Forum για τα πρωταθλήματα rally, WRC, ERC, Dakar
Άβαταρ μέλους
By nass
#320033 Εννοείς τα δις για τα πρόστιμα στις ΗΠΑ φαντάζομαι.
Γιατί το πρόγραμμα του WRC δεν κοστίζει τόσο... κάπου 200 μύρια το χρόνο νομίζω...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#320038
nass έγραψε:Γιατί το πρόγραμμα του WRC δεν κοστίζει τόσο... κάπου 200 μύρια το χρόνο νομίζω...


σαν πολλα δεν είναι τα 200?
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#320120
nass έγραψε:Εννοείς τα δις για τα πρόστιμα στις ΗΠΑ φαντάζομαι.
Γιατί το πρόγραμμα του WRC δεν κοστίζει τόσο... κάπου 200 μύρια το χρόνο νομίζω...

Ε, ναι
Άβαταρ μέλους
By nass
#320126
dimviii έγραψε:
nass έγραψε:Γιατί το πρόγραμμα του WRC δεν κοστίζει τόσο... κάπου 200 μύρια το χρόνο νομίζω...


σαν πολλα δεν είναι τα 200?


Ισως υπερβάλλω.
Εξαρτάται βέβαια πως υπολογίζεις / αποσβένεις το R&D για ένα καινούργιο αυτοκίνητο + κινητήρα (όπως το 2017)
Πρέπει μια κανονική χρονιά να είναι μεταξύ 50 και 100 εκατομμυρίων συν τα λοιπά κόστη όπως το R&D.

Οπως και να 'χει, πλάκωσαν οι bean counters στη VW :x
Άβαταρ μέλους
By Himalayan
#320150 Μην τρελαίνεστε! μπορεί να μην είναι και τόσο μαύρα τα πράγματα.Ένα καλό ανακάτεμα μπορεί να έχει τελικά πολύ ενδιαφέρον.Το πιο μεγάλο κρίμα όπως λέει και το άρθρο στο Autosport είναι που δεν θα δούμε ποτέ (όχι ότι θα το βλέπαμε εμείς ποτέ από κοντά) το polo του 2017 που έχει εξελίξει ο τεράστιος Gronholm.Στο ίδιο άρθρο ως πιο πιθανούς προορισμούς για τον Ogier έχει πρώτα τους Γάλλους (όπου και το μαδομούνι που λέει ο dimviii) δεύτερη επιλογή...τη Ford.Ε αυτό πολύ θα ήθελα να το δω.Θα έχουν πάρει φωτιά τα επιτελεία σ'όλες τις ομάδες,το μόνο σίγουρο!
Άβαταρ μέλους
By nass
#320152 Σιγά μην έχει λεφτά ο καβούρο-Wilson να πληρώσει τον Ogier :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Himalayan
#320161 Σίγουρα δεν έχει,αλλά και να'χε σιγά μην του τα'δινε! Έχει αποδείξει όμως ότι είναι πανούργος,κι αν το έκανε ο Ogier για μια μεταβατική χρονιά ώστε να κλείσει ένα καλύτερο συμβόλαιο το '18 που θα έχει δείξει και τι παίζει με τα καινούργια του-του? Όπως και να'χει έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει.Είχαμε ρουτινιάσει λίγο η αλήθεια είναι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#320188
nass έγραψε:Σιγά μην έχει λεφτά ο καβούρο-Wilson να πληρώσει τον Ogier :rtfm:


και βεβαια εχει λεφτα,αλλα καλα κανει και δεν τα δινειι.Και εγω αυτό θα εκανα.
Σιγα μην κανει μαγκες τους Φορνταιους.
Εάν βαλει το χερι στη τζεπ,δεν θα βαλει ποτε των ποτων η φορντ το χερι στη τζεπ.
Ηλιθιοι είναι αφου τους τα κανει δωρο(παγκοσμια προβολη και πιθανον παγκοσμια πρωταθλημα/τα) ο Γουίλσον?
Παιζουν και φημες παντως περι επιστροφης της φορντ.
Άβαταρ μέλους
By Billopoulos
#320245 Απο τον Kankkunen εχουμε να δουμε back to back πρωταθλητη με διαφορετικη εταιρεια παντως :shifty: :shifty:

Τοτε απο γαλλικη σε ιταλικη, τωρα απο γερμανικη σε γαλλικη :innocent: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#320361
cmarin έγραψε:
nass έγραψε:Εννοείς τα δις για τα πρόστιμα στις ΗΠΑ φαντάζομαι.
Γιατί το πρόγραμμα του WRC δεν κοστίζει τόσο... κάπου 200 μύρια το χρόνο νομίζω...

Ε, ναι

Mετά την αποχώρηση της Audi απο WEC και Le Mans ήταν το επόμενο λογικό βήμα...
Άβαταρ μέλους
By theo13
#320389
dimviii έγραψε:
nass έγραψε:Σιγά μην έχει λεφτά ο καβούρο-Wilson να πληρώσει τον Ogier :rtfm:


και βεβαια εχει λεφτα,αλλα καλα κανει και δεν τα δινειι.Και εγω αυτό θα εκανα.
Σιγα μην κανει μαγκες τους Φορνταιους.
Εάν βαλει το χερι στη τζεπ,δεν θα βαλει ποτε των ποτων η φορντ το χερι στη τζεπ.
Ηλιθιοι είναι αφου τους τα κανει δωρο(παγκοσμια προβολη και πιθανον παγκοσμια πρωταθλημα/τα) ο Γουίλσον?
Παιζουν και φημες παντως περι επιστροφης της φορντ.


Πάντως αν η Ford επιμείνει στην μη εργοστασιακή εμπλοκή της νομίζω θα ήταν καλή κίνηση να πληρώσει ένα συμβόλαιο στον Οζιέ ίσως και λίγα ευρώ παραπάνω για δοκιμές και εξέλιξη ώστε να πάρει κάποιον τίτλο με ψέμματα επι της ουσίας. Είναι ευκαιρία γιατί με εξαίρεση την citroen που αναμένεται δυνατή οι άλλες έχουν σίγουρα κατώτερους οδηγούς.
Προσωπική εκτίμηση είναι ότι δε θα πάει στη citroen. Η red bull άραγε παίζει ρόλο σε όλο αυτό;;

υ.γ. Ο παγκόσμιος Έλληνας συνοδηγός :svivhaha: έγραψε χτες στο fb "Ετοιμαστείτε για το πιο στενοχωρητικό και συγκλονιστικό νέο σε σχέση με το Παγκόσμιο. Ες αύριον τα σπουδαία. L.M."
Και φυσικά μετά απο 5 λεπτά είχε βουήξει όλο το διαδίκτυο. Είναι απορίας άξιο σε ποιο πλανήτη ζει
Άβαταρ μέλους
By mirage
#320443 Στον πλανήτη χάπι

< >