Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By italakias
#292373
saxon_747 έγραψε:Ιταλακια, το accent αποκλείεται. Εκτός του ότι δεν είναι τόσο αξιόπιστο όσο νομίζεις, δεν μου αρέσει.

Το focus με 1.4 κινητήρα είναι εντελώς ψοφίμι?

...>.

Ποιο ρε το αξεντ;
Εχω ανθρωπο σε αντιπροωποια και ξερει και τα κορεατικα και τα ιταλικα ,σε πληροφορω οτι εχουν μεγαλες διαφορες στην αξιοπιστια.
300.000 χλμ ,δεν τριζει ,δεν καιει,δεν χαλαει ,σκυλι.

Οταν σκεφτεσαι για μεταχειρισμενο και ειδικα ευρωπαικο,παιζεις με την τυχη σου γιατι δεν παιρνεις αμαξι του σαβατοκυριακου αλλα για καθημερινη χρηση.
Η αισθητικη ενταξει,ειναι υποκειμενικη αλλα και παλι την δουλεια σου θες να κανεις φανταζομαι.
Παρε μια βολτα τα συνεργεια της γειτονια σου και ρωτα σχετικα με τα αμαξια που σκεφτεσαι να παρεις.
θα σε πληροφορησουν καλα τι σε συμφερει και τι οχι.
Άβαταρ μέλους
By dactilidis.john
#292383 Το mazda 3 ειναι πολυ καλο μεσα εξω. Απο φιλο που το εχει ή εχει σκληρη αναρτηση ή την εχει πειραγμενη ο φιλος μου. Με γαλλο κανεις μακραν καλυτερο ταξιδι στους καροδρομους της Ελλαδας.Το 1.6 που εχει καιει πανω απο το μεσο ορο των 1.6 και αν το πιεσεις παιρνεις αγκαλια το βενζιναδικο. Με ελαφρυ ποδι δεν υπαρχει θεμα. Το 1,4 δεν γνωριζω πως θα ειναι. Λογικα καλυτερα σε καταναλωση. Χωρους εχει για τους επιβατες αλλα χανει ελαχιστα στις αποσκευες. Δεν του εχει βγαλει κανενα θεμα και δεν νομιζω οτι του κανει και τη σωστοτερη συντηρηση. Με αυτα τα κριτηρια αυτο θα επελεγα.

.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#292429
saxon_747 έγραψε:Ιταλακια, το accent αποκλείεται. Εκτός του ότι δεν είναι τόσο αξιόπιστο όσο νομίζεις, δεν μου αρέσει.

Το focus με 1.4 κινητήρα είναι εντελώς ψοφίμι?

...>.

Ειχαμε Φοκους 2 με 1.4
Πιο αργό, πεθαινεις.

.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#292453
italakias έγραψε:http://www.car.gr/classifieds/cars/view/8431620/
Και με 100 χορσις αμαλαχειναουμε.


Χουντάι Accident... :lol: :lol: :lol:

Από τη στιγμή που παίζει Focus, έστω και Άστρα, κανένας λόγος να πας σε άξιντεντ... Καλά, το S40 είναι εξαιρετικό.

saxon_747 έγραψε:
Το focus με 1.4 κινητήρα είναι εντελώς ψοφίμι?

...>.


ΝΑΙ.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#292604 Για Γαλλικά δε λέτε τίποτα...
C4
Megane
307
Ακόμα και 207

Κατά τα άλλα, πιο πλήρη μου φαίνονται τα focus & astra. Το mazda ίσως είναι καλύτερο αλλά είναι αρκετά ακριβοτερο.
Το volvo το αγόραζα με κλειστά τα μάτια, αλλά θέλω πιο μικρό.

...>.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#292608 ΓΑΜΑΤΗ επιλογή το γλΆστρα.

Προχθές άλλαξαν το Μάζντα 6άρι με ένα γλΆστρα σεντάν σε φίλο (τέλος μίσθωσης) και δεν μιλιόταν ο άνθρωπος :s_empathy

Αυτός βέβαια το πήρε και τζάμπα, οπότε μικρό το κακό. Αλλά να πληρώσεις κι από πάνω, με φαίνεται αδιανόητο :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#292611 Χαχα, εντάξει τουλάχιστον θα είναι hatch. Όχι ότι με ενθουσιάζει, αλλά για ανθρωπομεταφορεας καλό είναι. Όμως, τι μας χαλάει στο astra?

...>.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#292619 Νίκο το είδα και εγώ και φαίνεται αρκετά καλό. (η ξύλινη επένδυση τρώει σουτ με το που το πάρω βέβαια). Επιπλέον, εκτιμώ ότι η πρόταση σου βρίσκεται Θεσσαλονίκη και όχι Ρέθυμνο όπως άλλες προτάσεις... (λολ)

Μου κάνει εντύπωση όμως ότι τα γαλλικά δεν τα πρότεινε κανείς άλλος...

...>.