Forum για τα πρωταθλήματα rally, WRC, ERC, Dakar
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#363825
dimviii έγραψε:Συμβαινει παντως σε πολλους να κανουν λαθος όταν χαλαρωνουν,παρα όταν παλευουν για το δευτερολεπτο.


Σε αυτό έχεις χίλια δίκια

dimviii έγραψε:και οι δυο οδηγοι εκαναν παραπονα για υπερστροφικες τασεις.Σε αυτό το επιπεδο όταν δεν εχεις το αυτοκινητο οπως το θελεις,το λαθος παραμονευει.


Όντως και ο Breen αυτό είπε μόλις τερμάτισε.

Για να δούμε μήπως το κερδίσει ο Τανακ, δικαιούται μια νίκη :) :)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#363831 Βέλγος σε ξενο σαιτ,ειπε ότι αυτό που χτυπησε ο Νεβιλ ,ηταν κομματι τσιμεντου που ειχε χτυπησει πριν ο Χανινεν.Το επιβεβαιωσαν από την Χιουνται σε Βελγο δημοσιογραφο.Ας περιμενουμε βεβαια λιγο για την επιβεβαιωση.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#363862 απλα λαθος του Νεβιλ
http://www.rtbf.be/sport/moteurs/rallye ... id=9527647
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#363919 Πολύ κρίμα!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#363921 όλα στη θεση τους είναι,απλα μικρο λαθος που στοιχησε πολύ.

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#363973 Ειλικρινα μεγαλο κριμα.

Εχει αποδειξει οτι παει αερα στους δυο πρωτους αγωνες και θα ηταν ο νικητης. Εντυπωση που κανει η ανεση με την οποια παει γρηγορα και το ποσο ξεκαθαρα πιο γρηγορος ειναι απο τους ομοσταυλους του, δεν το συνηθιζε αυτο στο παρελθον, τουλαχιστον με τετοιο σαφη τροπο.

Ο αγωνας ομως δεν τελειωνει πριν τελειωσει...
Ατυχια εως ενος σημειου σιγουρα ειναι, αλλα επειδη ειναι η δευτερη φορα ισως αρχιζει να μην ειναι συμπτωση. Εκει που θα μπορουσε να ειναι αρχηγοπουλο και να προηγειται στο πρωταθλημα εχει παρει ελαχιστους βαθμους.

Περιμενω τη σημερινη μαχη πως και πως.
Σε ολον τον αγωνα ο Οζιε δειχνει οτι δεν εχει το κατι παραπανω, για να δουμε ομως τωρα που εχει ευκαιρια για νικη πως θα παει. Επισης θελω να δω πως θα το διαχειριστουν, κυριως ψυχολογικα, οι Λατβαλα - Τανακ.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#363984 o Tanak με θεματα σεταπ. Γαμηθηκε από την 1η ειδικη να μην δουμε μαχη :rant:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#363987
Yugo_para_siempre έγραψε:OGIER HAS SPUN ON THE FIRST CORNER! He's human.

Ηταν τυχερός χτες. He is human

< >
Άβαταρ μέλους
By theo13
#364012 1. LATVALA 2:27:12.5
2. TANAK 2:27:32.5 +20.0 +20.0
3. OGIER 2:28:10.8 +38.3 +58.3
4. SORDO 2:29:16.0 +1:05.2 +2:03.5
5. BREEN 2:29:48.5 +32.5 +2:36.0

Τις πήρε και τις 2 πρώτες ο JML και εκτός αν την κάνει μόνοw του πήρε και την νίκη!!!
Μας διέψευσε όλους η Toyota!
Άβαταρ μέλους
By mdvq
#364013 Καλημέρα στους τρελλαμενους συμπασχοντες :yahoo: !
Έχω κάψει τα μάτια μου μπροστά στο κομπιούτερ να βλέπω τα σπλίτ αλλά για να είμαι ειλικρινής κάτι δεν μπορώ να καταλάβω.
Και εξηγούμαι .....
Στο πρώτο σπλιτ ο Λατβαλα ήταν 4 μπροστά από τον Τανακ.
Στο δεύτερο ήταν αλλά 7.
Πίστευα ότι στο τέλος θα ήταν τουλάχιστον 11 πιο γρήγορος από τον Τανακ ή αν υποθέσουμε ότι υπάρχει και τρίτο σπλιτ που δεν το χρόνο μετράνε γιατί φτάνει στο τέλος της ειδικής, και εκεί χάνει ας πούμε 3 από τον Τανακ, θα ήταν τουλάχιστον 8 πιο γρήγορος.
Στο τέλος όμως ήταν 4 πιο γρήγορος.
Πως βρίσκετε άκρη με αυτά ,βρε καλοί φίλοι; ;;;
Ξέρει κανένας την διαδικασια;;;
Άβαταρ μέλους
By theo13
#364015
mdvq έγραψε:Καλημέρα στους τρελλαμενους συμπασχοντες :yahoo: !
Έχω κάψει τα μάτια μου μπροστά στο κομπιούτερ να βλέπω τα σπλίτ αλλά για να είμαι ειλικρινής κάτι δεν μπορώ να καταλάβω.
Και εξηγούμαι .....
Στο πρώτο σπλιτ ο Λατβαλα ήταν 4 μπροστά από τον Τανακ.
Στο δεύτερο ήταν αλλά 7.
Πίστευα ότι στο τέλος θα ήταν τουλάχιστον 11 πιο γρήγορος από τον Τανακ ή αν υποθέσουμε ότι υπάρχει και τρίτο σπλιτ που δεν το χρόνο μετράνε γιατί φτάνει στο τέλος της ειδικής, και εκεί χάνει ας πούμε 3 από τον Τανακ, θα ήταν τουλάχιστον 8 πιο γρήγορος.
Στο τέλος όμως ήταν 4 πιο γρήγορος.
Πως βρίσκετε άκρη με αυτά ,βρε καλοί φίλοι; ;;;
Ξέρει κανένας την διαδικασια;;;


Σε ποιά ειδική αναφέρεσαι;
Άβαταρ μέλους
By theo13
#364027
dimviii έγραψε:
pienaf έγραψε:Κοίτα να δεις που θα δικαιωθεί ο «παγκόσμιος»!


σε ξενο φορουμ εβαλαν μια πετυχημενη φωτο για το τι θα γινει αυριο.

Εικόνα


Εικόνα

Και τι έγινε τελικά :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By mdvq
#364037
theo13 έγραψε:
mdvq έγραψε:Καλημέρα στους τρελλαμενους συμπασχοντες :yahoo: !
Έχω κάψει τα μάτια μου μπροστά στο κομπιούτερ να βλέπω τα σπλίτ αλλά για να είμαι ειλικρινής κάτι δεν μπορώ να καταλάβω.
Και εξηγούμαι .....
Στο πρώτο σπλιτ ο Λατβαλα ήταν 4 μπροστά από τον Τανακ.
Στο δεύτερο ήταν αλλά 7.
Πίστευα ότι στο τέλος θα ήταν τουλάχιστον 11 πιο γρήγορος από τον Τανακ ή αν υποθέσουμε ότι υπάρχει και τρίτο σπλιτ που δεν το χρόνο μετράνε γιατί φτάνει στο τέλος της ειδικής, και εκεί χάνει ας πούμε 3 από τον Τανακ, θα ήταν τουλάχιστον 8 πιο γρήγορος.
Στο τέλος όμως ήταν 4 πιο γρήγορος.
Πως βρίσκετε άκρη με αυτά ,βρε καλοί φίλοι; ;;;
Ξέρει κανένας την διαδικασια;;;


Σε ποιά ειδική αναφέρεσαι;

Τυχαίο το παράδειγμα
Κάτι πιο συγκεκριμένο. ..στην 16
Καλύτερο χρόνο στα δύο σπλιτ (περίπου 1δευτερολεπτο) ο Σορντο από Τανακ , στο τέλος 7 πίσω.
Δηλαδή έχασε 8 στα τελευταια χιλιομετρα :dizzy: ;;
Άβαταρ μέλους
By Billopoulos
#364041 Δεν πανε αναλογικα οι διαφορες. Καπου μπορει να πας πιο γρηγορα, καπου μπορει να κοψεις, καποια χλμ να σε βολευουν κι αλλα να σε τρομαζουν, καπου μπορει να γλιστρησεις κοκ.