Forum για τα πρωταθλήματα rally, WRC, ERC, Dakar
Άβαταρ μέλους
By DAP
#38534 Για οποιον ΔΕΝ :lol: ενδιαφερεται για το WALES RALLY 2014.

Αποτελεσματα 1ης μερας:
1.Ogier
2.Latvala +6.6
3.Hirvonen +1.07.2
4.Meeke +7.7
5.Ostberg +0.7
6.Neuville +11.7
O Meeke στην τεταρτη ειδικη εκανε jump start και χρεωθηκε 10" (που χωρις αυτα θα ηταν τριτος).
Ο Mikkelsen ειχε ασχημο πρωινο μιας και στη δευτερη ειδικη επεσε σε χαντακι,εγκατελειψε και θα ξεκινησει σημερα με ραλλυ 2.

@nafpaktos για φροντισε για κανενα video σε παρακαλω.. :whistlink:

Σημερα εχουμε 4 ειδικες επαναλαμβανομενες και μια μολις 2.06 χλμ.Το πρωτο αυτοκινητο θα ξεκινησει για τη δευτερη μερα του αγωνα στις 06.40 τοπικη ωρα και θα την κλεισει στις 19.59.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#38851 Τελειωσε και η δευτερη μερα οπου με την καθυστερηση του Λατβαλα ολοι οι επομενοι στη χθεσινη λιστα ανεβηκαν μια θεση και αναμενονται κοντρες/αψιμαχιες /μαχες * μεταξυ Χιρβονεν και Μικ ( 3.4 διαφορα) και Οστμπεργκ με Νεβιλ (3.3).
Αυριο τα χιλιομετρα των ειδικων ειναι λιγο πιο κατω απο 50 οποτε αν δεν κανει το Γαλλακι καμια ζεμπεκια ο Χιρβονεν μαλλον αποκλειεται να καλυψει τα 58.1" που τους χωριζουν....
Αυριο γυρω στις 2μιση δικη μας ωρα θα ξερουμε και τον τελευταιο νικητη του 2014.

* Μιας και δεν ειμαι προφητης σας αφηνω να δωσετε εσεις το χαρακτηρισμο που ταιριαζει.... :lol:
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#38964
DAP έγραψε:αν δεν κανει το Γαλλακι καμια ζεμπεκια ο Χιρβονεν μαλλον αποκλειεται να καλυψει τα 58.1" που τους χωριζουν....

Ρε μπαγασα DAP, κοντεψα να πνιγω απο τα γελια... :lol: :)
Άβαταρ μέλους
By DAP
#39075 Τελειωσε και το WALES Rally και αυτη ειναι η τελικη δεκαδα....

1.Ogier 2.Hirvonen 3.Ostberg 4.Neuville 5.Evans 6.Meeke 7.Tanak 8.Latvala 9.Prokop 10.Paddon.

Ααααα ναι στην P.S. ειχαμε τους κ.κ. JML,NEUVILLE,OSTBERG στις τρεις πρωτες θεσεις.

Παντα διερωτομουν (ετσι γραφεται;) γιατι οι συνοδηγοι να ακολουθουν τους οδηγους τους ακομα και στην αποστρατεια...( οι εξαιρεσεις ειναι πολυ λιγες.)
Επειδη δηλαδη φευγει ο Hirvonen,ο Lehtinen γιατι να παει σπιτι του;

Αυτα για τωρα και σε δυο μηνες θα εχουμε παλι να λεμε ο Οζιε και παλι πρωτος και κατι τετοια... :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By nafpaktos
#39147
DAP έγραψε:
Παντα διερωτομουν (ετσι γραφεται;) γιατι οι συνοδηγοι να ακολουθουν τους οδηγους τους ακομα και στην αποστρατεια...( οι εξαιρεσεις ειναι πολυ λιγες.)
Επειδη δηλαδη φευγει ο Hirvonen,ο Lehtinen γιατι να παει σπιτι του;

Ε αμα εχει χορτασει καποιος το παγκοσμιο επι πολλα χρονια σε κορυυφαιο επιπεδο μετα θελει να να ξεκουραστει,ασε που θα βαριεται να μπει μετα σε μικρους που θα στριβουν με χλμ πολυ λιγοτερα.θα μπορουσε βεβαια να το κανει αλλα το κοστος θα ηταν μεγαλο που αμφιβαλλω αν καποιος μικρος θα διεθετε τοσα χρηματα.εξαιρεσεις παντα υπαρχουν.για μενα παντως καλα κανει αφου εχει χορτασει το αθλημα.
Άβαταρ μέλους
By mdvq
#39317 Εγραφα την Παρασκευη, οτι με το wrc και το msfree (οχι παντα αλλα ειναι Στα Ελληνικα ρε αδερφε) να δινουν ζωντανα την περιγραφη σε καθε αγωνα και δεδομενου οτι εμεις εδω μεσα, ειμαστε και ολιγον ψαγμενοι σε αυτο το θεμα ,τι νοημα εχει να γραφουμε.
Περσινα ξυνα σταφυλια.
Σχολια παρατηρησεις και τυχοντα παραλειπομενα που επεσαν στην αντιληψη μας μπορουμε να γραφουμε στο τελος καθε αγωνα,και κανενα βιντεο απο ιδιωτη που δεν το παιζουν οι "καθεστωτικοι".
Οποτε σε αυτο το πλαισιο, γραφω οτι με απογοητευσε ο Τανακ την πρωτη μερα,αλλα μετα εστρωσε λιγο.
Μεγαλη απουσια απο μπακετ wr,c σειρα εκκινησης την πρωτη μερα που τον κατεστεψε να τα 20΄και 30΄στο κεφαλι σε καθε ειδικη.
Για να δουμε θα σκεφτει ετσι και Wilson ή θα κοιταξει και αλλου.
Άβαταρ μέλους
By nafpaktos
#39522 Ναι αλλα τα φορουμ δεν ειναι μονο για ενημέρωση αλλα και για ανταλλαγή απόψεων και για να περνάμε το χρονο μας ευχάριστα με ανθρωπους που μοιράζονται την ιδια αγάπη,κατι δηλαδη σα να πηγαίνουμε για καφε με φιλους,επισης να πω οτι οσους ανθρωπους εχω γνωρίσει μέσω φορουμ μου εχουν αφήσει την καλυτερη εντυπωση,βεβαια απο τα γραπτά του άλλου εχεις μια ιδέα για το τι θα συνατησεις. σχετικα με τανακ θεωρω οτι ΤΟ προβλημα ηταν η φίρμα ελαστικών που χρησιμοποίησε αν ειχε μισελεν νομιζω οτι τα δεδομένα θα ηταν αλλα.εγω παντως αν ημουν Γουίλσον θα έπαιρνα αμπρινγκ.
Άβαταρ μέλους
By mdvq
#40451 Συμφωνω απολυτα μαζι σου και γι΄αυτο το λογο, εχω αρχισει απο αυτη την καινουργια στεγη να γραφω δειλα δειλα τις σκεψεις μου.
Τολμω να πω οτι ημουν απο τους ιδρυτικους του 4Τforum αλλα η δουλεια και διαφοροι λογοι με εκαναν να απομακρυνθω σχεδον οριστικα,αν και οπως λες ειχα γνωρισει αξιολογοτατους ανθρωπους.
Οποτε, δουλειας επιτρεπουσας, ελπιζω να τα λεμε απο δω μεσα . :thumbsup: