Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#340903 Είναι τόσο σκοτώστρες/μπουρδέλα όσο λέγεται;
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#340951 Διαβάζω το θέμα και τις προτάσεις αλλά ήμουν λίγο στο τρέξιμο!
Νίκο το Cliο καλό και το είχα στο μυαλό να δω για κάτι αντίστοιχο μέχρι πριν μια βδομάδα αλλά πλέον βάζει άλλος τα λεφτά και είναι μέχρι εκεί που έγραψα.

145 και 146 μόνο αν μου χαρίσουν κάποιο! :s_tongue

Το κόστος συντήρησης δεν είναι τόσο πρόβλημα. Αυτά θα τα πληρώνω εγώ ενώ τα εύκολα θα τα κάνω μόνος.

Μπήκε ξαφνικά σήμερα outsider που χτυπάει και σε συναισθηματικό επίπεδο που λέει και ο φίλος Σερλοκ. Θα το αφήσω για έκπληξη αν προχωρήσει.

Για τα MG έχω ακούσει διάφορα και όσο αν μου αρέσει το σχέδιο δεν θέλω να τα διαπιστώσω.

Το ΜΧ5 που μπήκε είναι σε αυτά που θέλω να δω. Πιστεύω με λίγο παζάρι το πιάνω.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#340959 Ο Εντι μας εχει πρηξει καθε φορα που καποιος ενδιαφερεται για αγορα να προτεινει την 147 επειδη ειναι κατοχος μιας.
Καποιος να του πει οτι ειναι βαρυα,λαιμαργη,σχετικα μετριες επιδοσεις και μετρια αξιοπιστια .
Νομιζω ενα καθαρο punto gt ειναι μονοδρομος αν θες να ευχαριστηθεις γκαζι,να ξεκαβλωσεις, μεχρι να μαζεψεις λεφτα να παρεις κανα οχημα της αρεσκειας σου.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#340961
italakias έγραψε:Νομιζω ενα καθαρο punto gt ειναι μονοδρομος.


Ακόμα καλύτερα, να είναι από γιατρό.
Ρε, που να βρει καθαρό Gt... Θα μας τρελάνεις?
Άβαταρ μέλους
By xenos
#340979 Που να βρει punto gt γενικοτερα.

<
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#340980 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimik
#340981
xenos έγραψε:Που να βρει punto gt γενικοτερα.

<

Πάνω σε καμία κολώνα...

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#340996 Ξερω ένα καλο που είναι απο τραπεζικό, του τρώει χώρο απ'την αποθήκη των παμπερς.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#340998
drdino έγραψε:Ξερω ένα καλο που είναι απο τραπεζικό, του τρώει χώρο απ'την αποθήκη των παμπερς.



φαντάζομαι θα θέλει να στριβει κιολας. Δεν νομιζω το συγκεκριμένο πως μπορει κάτι τετοιο μετα τις ασέλγειες που εκανε πάνω του.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#341005 Και εγώ αυτό σκέφτηκα. Fiesta ST. Επειδή ξέρουμε ότι χωρίς σοβαρό πείραγμα δεν παίρνουν ούτε άλογο, πολλά είναι (τυπικά) μαμά.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#341018
JimClark έγραψε:Και εγώ αυτό σκέφτηκα. Fiesta ST. Επειδή ξέρουμε ότι χωρίς σοβαρό πείραγμα δεν παίρνουν ούτε άλογο, πολλά είναι (τυπικά) μαμά.


Το ξέρουμε άραγε?
Άβαταρ μέλους
By blinkys
#341113
NickTG έγραψε:
Το κόστος συντήρησης δεν είναι τόσο πρόβλημα. Αυτά θα τα πληρώνω εγώ ενώ τα εύκολα θα τα κάνω μόνος.

Μπήκε ξαφνικά σήμερα outsider που χτυπάει και σε συναισθηματικό επίπεδο που λέει και ο φίλος Σερλοκ. Θα το αφήσω για έκπληξη αν προχωρήσει.


Αν το κόστος συντήρησης δεν είναι θέμα και απ' ότι κατάλαβα από το πρώτο σου ποστ υπάρχει ήδη αυτοκίνητο θα σου πρότεινα να βάλεις για λίγο καιρό στην άκρη κάποια χρήματα που θα πήγαιναν στη συντήρηση με σκοπό να ανέβει το αρχικό μπάτζετ και να έχεις σαφώς καλύτερες και περισσότερες επιλογές.

Ότι και να διαλέξεις σε αυτά τα λεφτά εγώ στη θέση σου θα υπολόγιζα άλλα τόσα για να έρθει το αυτοκίνητο σε "καλή" ή "αποδεκτή" κατάσταση. Τα "" γιατί και το καλή και το αποδεκτή είναι υποκειμενικά. Επίσης δεν ξέρω αν στο αρχικό μπάτζετ έχεις υπολογίσει και την πιθανότητα να βρεις κάτι που σε ενδιαφέρει μακριά σου. Δεν ξέρω που μένεις αλλά πχ εγώ για να πάρω αυτοκίνητο απο Αθήνα χρειάζομαι το 1/4 του μπάτζετ σου μόνο για τις μετακινήσεις .

@dimviii
Κι εγώ δεν θα αγόραζα Πόλο και Ίμπιζα. ΑΛΛΑ και τα δύο είναι τόσα χρόνια στην αγορά που πλέον τα όποια προβλήματά τους είναι πασίγνωστα, από aftermarket έχει τα πάντα όλα και επίσης τα μαστορεύει και ο τελευταίος μάστορας στο πιο μικρό χωριό. Επίσης υπο προυποθέσεις μια χαρά σπορτιφ είναι. Εντάξει δεν θα γίνουν σαν τα clio rs αλλά μια χαρά στέκονται και στη καθημερινή χρήση και σε πιο σπορτιφ φάσεις.