Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By cvk
#298787 Καλημέρα σε όλους!!

Διαπραγματεύομαι να αγοράσω ένα Peugeot 3008 , 2013 με 75.000 km, diesel 1600. Το πήγα στο συνεργείο μου και μου είπαν ότι το αυτοκινητο ειναι μια χαρά!! Με προβληματίζει ο χώρος αποσκευων ο οποίος μου φαίνεται μικρός και λιγότερο ο χώρος των πίσω καθισμάτων για τον οποίο επίσης θεωρώ ότι είναι περιορισμένος δεδομένου ότι τα παιδια είναι ακόμη πολυ μικρά πράγμα όμως που με αναγκάζει να κουβαλάω πολλά πραγματα σε μετακινήσεις κυρίως εκτός πόλης!!!Θα ήθελα να ακούσω απόψεις - ιδέες, αποτρεπτικές , ενθαρυντικές.... όλα αποδεκτά !!!

Ευχαριστώ πολύ!!!

:help:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#298793 Χαχαχα, αν το αγοράσεις, θα σταματήσουν να σε προβληματίζουν οι χώροι, θα έχεις σοβαρότερα ζητήματα (αξιοπιστίας) να ασχοληθείς.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#298801 Υπαρχει ολοκληρο τοπικο στο φορουμ. Καποια εποχη το σκεφτομουν και εγω, αλλα ευτυχως συνηλθα γρηγορα. :vava:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#298807 Εισαγωγής είναι;;;; :hmmm: Αν ναι, μακριά...

Γενικώς βγήκε προβληματικό το μοντέλο... Είχα παλιότερα το C4 Picasso 1ης γενιάς (1,8 βενζίνη βέβαια) και δεν είχα κανένα πρόβλημα με το αμάξι (είχα σοβαρότατα με την αντιπροσωπεία) και από χώρους απλά δεν παίζεται.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#298824 Δίδυμα έχεις;

Το 3008 είναι MPV; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#298834
cvk έγραψε:Καλημέρα σε όλους!!

Διαπραγματεύομαι να αγοράσω ένα Peugeot 3008 , 2013 με 75.000 km, diesel 1600. Το πήγα στο συνεργείο μου και μου είπαν ότι το αυτοκινητο ειναι μια χαρά!! Με προβληματίζει ο χώρος αποσκευων ο οποίος μου φαίνεται μικρός και λιγότερο ο χώρος των πίσω καθισμάτων για τον οποίο επίσης θεωρώ ότι είναι περιορισμένος δεδομένου ότι τα παιδια είναι ακόμη πολυ μικρά πράγμα όμως που με αναγκάζει να κουβαλάω πολλά πραγματα σε μετακινήσεις κυρίως εκτός πόλης!!!Θα ήθελα να ακούσω απόψεις - ιδέες, αποτρεπτικές , ενθαρυντικές.... όλα αποδεκτά !!!

Ευχαριστώ πολύ!!!

:help:


Το είχα νοικιάσει πριν ένα χρόνο στο Τσεχία και έκανα καμιά 1000άρα χιλιόμετρα μαζί του (Αυστρία, Οστράβα, Brno και πίσω).

Το είχα αυτόματο...ξεκινάμε από αυτό. Πολύ αργό. Βρήκα ότι αν άφηνα λίγο το πόδι από το γκάζι άλλαζε λίγο πιο γρήγορα, αλλά και πάλι θα το αγόραζα μόνο manual.

Στους χώρους, επειδή σου μιλάει πατέρας διδύμων είναι μικρός ο χώρος αποσκευών. Θα χρειαστείς σίγουρα μπαγαζιέρα οροφής.

Αν θέλεις κάτι σε SUV, κοίτα κανένα Tiguan που έχει πολύ καλό χώρο αποσκευών.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#298844 Όχι να μην θέλει suv. τι να το κάνει;;

εκτός κι αν μιλάμε για τα κτηνώδη suv, αλλά δεν νομίζω ότι πρόκειται για κάτι τέτοιο εδώ πέρα.

:s_bye
Άβαταρ μέλους
By markvag
#298985
drdino έγραψε:Βγήκε προβληματικό;


H αντιπροσωπεία, τα ξέρεις...
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#298989
JBT έγραψε:Όχι να μην θέλει suv. τι να το κάνει;;

εκτός κι αν μιλάμε για τα κτηνώδη suv, αλλά δεν νομίζω ότι πρόκειται για κάτι τέτοιο εδώ πέρα.

:s_bye


Το λέω λόγω χώρου, πχ το Tiguan έχει καλύτερους χώρους από το golf.


Sent from a mobile device
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#298994
Dimsabas έγραψε:Χαχαχα, αν το αγοράσεις, θα σταματήσουν να σε προβληματίζουν οι χώροι, θα έχεις σοβαρότερα ζητήματα (αξιοπιστίας) να ασχοληθείς.

Ναι, ε; Για πες μας κι εμάς τα σοβαρά προβλήματα αξιοπιστίας για να τα έχουμε υπόψη...

__
Sent through Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#298996
markvag έγραψε:
drdino έγραψε:Βγήκε προβληματικό;


H αντιπροσωπεία, τα ξέρεις...

Βγήκε προβληματικό το 3008 λόγω αντιπροσωπείας του C4?

__
Sent through Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#299002
Pitt έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Χαχαχα, αν το αγοράσεις, θα σταματήσουν να σε προβληματίζουν οι χώροι, θα έχεις σοβαρότερα ζητήματα (αξιοπιστίας) να ασχοληθείς.

Ναι, ε; Για πες μας κι εμάς τα σοβαρά προβλήματα αξιοπιστίας για να τα έχουμε υπόψη...

__
Sent through Tapatalk

Μπες να διαβάσεις το θέμα του 3008 στο παρόν φόρουμ. Θα σου μαυρίσει η καρδιά.