Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#340466 Για το 106 rallye 1.3 συμφωνώ.205 gti, original σε ικανοποιητική κατάσταση ,αποκλείεται να πουλιέται για 2500 ευρώ (αν ξέρετε κανένα το αγοράζω χθες )!

.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#340468 Ρε παιδιά να χει και μια Χ ασφάλεια το αμάξι. Απ' ότι κατάλαβα για πρώτο είναι και όχι Sunday car για έχουν νόημα αυτά τα μουσειακά που λέτε. Ο Πουντακλας δεν είναι κακή περίπτωση. Ένα Sporting 6ταχυτο εχει την πλάκα του.
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#340469
belgarion έγραψε:205 gti, original σε ικανοποιητική κατάσταση ,αποκλείεται να πουλιέται για 2500 ευρώ (αν ξέρετε κανένα το αγοράζω χθες )!

Πριν λίγα χρόνια υπήρχε τέτοιο σε αυτή την τιμή, κρίμα να μη σε γνωρίζω τότε, βέβαια νομίζω πάει καμιά 5ετια που πωλήθηκε!
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#340472
koubeast έγραψε:
belgarion έγραψε:205 gti, original σε ικανοποιητική κατάσταση ,αποκλείεται να πουλιέται για 2500 ευρώ (αν ξέρετε κανένα το αγοράζω χθες )!

Πριν λίγα χρόνια υπήρχε τέτοιο σε αυτή την τιμή, κρίμα να μη σε γνωρίζω τότε, βέβαια νομίζω πάει καμιά 5ετια που πωλήθηκε!

Δημήτρη μου, άμα ψάξουμε θα δούμε ότι οι τιμές των 205 gti διεθνώς , παίζει και να έχουν υπερδιπλασιαστει την τελευταία 5ετια , όπως και πολλά τμήματα της αγοράς των κλασσικών αυτοκινήτων
Edit Το μοναδικό στο car έχει 2000, αν είναι original είναι πολύ καλή τιμή https://www.car.gr/8975704-peugeot-205-1-6-gti
Από την άλλη για άψογο gti οι τιμές πλέον έχουν φτάσει σε τέτοια επίπεδα http://m.carandclassic.co.uk/car/C775191
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#340513 Έχετε ξεχάσει το Air condition! :s_tongue
Το Punto ωραίο, είχα και Sporting πιο παλιά αλλά το facelift θέλει facelift!
Αν έβρισκα pre f/l HGT εύκολα το αγόραζα.
Πάντως τα MX5 έτσι που τα βλέπω είναι καλή υποψηφιότητα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#340517
NickTG έγραψε:Έχετε ξεχάσει το Air condition! :s_tongue
Το Punto ωραίο, είχα και Sporting πιο παλιά αλλά το facelift θέλει facelift!
Αν έβρισκα pre f/l HGT εύκολα το αγόραζα.
Πάντως τα MX5 έτσι που τα βλέπω είναι καλή υποψηφιότητα.

Σιγουρέψου ότι χώρας σε mx5, εγώ πάντως ακουμπουσα τους αγκώνες στα γόνατα και είμαι 1.82...

< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#340531
Deleted User 1 έγραψε:Μόλις φωτογράφισες μια 147.


Σε αυτά τα λεφτά κοτέτσι.
Σήμερα έμαθα ότι η δική μου πωλείται και άνω των 5 χιλιάδων σε χέρι.

btw είμαι κομπλέ. Ξέρεις εσύ :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#340553
dimik έγραψε:
NickTG έγραψε:Έχετε ξεχάσει το Air condition! :s_tongue
Το Punto ωραίο, είχα και Sporting πιο παλιά αλλά το facelift θέλει facelift!
Αν έβρισκα pre f/l HGT εύκολα το αγόραζα.
Πάντως τα MX5 έτσι που τα βλέπω είναι καλή υποψηφιότητα.

Σιγουρέψου ότι χώρας σε mx5, εγώ πάντως ακουμπουσα τους αγκώνες στα γόνατα και είμαι 1.82...

< >



Έχω μπει σε Copen. Να είναι χειρότερο?
Βέβαια προφανώς θα το πάω μια βόλτα πριν πάρω οτιδήποτε.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#340581 Μξ αποκλειστικα 2ης γενιας. Βεβαια μονο οικονομικο σε βενζινη δεν τα λες. Αλλα απο συντηρηση κλπ, τζαμπανταν. Καλη κουκουλα να χει.


< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#340646
Anonymous Founder έγραψε:BMW E36.
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/9209026/
Παλιό, αλλά υπάρχουν αρκετά σε καλή κατάσταση και μπορείς να κάνεις και λίγα παζάρια.
Αξιόπιστα μοτέρ (εκείνης της γενιάς), όμορφο σχήμα ακόμη και σήμερα, πισωκίνητη χαρά on a budget.


Ωωωωωω... :inlove: :inlove:


Επίσης, ως left field επιλογή υπάρχει και καμία Alfa 145 / 146... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#340663
mmarkom έγραψε:Το Barchetta αν έχει φάει έστω και ψιλή στούκα το ξεχνάς, όπως επίσης αν δεν δουλεύει καλά το ac.Προσοχή στον ήχο στο ρελαντί και για τυχόν πειράκια.
Κατά τα άλλα είναι ωραίο παιχνίδι, με κώλο που γυρνάει για πλάκα και γρήγορη θεόκοντη κρεμαγιέρα. Το 306 με τα 80 din είναι λίγο καταδίκη, στη θέση σου θα έψαχνα και για κανένα
μαμά 1.3 Rallye που είναι future Classic ή για κανένα 205 Gti που στο εξωτερικό οι τιμές τους ανεβαίνουν διαρκώς


ο ηχος που αναφερεις ειναι απο τον μεταβλητο και το οχι σωστο λαδι μηχανης που επηρεαζει τον μεταβλητο, το τιμονι του και η οδικη συμπεριφορα απαιχτα και λογω μικρου βαρους....
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#340674
markvag έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:BMW E36.
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/9209026/
Παλιό, αλλά υπάρχουν αρκετά σε καλή κατάσταση και μπορείς να κάνεις και λίγα παζάρια.
Αξιόπιστα μοτέρ (εκείνης της γενιάς), όμορφο σχήμα ακόμη και σήμερα, πισωκίνητη χαρά on a budget.


Ωωωωωω... :inlove: :inlove:


Επίσης, ως left field επιλογή υπάρχει και καμία Alfa 145 / 146... :inlove:

Αυτά καλό να μην λέγονται

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#340713
JasonLouk έγραψε:
markvag έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:BMW E36.
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/9209026/
Παλιό, αλλά υπάρχουν αρκετά σε καλή κατάσταση και μπορείς να κάνεις και λίγα παζάρια.
Αξιόπιστα μοτέρ (εκείνης της γενιάς), όμορφο σχήμα ακόμη και σήμερα, πισωκίνητη χαρά on a budget.


Ωωωωωω... :inlove: :inlove:


Επίσης, ως left field επιλογή υπάρχει και καμία Alfa 145 / 146... :inlove:

Αυτά καλό να μην λέγονται

< >


Γιατί;;; Τελευταίως πολύ με like η 146 ιδίως... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#340784
markvag έγραψε:
JasonLouk έγραψε:
markvag έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:BMW E36.
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/9209026/
Παλιό, αλλά υπάρχουν αρκετά σε καλή κατάσταση και μπορείς να κάνεις και λίγα παζάρια.
Αξιόπιστα μοτέρ (εκείνης της γενιάς), όμορφο σχήμα ακόμη και σήμερα, πισωκίνητη χαρά on a budget.


Ωωωωωω... :inlove: :inlove:


Επίσης, ως left field επιλογή υπάρχει και καμία Alfa 145 / 146... :inlove:

Αυτά καλό να μην λέγονται

< >


Γιατί;;; Τελευταίως πολύ με like η 146 ιδίως... :inlove:

1400 boxer. Powah

< >
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#340787 Αν δηλώνεις ήδη οικονομικό στρίμωγμα άσε στην άκρη το θέμα Alfa Romeo.
Μπορείς να βρεις μια χαρά αμάξι στα λεφτά που λες απλά πρέπει να υπολογίσεις ένα 600άρι minimum για ιμάντες-ψαλίδια (που 99% ο προηγούμενος θα έχει καιρό να αλλάξει).

Αν έχεις γνώση των οικονομικών της 147 και είσαι ΟΚ με αυτά, τότε βουρ.

Σε περίπτωση που ισχύει το οικονομικό στρίμωγμα --> MX5