Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#342406 Που είναι γραμμένη η αλήθεια; Αυτό αν θυμάμαι καλά κάθε 15 μέρες ήταν στο συνεργείο

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#342407
Asimov έγραψε:Που είναι γραμμένη η αλήθεια; Αυτό αν θυμάμαι καλά κάθε 15 μέρες ήταν στο συνεργείο

.


για το συγκεκριμενο μιλας?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#342409 ποιο είναι ρε Ασιμοφ?
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#342410
Asimov έγραψε:Που είναι γραμμένη η αλήθεια; Αυτό αν θυμάμαι καλά κάθε 15 μέρες ήταν στο συνεργείο

.

Ανήκει σε "άσο" το συγκεκριμένο ή κατάλαβα λάθος? Αν ναι έχεις δίκιο πάντως
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#342412 α τωρα καταλαβα,παντως εάν εχουν φτιαχτει σωστα ότι εβγαλε το αυτοκινητο,δεν νομιζω να είναι κακη αγορα.
Τουλάχιστον ξερεις ότι το ειχε ανθρωπος που ηταν από πανω από το αυτοκινητο,και το συντηρουσσε σωστα.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#342421 Εγώ πάντως δεν θα το έπαιρνα. Είναι προφανές ότι το δίνει γιατί το σιχάθηκε. Επίσης νομίζω ότι το πουλάει πιο ακριβά από ότι το πήρε πριν 2-3 χρόνια

.
Άβαταρ μέλους
By kobulis
#342423 Απλά για να μην παρεξηγηθώ ότι προμοταρω αυτοκίνητα γνωστών/φίλων,

- δε γνωρίζω προσωπικά τον ιδιοκτήτη, ούτε έχω μιλήσει ποτέ μαζί του, άλλωστε βρίσκομαι 500χλμ βορειότερα,

- οι βλάβες που περιέγραψε ο ιδιοκτήτης, από όσο θυμάμαι περιλάμβαναν μια ακινητοποιηση από θερμοστάτη και μια διαρροή από υδραυλική μπουκάλα που φτιάχτηκε προληπτικά (χωρίς ακινητοποιηση ή άλλα παρατράγουδα),

- με τα λίγα που ξέρω το βλέπω σαν καλή περίπτωση, αφού όσα "χαζά" έβγαλε συμμαζεύτηκαν,

- δεν έχω κανένα λόγο να μην πιστεύω τον άνθρωπο σε αυτά που γράφει (χιλιόμετρα/λάστιχα κλπ),

- καθώς έχω C5 και μου έχει βγει σκυλί στα 265.000χλμ δεν το βλέπω σα ζημιαρικο αυτοκίνητο,

- και φυσικά έχει αρκετά ίδια/αντίστοιχα εκεί έξω...

.
Άβαταρ μέλους
By elvet
#342426 Το συγκεκριμένο όντως του βγήκε "άσος :shifty: " του ιδιοκτήτη του, αν και πρέπει να τα διόρθωσε όλα. Βέβαια το πείραγμα πάντα επηρεάζει μελλοντική αξιοπιστία.
O fot δεν μας είπε πόσα χιλιόμετρα θα κάνει.Εάν κάνει λίγα και θέλει απλώς άνετο χιλιομετροφάγο, το C5 ταιριάζει πολύ, όπως και κάποιο μεγάλο με αρκετά χιλιόμετρα, αλλά σε καλή κατάσταση
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#342431 +1 σε ότι ειπε ο Κομπουλης. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By fot
#342505 Η άλφα ούτε με σφαίρες. 180.000 στην πλάτη της είναι υπερβολικά, ακόμη και αλεξίσφαιρη να είναι.
H C5 εξαιρετικό αυτοκίνητο αλλά όχι για εμένα. Δεν ψάχνω οικογενειακό.

Στα των χιλιομέτρων τώρα, ανάλογα το έτος μπορεί να κάνω με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο 10-20 χιλιάδες χλμ.
Το σίγουρο είναι πως δεν θα κινείται σε καθημερινή βάση, αφού υπάρχουν άλλα αυτοκίνητα για αυτό το σκοπό.
Με το "χιλιομετροφάγος" προσδιορίζω την ευθυβολία, την άνεση και την ησυχία.

Είδα και μερικά Merc κυρίως της C σειράς αλλά δεν το μάτι μου δεν μπορεί να το συνηθίσει. Αυτά που είναι μέσα στο budget μου δηλαδή η προηγούμενη γενιά, δείχουν βαρετά και ξεπερασμένα. Άσχετα αν ο 18άρης με τα 156 ατίθασα είναι ο πλέον κατάληλος για την ελληνική πραγματικότητα.

Όπως και να έχει, σας ευχαριστώ πολύ παίδες. Καλά Χριστούγεννα να έχετε και να περνάτε όμορφα με τις οικογένειες σας.
Εδώ θα είμαστε να συνεχίσουμε την ανάλυση περί του θέματος από αύριο. :)
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#342555
Asimov έγραψε:.... Είναι προφανές ότι το δίνει γιατί το σιχάθηκε....


Nope, πραγματικά καμία σχέση, αν διαβαζατε κ σε άλλα φόρουμ θα ξέρατε ότι το δίνει επειδή έχει βάλει στο μάτι ένα SUV της Ford! Simple as that!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#342562 Το συγκεκριμένο με το ιστορικό που έχει είναι απλά no go. Γιατί να παίζεις;;
Ως μοντέλο όμως είναι ολοκληρωμένη πρόταση.






Μετά το Passat. :x