Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#292624 Την ξυλινη επενδυση δεν την προσεξα, μπλιαχ, λογω της περιγραφης το προτεινα και οτι ειναι Θεσσαλονικη.
Καλο επισης που εχει πολλες φωτο, αλλα δεν ξερεις ποτε τραβηχτηκαν.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#292629
saxon_747 έγραψε:Νίκο το είδα και εγώ και φαίνεται αρκετά καλό. (η ξύλινη επένδυση τρώει σουτ με το που το πάρω βέβαια). Επιπλέον, εκτιμώ ότι η πρόταση σου βρίσκεται Θεσσαλονίκη και όχι Ρέθυμνο όπως άλλες προτάσεις... (λολ)

Μου κάνει εντύπωση όμως ότι τα γαλλικά δεν τα πρότεινε κανείς άλλος...

...>.



Έχει από χθες που προτείνω γαλλικά σε όλους ο γερμανόφιλος, τα θέλετε και στην πόλη σας;;;; :rtfm: :rtfm: :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#292657
saxon_747 έγραψε:Νίκο το είδα και εγώ και φαίνεται αρκετά καλό. (η ξύλινη επένδυση τρώει σουτ με το που το πάρω βέβαια). Επιπλέον, εκτιμώ ότι η πρόταση σου βρίσκεται Θεσσαλονίκη και όχι Ρέθυμνο όπως άλλες προτάσεις... (λολ)

Μου κάνει εντύπωση όμως ότι τα γαλλικά δεν τα πρότεινε κανείς άλλος...

...>.



Θα στεναχωρησεις τον drdino αμα ξυλώσεις την επένδυση απο Σεκοΐα! :thumbsdown: Το ξυλο ειναι απο ανθρώπους με μεράκι για ανθρώπους με γούστο :rtfm: Αλλη αισθηση να το περιποιησε και να το περνάς με overlay. Αν το αγαπάς θα σε αγαπά μια ζωή σε αντίθεση με τις πλαστικουρες. Ενα λαδάκι θελει ανα 4-5 χρόνια και θα ναι παντα σαν καινουργιο. Ασε που δένει με τα μπεζ καθίσματα, τα οποια δεν βλέπω με τι αλλο θα ταιριαζαν.


ιν ολ σιριουσνες και γω το 307 θα κοιταξα έχοντας ως σημειο αναφοράς αυτό του drdinou.

Πάντως δύσκολο να προτείνει γενικά κανεις γαλλικό, αμα εχει μπει στο 3008 τοπικ. What is seen, cannot be unseen.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#292659 Ψορσέρ το απόφθεγμα στην υπογραφή σου είναι ό,τι χειρότερο έχω διαβάσει τα τελευταία 30 χρόνια :s_rofl :s_rofl

(πιο πριν δεν ήξερα να διαβάζω, αλλιώς θα ήταν ακόμα μεγαλύτερο το διάστημα)
Άβαταρ μέλους
By markvag
#292660
saxon_747 έγραψε:Για Γαλλικά δε λέτε τίποτα...
C4
Megane
307
Ακόμα και 207

Κατά τα άλλα, πιο πλήρη μου φαίνονται τα focus & astra. Το mazda ίσως είναι καλύτερο αλλά είναι αρκετά ακριβοτερο.
Το volvo το αγόραζα με κλειστά τα μάτια, αλλά θέλω πιο μικρό.

...>.



Το Ψ4 είναι ψιλο-μέτριο γενικά σαν αμάξι... βέβαια, γιατί όχι... τη δουλειά που θέλεις την κάνει μια χαρά... Και πολλά είναι και φίσκα στον εξοπλισμό...

Το 307 προσωπικά δεν μου κάθησε ποτέ καλά, δεν ξέρω γιατί :s_dunno , αν και πρέπει να είναι μια χαρά αμαξάκι... δεν έχω ακούσει σοβαρά προβλήματα και το μοτέρ του (1,6) δεν έχει θέματα, αν κρίνω από το 206 μου και το ψ4 του πεθερού...

Για το megane δεν έχω άποψη...

saxon, από Θεσσαλονίκη είσαι;;; τόσα χρόνια χαμπάρι δεν πήρα... :tomato:
Άβαταρ μέλους
By fot
#292731 http://www.car.gr/classifieds/cars/view/8378285/ Κάτι τέτοιο δεν...;
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/8483563/ και αυτό δεν είναι άσχημο. Με λίγο παζάρι μένουν λεφτά για ένα καλό σέρβις.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#292743
Asimov έγραψε:Με 5.000 παίρνεις Focus δεύτερης γενιάς f/l.

.

Λίγο δύσκολο μου φαίνεται αυτό. Πέρυσι τέτοια εποχή που έψαχνα για εμένα το συγκεκριμένο μοντέλο στα 1.600 κ.ε. βέβαια και είχα κοιτάξει κάποια τα αξιοπρεπή νομίζω ξεκινούσαν από τα 7.000 €.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#292747
bibendum έγραψε:επεσα πανω σε αυτο

http://www.newsauto.gr/erchete-telos-ton-diesel/


Φανταστικό άρθρο.

Όχι, πραγματικά. Φανταστικό.

Άφησε την φαντασία του να δουλέψει και το έγραψε.

Θυμάμαι ένα αντίστοιχο κάπου στα μέσα των '90ς που δοκίμαζαν μια 1000άρα Χόντα και μέτρησαν 267 τελική και είπανε το επικό "δεν υπάρχει παραπάνω από αυτό, οι μηχανές έφτασαν στα όριά τους".

:slap:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#292753
bibendum έγραψε:επεσα πανω σε αυτο

http://www.newsauto.gr/erchete-telos-ton-diesel/

Ωραιο αρθρακι για αβανταρισμα των αντιπροσωπειων που χανουν λεφτα απο τα μτχ. πετρελαια εισαγωγης.
Απ την αλλη βεβαια εχουν καταληξει σπανια αυτοκινητα να εχουν κανει επικο comeback (1007, 207sw κλπ.)

.
Άβαταρ μέλους
By dstou
#292824 Όχι, τα περισσότερα γεγονότα που γράφει είναι αλήθεια, όχι όλα βέβαια. Απλά τα ερμηνεύει όπως θέλει και κάνει λανθασμένες εκτιμήσεις. Στα σχόλια αποκάτω τον περιμαζεύουν αρκετοί.
Άβαταρ μέλους
By NickNT
#292846 Επειδή διάβασα κάποια σχόλια, καταλαβαίνω μεν την "εμμονή" με τη ροπή από πλευράς κατόχων diesel, αλλά νομίζω ότι κάνουν λάθος σε ό,τι αφορά στις επιδόσεις.

Στις διακοπές οδήγησα ένα Golf 7 TDI 1.6, το οποίο γενικά μου άρεσε. Πράγματι, στις χαμηλές στροφές το boost είναι αρκετό, σε επίπεδο αίσθησης πρωτίστως, και συγκρίνεται κάπως με τα μικρά turbo βενζίνης.

Κοιτάζοντας όμως το ταχύμετρο, δε νομίζω ότι οι επιδόσεις συμβαδίζουν τόσο με την αίσθηση. Με άλλα λόγια, αντίθετα με το τι νιώθεις, νομίζω ότι οι επιδόσεις είναι λίγο πολύ αυτές που θα περίμενες βάσει ισχύος, απλά με "εύκολο" και οικονομικό τρόπο, ιδίως σε σχέση με NA.

Δε μπορώ να φανταστώ, συνεπώς, ένα diesel 1.6 να ακολουθεί εύκολα ένα αντίστοιχο turbo βενζίνης με +30-40 hp (στην ίδια τιμή δηλαδή), βάσει τουλάχιστον της δικής μου εμπειρίας.

Από ευκολία και αίσθηση βέβαια, μια χαρά το Golf. :-)