Forum για τα πρωταθλήματα rally, WRC, ERC, Dakar
Άβαταρ μέλους
By mdvq
#47121
nafpaktos έγραψε:Mdqv ωραιο βιντεο.δεν το ειδα ολο ακομη αλλα φαινεται εξαιρετικο. :yahoo:

Ενδιαφέρον έτσι? ???

Δεν ξέρω αν φαίνεται στο κομπιούτερ, αλλα στο κινητό δεν....
Αξιζει το κοπο να το δείτε γιατι νόμιζα οτι αυτά δεν είναι ευκόλως ανακοινώσημα!
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#47141 Fixed. Μάλλον το m.youtube το χάλαγε. :)
Άβαταρ μέλους
By DAP
#47165 Εδω δεν καταλαβαινουμε τα Ελληνικα του Λωρη στα in car με τον Αρμοδιο θα καταλαβουμε τα Εγγλεζικα του Κενναρντ; :lol: Ασε που και να τα μεταφρασουμε θελει μετα μεταφραση της μεταφρασης για να τα καταλαβουμε τι εννοει.... :s_scratchhead
Άβαταρ μέλους
By nafpaktos
#47218 Ωραιο,λεει πραγματα που ξερουμε οποτε δεν υπαρχει κατι καινουριο.αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι λεει οτι ειναι βασικο γι αυτον η διαρκεια(αποσταση) της στροφης ακομα και πιο βασικο απο το ποσο κλειστη η ανοιχτη ειναι η στροφη.αυτο με τους αριθμους πανω στο τιμονι ειναι περιεργο και δεν το ειχα ξαναδει.μου το ειχε βεβαια αναφερει απο κοντα ο μετρ του ειδους(ελ-εμ)και μου ειχε κανει εντυπωση.φανταζομαι βεβαια οτι η κρεμγιερα του αγωνιστικου με αυτο των αναγνωρισεων πρεπει να ειναι ιδια αλλιως δεν εχει νοημα.τωρα αν την αλλλη χρονια παει σε αλλη εταιρια και υπαρχει αποκλιση στο τιμονι;λογικα δεν θα ειναι μεγαλη.παντως εχω παρατηρησει αγωνιστικα που το τιμονι τερματιζει χωρις πολλα πολλα και αλλα που θελουν πολυ γυρισμα στο τιμονι,οποτε εχοντας αυτο στο μυαλο (χωρις να ειμαι οδηγος φυσικα και χωρις να το παιζω ειδικος)δεν θα χρησιμοποιουσα αυτο το συστημα,αφου αν χρησιμοποιουσα σε αγωνα σημειωσεις απο προηγουμενη χρονια αλλα με αλλο αμαξι μπορει να υπηρχε προβλημα.(λεω γω με το φτωχο μυαλο μου).επισης μια απορια,δηλαδη καθολη τη διαρκεια του γραψιματος της ειδικης κοιταει το τιμονι στην κορυφη καθε στροφης;;;;;επισης, αφου μετα στην ειδικη στον αγωνα δεν προκειται να κοιταει σε καθε στροφη ποσο νοημα εχει να χρησιμοποιει αυτη την τακτικη γραψιματος;;;θα προσπαθησω να ερθω σε επαφη μαζι του και αν παρω απαντηση θα τη μεταφερω.


Υ.Γ Δηλωνω ευθαρσως οτι θελω Ελ-Εμ στο φορουμ.
Άβαταρ μέλους
By mdvq
#47421 Μαλλον θα εχει να κανει με το γωνια που στριβει το τιμονι.
Το 7 θα ειναι τεζα (γιατι δεν χρειαζεται να στιψει,αρα ευθεια0 και οσο πιο πολυ στριβει τοσο πιο αργα.
Λεω εγω τωρα.
Οντως αισθητη η απουσια του Eλεμ.
Ας τον εχουμε κοντα μας εστω και με την γκρινια του.
Άβαταρ μέλους
By nafpaktos
#47454
mdvq έγραψε:Μαλλον θα εχει να κανει με το γωνια που στριβει το τιμονι.
Το 7 θα ειναι τεζα (γιατι δεν χρειαζεται να στιψει,αρα ευθεια0 και οσο πιο πολυ στριβει τοσο πιο αργα.
Λεω εγω τωρα.
Σωστα λες.Μολις του εστειλα μια γκουμουτσα νααααα με το συμπαθειο ή θα απαντησει η θα πει τι μαλακας ειναι αυτος.
Άβαταρ μέλους
By mdvq
#47492 Μπααα.... αποκλείεται να το πει αυτό. .είναι δοτικός ο μπαγάσας και ας μην του φαίνεται! !!!

Εγω παλι εχω την υποψία οτι κατι πρέπει να παίζει και με το GOOGLE Earth..... τι εννοώ? ??
Με τα λογισμικά να έχουν φτάσει σε τέτοια δυσθεώρητα επίπεδα εξέλιξης, το θεωρώ πολύ δύσκολο να μην έχουν φτιάξει πρόγραμμα τέτοιου είδους.
Όχι βέβαια απόλυτα ειδικευμένο για τον καθένα, αλλά ενα γενικό που θα το χρησιμοποιούν στις αναγνωρίσεις και θα το προσαρμόζουν μετα στα μέτρα τους.
Άβαταρ μέλους
By nafpaktos
#47591 Ζευγος Λεμπ,περιμενα η Σεβεριν να διαβαζει πιο αγχωμενα αλλα ειναι πολυ καλη.

Άβαταρ μέλους
By dimviii
#47596 στο 2,05 η χαρακτηριστικη κινηση του Λεμπ με το ποδι. :lol:
Άβαταρ μέλους
By nafpaktos
#48225 Τελικα με τις αποριες θα μεινω αφου ο Παντον διαβασε το μνμ αλλα απαντηση δεν πηρα.μαλλον θα ειπε τι μαλακας ειναι αυτος :( .(οχι οτι ειναι υποχρεωμενος να απανταει σε καθε πυροβολημενο ο ανθρωπος).παντως ειναι συμπαθεστατος.
Άβαταρ μέλους
By nafpaktos
#48226
dimviii έγραψε:στο 2,05 η χαρακτηριστικη κινηση του Λεμπ με το ποδι. :lol:


Κοιτα τι προσεξε ο ανθρωπος,ουτε ο ιδιος ο λεμπ δεν θα το προσεχε.
Άβαταρ μέλους
By Kolper
#48227
nafpaktos έγραψε:
dimviii έγραψε:στο 2,05 η χαρακτηριστικη κινηση του Λεμπ με το ποδι. :lol:


Κοιτα τι προσεξε ο ανθρωπος,ουτε ο ιδιος ο λεμπ δεν θα το προσεχε.


Ε εδω που τα λεμε ειναι πολυ χαρακτηριστική η κινηση του στα onboard.

δοκιμές Neuville για το Monte. προς το τέλος έχει κάτι καλά ακροβατικά :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By nass
#48235
nafpaktos έγραψε:Ζευγος Λεμπ,περιμενα η Σεβεριν να διαβαζει πιο αγχωμενα αλλα ειναι πολυ καλη.


Νομίζω η έλλειψη εμπειρίας (δεν θα το 'λεγα "άγχος") φαίνεται από το πόσο συχνά κοιτάει έξω, αν δείτε τους επαγγελματίες σπάνια κοιτάνε έξω. Επίσης οι σημειώσεις είναι λιγότερο λεπτομερείς (πυκνές) από τις συνηθισμένες του Loeb με τον Elena.
Αλλά διαβάζει ωραία (τόνος, ρυθμός κτλ.)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#48241
Kolper έγραψε:
δοκιμές Neuville για το Monte. προς το τέλος έχει κάτι καλά ακροβατικά :yahoo:


εδω κοιτα.
https://www.youtube.com/watch?v=3TUysBeI6Os
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#48242 Sordo
https://www.youtube.com/watch?v=xE9_RqdNYvM