τα περιγράφεις τόσο γλαφυρά, μικρή σημασία που είναι ψευδή. :iconcool:

Χέρι,χεραδες,κλπ ορολογία μας ηλεκτριζουν, μας ξανανιωνουν. :yahoo:

Εφκαριστουμε,αοκνος σκαπανευς..


Όσο για τον Ναντο..

ΔΕ ΜΟ ΣΚΑΕ Γιωργακο. Όχι επειδή δεν θέλω να γράψω αλλά επειδή εσύ το ζητάς - απαιτεις. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#844522 Αυτό που δεν θες να καταλάβεις Γεώργιε είναι ότι ο Αλόνσο είναι όντως καλύτερος πιλότος από τον Φεττελ, κι ας έχει ο δεύτερος τα διπλά πρωταθλήματα. Κανείς δεν το λέει αυτό.

Απλά ο Φεττελ δεν είναι κουλός όπως κάποτε γραφανε κάποιοι.
Τα 4 με την αξία του τα πήρε αφού βρέθηκε στην καλύτερη ομάδα την καλύτερη στιγμή της καριέρας του.

Εμένα όμως που δεν ήμουν οπαδός κανενός με ενοχλούσε περισσότερο ο χαρακτήρας του Αλόνσο, για αυτά που έλεγε και έκανε.

Τώρα που γέρασε και δεν πάει για τίτλους και φαίνεται ότι οδηγεί γιατί γουστάρει, κάνει παπάδες.

.
Άβαταρ μέλους
By pik.
#844526 νομιζω αγαπητο φορουμ οτι ο εν ΜΑΞ αδελφος g8777,εχει δικιο σε πολλα.

Πολλοι βεβαια ξεχνανε καποια πραγματα...ενω το παιζουν σχετικοι με το αθλημα αλλα απλα μπαινουν εδω για να ικανοποιησουν τα ελλειματα στην ψυχοσυνθεση τους... :oops:
ξεχνανε οτι στα πρωταθληματα του Λουη και το ενα του Νικο, η Φερραρι ειχε εναν απιστευτο κινητηρα και η FIA προσεχε τοτε καμμια μεγαλη ομαδα να μην κανει ζαβολιες!
Θυμιζω οτι τοτε η φερραρι ειχε βρει τροπο να εχει +40αλογατακια με μια χαριτωμενια στο λαδι και στην τροφοδοσια.
θυμιζω οτι ο Φεττελ εχασε μονος του ενα πρωταθλημα και κατι στουκες σε Γερμανια και με τον ΜΑΞ ΜΑΞ στη Σιγκαπουρη.
Θυμιζω οτι ΗΔΗ απο τοτε η Φερραρι στην ευθεια ηταν πιο γρηγορη.
Θυμιζω οτι ΗΔΗ απο το πρωταθλημα του Νικο η Ρεντ ΜΠΟΥΛ ελεγε οτι θα φυγει γιατι δεν νικαει.
θυμιζω οτι η ΜΑΞfia ,απο το MAFIA, εχουν λιωσει την Μερσεντες στο κοσκινο,δεν θα πω για τις ποινες δηθεν για εκατοστα.
Θυμιζω οτι ο ΓεροΛουης εχασε την δευτερη θεση πριν 10μερες χωρις να μας πουν κατα πόσο ηταν εκτος κανονισμων ! :lol: Δεν εγινε μετρηση με τελικο πορισμα.
θυμιζω οτι στην ΡεντΜπουλ τρωνε κετερινγκ απο τον Alchemist στη Δανια για αυτο ξεφυγαν καποια εκατομυρια σε budget και πηραν σερι ο,τι πηραν :innocent: :yahoo:

στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε για σκοινι.
Ο αρχιερεας της φορμουλικης διαπλοκης χτυπαει αλυπητα.
Με αυτο βαλτε οτι ο Λουης προωθει την ισοτητα,πραγμα που οι Αραβες δεν θελουν (ΘΥΜΙΖΩ πετανε τους gay απο τις ταρατσες και σαπιζουν τις γυναικες τους στο ξυλο)
Βαλτε οτι τα αμερικανακια το εχουν κανει Νετφλιξ και νομιζουν οτι πανε καλα.

και εδεσε το ΜΑΞγλυκο.
θα πει βεβαια καποιος οτι ,ρε φιλε,ο Μαξ ειναι γιατι ο Περες ειναι εναν αγωνα πισω με ιδιο μονοθεσιο... :hmmm: :hmmm:
ΙΔΙΟ μονοθεσιο;Σαν αυτο που πηραν απο τον Μπαρικελο και εβγαλαν το καθισμα του και καρφωσαν το καθισμα του Σουμι γιατι το σασι αυτο ετυχε να ειναι 0,8sec πιο γρηγορο; :lol:
Ή ειμαστε αφελεις ή μας συμφερει αναλογα την περιπτωση.

αντικειμενικα επομενως ,το προβλημα ειναι οτι αυτη τη στιγμη η MaxFIA θελει το χάπατο να παιρνει πρωταθληματα. ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΥΤΟ. :lol:
χωρις κανενα ανταγωνισμο απο κανεναν.
η Φ1 επεστρεψε στην εποχη του Ασκαρι...απο τα Lidl... :metalo:
αυτο το προβλημα το εχουν και οι Ιταλοι,εκτος αν νομιζετε οτι στην Ιταλια απλα χειροκροτανε την ανωτερωτητα δηθεν του Μαξ και δεν εχουν αηδιασει με το οτι απο την προσβολη του budget cup οι αλλοι ειναι μπροστα.

δεν πειραζει.
το καρμα χτυπησε τον Λολονσο και χαιρεται με κανενα ποντιουμ.
Θα χτυπησει και τον Μαξ ,αν οχι τοτε θα μιλαμε για την μεγαλυτερη μουφα σε αθλημα απο τοτε που ο Μπεος επαιζε ασο ημιχρονο διπλο τελικο... :omg:
γιατι ,μην εχετε αμφιβολια,εκει ειμαστε.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#844529
PaNick67 έγραψε:Αυτό που δεν θες να καταλάβεις Γεώργιε είναι ότι ο Αλόνσο είναι όντως καλύτερος πιλότος από τον Φεττελ, κι ας έχει ο δεύτερος τα διπλά πρωταθλήματα. Κανείς δεν το λέει αυτό.

Απλά ο Φεττελ δεν είναι κουλός όπως κάποτε γραφανε κάποιοι.
Τα 4 με την αξία του τα πήρε αφού βρέθηκε στην καλύτερη ομάδα την καλύτερη στιγμή της καριέρας του.

Εμένα όμως που δεν ήμουν οπαδός κανενός με ενοχλούσε περισσότερο ο χαρακτήρας του Αλόνσο, για αυτά που έλεγε και έκανε.

Τώρα που γέρασε και δεν πάει για τίτλους και φαίνεται ότι οδηγεί γιατί γουστάρει, κάνει παπάδες.


Ο Φεττελ ειναι γρηγορος οταν του πανε ολα καλα. Οποτε χερι εχει. Σιγουρα οχι οσο ο Ναντο ή ο Λουης για παραδειγμα, αλλα δεν ειναι και κουλαδι. Για γρηγορο τον εχω στο μυαλο μου. Στα χρονια του στη Ρεντ Μπουλ ηταν ο ταχυτερος συνδυασμος και δικαιως πηρε τα κατσαρολια του.

Το κακο με το Φεττελ ειναι αυτο που ειχα πει στο πρωτο μου ποστακι στο φορουμ (το οποιο ΚΑΚΩΣ εχει διαγραφει). Cracks under pressure ειχα πει συγκεκριμενα. Τοτε το 2018 που το ειχα πει ηταν πολυ μπροστα για την εποχη του και επεσε να με φαει ολο το φορουμ. Λες και ειχα πει στο μεσαιωνα "κι ομως η γη γυριζει" ενα πραμα. Τωρα φανταζομαι συμφωνουνε καμποσοι με αυτο που ειχα πει τοτε.

Οσο για το Ναντο, δε διαφωνω οτι ειναι χοντρομαλακας σε δηλωσεις, συμπεριφορα, κακιασμα κτλ. Αλλα παπαδες δεν κανει τωρα που γερασε. Παπαδες εκανε και στη Φερραρι που μαζευε υπερδιπλασιους ποντους απο τους πρωταθλητες Κιμι και Μασσα (αυτος θα το παρει στα διαστηρια το παιχνιδι σαν τον ΠΑΟ :shifty: ).
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#844530
g8777 έγραψε:Δεν έχω να προσθέσω κάτι,τα περιγράφεις τόσο γλαφυρά, μικρή σημασία που είναι ψευδή. :iconcool:

Χέρι,χεραδες,κλπ ορολογία μας ηλεκτριζουν, μας ξανανιωνουν. :yahoo:

Εφκαριστουμε,αοκνος σκαπανευς..

Όσο για τον Ναντο..

ΔΕ ΜΟ ΣΚΑΕ Γιωργακο. Όχι επειδή δεν θέλω να γράψω αλλά επειδή εσύ το ζητάς - απαιτεις. :shifty:


Τζι μια φιλικη συμβουλη μονο. Χαλαρωσε λιγακι και μιλα για αγωνες. Ειμαι σιγουρος οτι εχεις να πεις καμποσα σωστα πραγματα και να γινει ωραια κουβεντουλα. Μην αναλωνεσαι ΜΟΝΟ σε τρολλιες :s_roses
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#844531
pik. έγραψε:...ενω το παιζουν σχετικοι με το αθλημα αλλα απλα μπαινουν εδω για να ικανοποιησουν τα ελλειματα στην ψυχοσυνθεση τους...


Ξαναδιαβασε το "makes no fucking sense" που ποσταρισες και μετα αμφιβαλω αν θα ξαναχρησιμοποιησεις ποτε στη ζωη σου τη λεξη "ψυχοσυνθεση". :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#844533 Αν F1 είναι μόνον το "χέρι" και το "ξεζούμισμα" εγώ βλέπω άλλο άθλημα τόσα χρόνια.
Οι μηχανικοί, οι σχεδιαστές, οι ομάδες, οι μανατζαρέοι, όλοι άχρηστοι λοιπόν ;
Αλίμονο αν η F1 ήταν μόνον αυτά τα δύο. Γενικώς, τα motorsports ειναι πολυ παραπάνω από αυτά τα δύο.
Και 8777 ποστ να (ξανά) γραφούν, δεν πρόκειται να πεισθώ πως όλοι οι υπόλοιποι είναι μια σούπα και η F1 είναι ένα time attack. :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By pik.
#844535
George_Prix έγραψε:
pik. έγραψε:...ενω το παιζουν σχετικοι με το αθλημα αλλα απλα μπαινουν εδω για να ικανοποιησουν τα ελλειματα στην ψυχοσυνθεση τους...


Ξαναδιαβασε το "makes no fucking sense" που ποσταρισες και μετα αμφιβαλω αν θα ξαναχρησιμοποιησεις ποτε στη ζωη σου τη λεξη "ψυχοσυνθεση". :svivhaha:

απανταω γιατι με εκανες quote.

η γνωμη που εξεφρασα ειναι αποκλειστικα δικη μου και προφανως δεν θελω και δεν ζηταω να γινει αποδεκτη απο κανεναν.
Απλά την καταθετω και νομιζω οτι εχω το δικαιωμα σε ενα δημοκρατικο προοδευτικο φορουμ.

αποριας αξιο και πραγματικα προκαλει το επιστημονικο ενδιαφερον ,οτι επελεξες να κανεις quote μονο αυτο το μερος απο ο,τι ειπα.
τελος παντων δεν εχει σημασια,ο καθενας εχει την αποψη του,σεβαστη και παμε παρακατω.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#844537
Anonymous Founder έγραψε:Αν F1 είναι μόνον το "χέρι" και το "ξεζούμισμα" εγώ βλέπω άλλο άθλημα τόσα χρόνια.
Οι μηχανικοί, οι σχεδιαστές, οι ομάδες, οι μανατζαρέοι, όλοι άχρηστοι λοιπόν ;
Αλίμονο αν η F1 ήταν μόνον αυτά τα δύο. Γενικώς, τα motorsports ειναι πολυ παραπάνω από αυτά τα δύο.
Και 8777 ποστ να (ξανά) γραφούν, δεν πρόκειται να πεισθώ πως όλοι οι υπόλοιποι είναι μια σούπα και η F1 είναι ένα time attack. :s_whiteflag


Δε διαφωνει κανενας και δεν προσπαθει κανενας να κανει ανακατανομη των τιτλων.

Απλα εγω για παραδειγμα πιο πολυ γουσταρω φετος το Λουη που με ενα μετριο μονοθεσιο κοντευει να βγει 2ος παρα το Φεττελ που εβγαινε 1ος εκεινα τα χρονια, καταφερνοντας απλα να κερδιζει το μετριο ΓΟΥεμπερ που σωστα μου ειπε κι ο Ριππερ!

Κι αν ρωτησεις το Δια στα παπαργια του και ο Λουης και ο Φεττελ. Γουσταρει απλα να μαζευει ποντους η ομαδα του.

Οποτε το θεμα ειναι τι γουσταρει ο καθενας. Εμενα με νοιαζει ΜΟΝΟ το ποσο χερι εχει ο καθενας. Και με βαση αυτο, βγαζω καποια συμπερασματα. Σωστα ή λαθος δεν εχει σημασια... Εδω μεσα καμποσοι αλλοιωνουν τα λεγομενα μου και προσπαθουν να με βγαλουν γραφικο, γιατι δεν καταλαβαινουν αυτα που λεω. Ή ακομα χειροτερα, τα καταλαβαινουν και κανουν οτι δεν τα καταλαβαινουν :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#844538
pik. έγραψε:
George_Prix έγραψε:
pik. έγραψε:...ενω το παιζουν σχετικοι με το αθλημα αλλα απλα μπαινουν εδω για να ικανοποιησουν τα ελλειματα στην ψυχοσυνθεση τους...


Ξαναδιαβασε το "makes no fucking sense" που ποσταρισες και μετα αμφιβαλω αν θα ξαναχρησιμοποιησεις ποτε στη ζωη σου τη λεξη "ψυχοσυνθεση". :svivhaha:

απανταω γιατι με εκανες quote.

η γνωμη που εξεφρασα ειναι αποκλειστικα δικη μου και προφανως δεν θελω και δεν ζηταω να γινει αποδεκτη απο κανεναν.
Απλά την καταθετω και νομιζω οτι εχω το δικαιωμα σε ενα δημοκρατικο προοδευτικο φορουμ.

αποριας αξιο και πραγματικα προκαλει το επιστημονικο ενδιαφερον ,οτι επελεξες να κανεις quote μονο αυτο το μερος απο ο,τι ειπα.
τελος παντων δεν εχει σημασια,ο καθενας εχει την αποψη του,σεβαστη και παμε παρακατω.


Εκανα quote αυτο που επρεπε να κανω, ωστε να μη μπορεις να κανεις ριπορτ οταν χαρακτηρισα ΑΚΑΤΑΛΑΒΙΣΤΙΚΗ και edit mod (στα Αγγλικα) την αποψη σου. Γιατι οταν υποτιμητικα αναφερεσαι στη δικια μου ψυχοσυνθεση εισαι εσυ πρωτος υποψηφιος για ριπορτ (το οποιο φυσικα δεν εκανα).

Μπαιδεγουι αν εχει την ελαχιστη σημασια η συμβουλη μου, θα σου πω το ιδιο που ειπα και στον Τζι. Μιλα περισσοτερο για αγωνες και βγαζε λιγοτερο μισος στα ποστακια σου :s_roses
Άβαταρ μέλους
By ripper
#844539 Το ίδιο πράγμα ισχύει πάντα. Πάνω από τα μισά πρωταθλήματα είναι με κυριαρχία μιας ομάδας και ο κόσμος γκρινιάζει.

Οπότε διαφωνώ όσον αφορά τους αγώνες. Οι αγώνες είναι πολύ καλοί, οι υπόλοιπες ομάδες πλην Red Bull πάρα πολύ κοντά και με μεγάλες ανατροπές εν μέσω σεζόν και από πίστα σε πίστα και τα σύγχρονα μονοθέσια μακράν τα καλύτερα των πολλών τελευταίων ετών όσον αφορά τις μάχες. Αν βγάλεις τον Verstappen από την κατάταξη έχεις ένα από τα πιο ανταγωνιστικά πρωταθλήματα με ανατροπές και πολύ ωραίες μάχες.
Έχει πάρα πολλά να δεις σε έναν αγώνα εκτός της πρώτης θέσης.

Αν κοιτάς μόνο το πρωτάθλημα/τις νίκες προφανώς έχουμε το χειρότερο πρωτάθλημα της ιστορίας, αφού είναι το πιο dominant με διαφορά και μάλιστα από μια ομάδα που τερματίζει το αντιπαθομετρο. Σε αυτό, ας πρόσεχε η Liberty/F1, που δεν κάνει τίποτα όταν μάλιστα τους έπιασε και με την γίδα στην πλάτη.

Παράδειγμα και ο τελευταίος αγώνας. Μέχρι και οι λίμνες ήξεραν ποιος θα κερδίσει, όλα τα υπόλοιπα όμως ήταν ανοιχτά και συναρπαστικά μέχρι και την τελευταία στροφή, με αποκορύφωμα την φοβερή μάχη για το podium.

Εμένα με ενοχλεί η αδικία πολύ περισσότερο από την μονοκρατορία.