Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By g8777
#243069 Με πήρε τηλ ο αντιπρόσωπος. Όφελος απόσυρσης λέει όχι 960 λέει αλλά 760 . Τα 200 να τα βάλουμε στις δόσεις ή να τα δώσω μπροστά λέει.

:s_sarcastic :s_sarcastic

Να ξεβαρεθω και να αρχίσω να ασχολουμαι ή να το αφήσω έτσι και διατηρησω τη νιρβανα μου; Ισχύει αυτό που μου είπε;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#243075 Αν δεν έχεις παραλάβει ακόμη, φοβάμαι πως ισχύει. Το όφελος απόσυρσης έχει μειωθεί στον τελευταίο νόμο.
http://www.cnn.gr/money/story/26755/apo ... sto-ofelos
Άβαταρ μέλους
By g8777
#243078 Ωραία :s_hang :s_hang

Πες όμως ότι είχε καταργηθεί πλήρως η απόσυρση. Θα έπρεπε να πληρώσω χίλια ευρώ παραπάνω από την τιμή που το κλείσαμε;

Αυτά δεν μπορώ τώρα... :sleep: :sleep:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#243085 Κάπου είχα διαβάσει ότι εφόσον το είχες κλείσει συγκεκριμένες εταιρίες κλείδωναν την τιμή της απόσυρσης :hmmm:

Η τιτίκα ο ασίμοφ τα ξεψαχνίζει αυτά :rtfm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#243103 Η θειά μου έκλεισε Swift στα 9.900€ προ ημερών αλλά δεν ξέρω καθόλου έκδοση. Δε χτυπάς κάνα τηλ και προς Αθήνα?
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#243110 Προφανώς είναι θέμα συμφωνίας. Κάποιες εταιρείες διαφημίζαν αυτοκίνητα με το όφελος απόσυρσης σαν δώρο ακόμη και πριν δοθεί παράταση. Από την άλλη αν δεν υπήρχε τέτοιο δώρο αλλά η προσφορά είχε την απόσυρση εφόσον ισχύει τότε δεν είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν την παλιά. Έχεις δώσει προκαταβολή φαντάζομαι, αλλιώς ξεκίνα τηλέφωνα που λέει και ο Stefan

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#243115 Παιδιά είκοσι του μήνα παραλαμβανω, έχει πέσει και τετραψηφια προκαταβολή. Στεφαν ευτυχώς που δεν το έγραψες απόγευμα να το δει η 8777αινα στο σπίτι να της μπουν ιδέες. :omg:

ΣΒΗΣΤΟ. :rant:

Yolo μωρε, θα κάτσω να πεθάνω για 200 ευρώ, δε μπα να γαμθει, εδώ η ΑΕΚ θα κάνει άλλα 20 χρόνια να δει γήπεδο, με το σγουιφτ θα σκάσω; :s_bye
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#243274
rx8_drifter έγραψε:Κάπου είχα διαβάσει ότι εφόσον το είχες κλείσει συγκεκριμένες εταιρίες κλείδωναν την τιμή της απόσυρσης :hmmm:

Η τιτίκα ο ασίμοφ τα ξεψαχνίζει αυτά :rtfm:

Βεβαίως. Εγω μάλιστα έκανα τέτοια συμφωνία και τελικά πλήρωσε ο έμπορος όλη την απόσυρση απο την τσέπη του, οχι μόνο τα 200 ευρω της διαφοράς. Ο παγουράς έμπορος φαινότανε λαμόγιο απο την αρχή, παντως. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#243295
Asimov έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Κάπου είχα διαβάσει ότι εφόσον το είχες κλείσει συγκεκριμένες εταιρίες κλείδωναν την τιμή της απόσυρσης :hmmm:

Η τιτίκα ο ασίμοφ τα ξεψαχνίζει αυτά :rtfm:

Βεβαίως. Εγω μάλιστα έκανα τέτοια συμφωνία και τελικά πλήρωσε ο έμπορος όλη την απόσυρση απο την τσέπη του, οχι μόνο τα 200 ευρω της διαφοράς. Ο παγουράς έμπορος φαινότανε λαμόγιο απο την αρχή, παντως. :rtfm:

Ο έμπορος του g μας έχει έρθει από Αγρίνιο, δεν είναι παγουρας

.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#243299 Αγρίνιο; :lipsealed:

Όταν είχα ρωτήσει για το Swift στον ΣΦΑΚ στην Αργυρουπολη, ο πωλητής ηταν ξεκάθαρος: η τιμή είναι αυτή με απόσυρση, αλλά ΣΕ ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν δεσμευόμαστε, αν δεν ισχύσει ή αν αλλάξουν οι όροι. Αμάξι από αυτόν μπορεί να μην πήρα (γιατί στην Peugeot δεσμεύονταν), αλλά τη στάση του την εκτίμησα.


< >