Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By dstou
#304669 Οι φιναλίστ είναι Φόκους 1.6 στέησον, Ξαρά 1.6 στέησον και Σενίκ ΜΚ1 1.6. Χρονολογία 2000-2003. Κάνουν από 2.500 και έως 3.500 ευρώ στον ίδιο εξοπλισμό. Τι να προτιμηθεί για αξιόπιστα και ξεκούραστα κουβαλήματα σε εθνική και επαρχιακούς δρόμους ως επί το πλείστον, και για 10-12.000 χλμ. το χρόνο και που να μην ξεσκίζει στο συνεργείο? Το Οκτάβια 1.6 στέησον έχει καμιά τύχη απέναντί τους?
Οφ μπάλανς, αεροτομές, κεντρικά διαφορικά, υγραέριο, πετρέλαιο, Όπελ στέησον, αδιάφορα.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#304673 Έλεος ρε συ...μου βγήκαν τα μάτια. Μια απλή κίνηση είναι να αλλάζεις τη γλώσσα.

Τέλος πάντων, νομίζω αν θέλεις χώρους δεν έχεις πολλές επιλογές οπότε κοιτάς προς Ανατολική Ευρώπη και συγκεκριμένα Τσεχία.

Μπορώ να σου πω ότι χωράει ό,τι μπορείς να φανταστείς και ειδικά το station...εντάξει, νομίζω μετακομίζεις και σπίτι.

Απλά να ξέρεις ότι έχει ένα διαφορικό και δε μπιστάει.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#304678 Νομίζω πως για χώρους ένα πολυμορφικό είναι κορυφή. Οπότε θα έλεγα να βάλεις και την εξάρα πικάσο στη λίστα σου, αν βρίσκεις καλό στα λεφτά που θέλεις... :hmmm:

Από εκεί και πέρα, αν παίζει και οκτάβια SW στα λεφτά αυτά και δεν θέλεις να πας σε πολυμορφικό, νομίζω είναι κορυφή σε χώρους, μαζί με την εξάρα SW...

Βάλε και κανένα cangoo, berlingo και σία στη λίστα σου, από χώρους κάνουν τα πολυμορφικά να φαίνονται κλειστοφοβικά... :s_yes :s_wink

Αλλά όπως είπε και ο ειδικός, όποιο βρεις σε καλύτερη κατάσταση... :s_yes
Άβαταρ μέλους
By dstou
#304887 Να πω την αλήθεια η επιθυμητή σειρά έχει ως εξής :
Σενίκ, Ξαρά,Φώκια, Οκτάβια. Το πρώτο το ξέρω από πρώτο χέρι και έχω μείνει άφωνος με χώρους και άνεση. Το δεύτερο το είχα για 2 χρόνια παλιότερα σε 5θ και με άρεσε το βάδην του. Για το τρίτο ακούω καλά λόγια, δεν το ξέρω. Το τέταρτο είναι εγνωσμένης αξίας οι χώροι του, αλλά νομίζω ότι το Ξαρά θα ήταν προτιμητέο έναντι αυτού καθότι λιγότερο μαούνα. Μπερλίγκο, Καγκουρώ, Ντομπλό και Σία δεν μας κάνουν (ψηφιακό) κλικ. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#304937 Κατανοητό αυτό, σε ποιον να κάνουν κλικ αυτά τ' αμάξια;;; Αλλά αν θέλετε να κουβαλάτε (πολλά) πράγματα δεν παίζονται! :iconcool: