Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου

middle age crisis

18
31%
18
31%
2
3%
2
3%
9
16%
9
16%
Άβαταρ μέλους
By JBT
#303966 :s_roses :s_roses :s_roses :s_roses :s_roses :s_roses :s_roses :s_roses :s_roses :s_roses :s_roses :s_roses :s_roses
Άβαταρ μέλους
By JBT
#303975 Ανάλογα εάν μιλάς από το μέλλον :lol:

Θα πάρει καιρό, πρέπει να το ξεψαχνίσω όσο το δυνατόν περισσότερο.

Εξάλλου μιλάμε για... supercar :s_shout
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#304026
JBT έγραψε:Ανάλογα εάν μιλάς από το μέλλον :lol:

Θα πάρει καιρό, πρέπει να το ξεψαχνίσω όσο το δυνατόν περισσότερο.

Εξάλλου μιλάμε για... supercar :s_shout


Όσο πιο πολύ το σκέφτεσαι, τόσο πιο μακριά πηγαίνει.

Ή το κάνεις ή δε το κάνεις.

Strike when the iron is hot. :rtfm: :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#304974 Καλό χρυσό το ΝSX και για το αισθητικό είναι τελείως υποκειμενικό αλλά δεν πάει να είναι ένα παλιό αυτοκίνητο, έστω ιαπωνικό αλλά όχι χλιδάτο με την σύγχρονη έννοια. Και είναι και συλλεκτικό, θα φοβάσαι να το κυκλοφορήσεις.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#304979
sknipper έγραψε:Καλό χρυσό το ΝSX και για το αισθητικό είναι τελείως υποκειμενικό αλλά δεν πάει να είναι ένα παλιό αυτοκίνητο, έστω ιαπωνικό αλλά όχι χλιδάτο με την σύγχρονη έννοια. Και είναι και συλλεκτικό, θα φοβάσαι να το κυκλοφορήσεις.


+1
καλυτερα εναν σκαραβαιο.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#304984
dimviii έγραψε:
sknipper έγραψε:Καλό χρυσό το ΝSX και για το αισθητικό είναι τελείως υποκειμενικό αλλά δεν πάει να είναι ένα παλιό αυτοκίνητο, έστω ιαπωνικό αλλά όχι χλιδάτο με την σύγχρονη έννοια. Και είναι και συλλεκτικό, θα φοβάσαι να το κυκλοφορήσεις.


+1
καλυτερα εναν σκαραβαιο.
Τουλάχιστον να έχει κάτι οικονομικό, κλασικό που θα μπορεί και να το κυκλοφορεί κάθε μέρα. Άσε που υπάρχουν κάτι γαργαλημένοι σκαραβαίοι που τους λένε Porsche... :lol:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#305001 Χλιδατο με σύγχρονη έννοια; δηλαδη;

Μιλάμε για αυτοκίνητο που Έτσι και βρεθεί το κατάλληλο θα είναι πιο νέο από το Σ2000 μου :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#305016 Μάλλον εννοείς ότι δεν έχει τελική 350 και τα 0-100 σε 3 δεύτερα.

Παντελώς αδιάφορα και τα 2...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#305585
mirage έγραψε:Αμαξι αγοραζει οχι φουρνο μικροκυματων με δισκακι
Έχεις χάσει επεισόδιο, μπορεί να πάω για φούρνο μικροκυμάτων χωρίς δισκάκι! :lol:
JBT έγραψε:Μάλλον εννοείς ότι δεν έχει τελική 350 και τα 0-100 σε 3 δεύτερα.
Παντελώς αδιάφορα και τα 2...
Συμφωνώ στο αδιάφορα για τις απόλυτες επιδόσεις. Ας γίνω πιο ξεκάθαρος. Αν το δεις από κοντά, ακόμα και άψογα διατηρημένο να είναι, στο εσωτερικό όπου καλείσαι να ζήσεις η όλη εντύπωση είναι ιαπωνική και 90ς. Δεν είναι κακό, κάθε άλλο μια χαρά είναι, και πολύ καλοφτιαγμένο και πιθανότατα θα αντέξει για πάντα, αλλά δεν είναι αντίκα (πχ Jaguar E-type) και ίσως δυσκολεύει να αποδεχτείς το παλιό όταν δίνεις αρκετά χρήματα.
Τέλος πάντως μην κολλάμε, το αυτοκίνητο είναι όντως φανταστικό αλλά και ιδιαίτερο/σπάνιο (με όσα καλά αλλά και κακά αυτό συνεπάγεται). Εγώ αν και φίλος του ξεχωριστού ή εκκεντρικού θα δίσταζα να το αγοράσω. Βέβαια δεν μου κάνει κλικ, αν μου έκανε ίσως το ξεπερνούσα! :whistlink: