Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#286475 Ητανσέ έχεις τα εξής θέματα:
- θες κατά βάθος ΜΧ-5 αλλά δεν το παραδέχεσαι
- βάζεις πολύ μικρό bgt οπότε αυτόματα βγαίνουν εκτός μάρκες με ακριβή συντήρηση (πχ η 156 που λες θα χρειαστεί ένα σεβαστό ποσό για μάζεμα αν θες να τη φχαριστηθείς)
- κάνεις υπερβολικά συχνές αλλαγές με αποτέλεσμα να χάνεις χρήματα από τις τράμπες που θα μπορούσες να διαθέσεις για την αγορά κάποιου

Οπότε:
- πάρε ένα ΜΧ ανεξαρτήτως χρονιάς να ξεαπαυτώσεις συν το ότι δεν έχει απαγορευτικά κόστη για να στριμώξεις ένα δεύτερο
- στο ενδιάμεσο κάνε καμιά καβάτζα να πάρεις καμιά 116 τουρμπάτη (μτχ) όταν έρθει ο καιρός να νοικοκυρευτείς
Άβαταρ μέλους
By markvag
#286568
belgarion έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Renault Laguna 1.8 16V
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/8168874/

Ας μου εξηγήσει καποιος γιατι να βάλεις υγραέριο σε ενα αυτοκίνητο που εχει κανει 97.000 χλμ σε14 χρόνια και να το πουλήσεις στη συνέχεια...

< >


Παίζει και το ενδεχόμενο να "ξέχασε" κανένα ψηφίο εμπρός από το 9... ίσως το 1 ή το 2;;; :innocent: :iconcool:

mirage έγραψε:Αποκλείεται να κατάφερε να κανει τοσα. Αυτά ηταν λεμόνια απο τα λιγα.

< Note 2 >


Ο θείος μου είχε μία 1,6 και έκανε 320Κ χλμ μέχρι που του ζήτησε 3Κ και το άφησε στην αντιπροσωπεία... :lol: Μέχρι τότε όμως δεν πρέπει να του ζήτησε κάτι σοβαρό... :hmmm:


+ στον Έντυ! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#286572
markvag έγραψε:
belgarion έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Renault Laguna 1.8 16V
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/8168874/

Ας μου εξηγήσει καποιος γιατι να βάλεις υγραέριο σε ενα αυτοκίνητο που εχει κανει 97.000 χλμ σε14 χρόνια και να το πουλήσεις στη συνέχεια...

< >


Παίζει και το ενδεχόμενο να "ξέχασε" κανένα ψηφίο εμπρός από το 9... ίσως το 1 ή το 2;;; :innocent: :iconcool:

mirage έγραψε:Αποκλείεται να κατάφερε να κανει τοσα. Αυτά ηταν λεμόνια απο τα λιγα.

< Note 2 >


Ο θείος μου είχε μία 1,6 και έκανε 320Κ χλμ μέχρι που του ζήτησε 3Κ και το άφησε στην αντιπροσωπεία... Μέχρι τότε όμως δεν πρέπει να του ζήτησε κάτι σοβαρό... :hmmm:


+ στον Έντυ! :rtfm:

Μα για αυτο έγραψα ότι δεν κολλάνε τα 97000χλμ+lpg+καινούρια ανάρτηση και δίσκος πλατό.Για να μην σχολιάσω τον opc λεβιέ απο 6αρι.

.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#286591
htanso21 έγραψε:Υπάρχει ένα ενδεχόμενο να φύγει το Μερσεντικό.
Οι λόγοι είναι πολλοί, ο βασικότερος ότι μετά από 4 μήνες και 5+ χιλιάδες χιλιόμετρα, το αμάξι είναι πολύ κάτω των προσδοκιών που είχα για το αστεράκι.

Απλά τα πράγματα, εγώ θα σας πω τι θέλω και τι δεν θέλω και εσείς θα βάλετε την φαντασία σας να δουλέψει.
Άλλωστε το κάθε αυτοκίνητο που είχα, ήταν εντελώς διαφορετικό από το προηγούμενο.

Έχουμε και λέμε:


Να:
Είναι 2001 μοντέλο και μετά.
Είναι 4θέσιο – 5θέσιο (όχι 2θέσιο κλάψ).
Όριο τιμής 4.000€.
Να έχει αξιοπρεπές χώρο αποσκευών.
Μέχρι 1.800κ.εκ

Να μην:
Είναι Opel.
Είναι Station Wagon.
Είναι αυτόματο.

Αυτά...

Βασανιστείτε μυστήρια πλάσματα

Εικόνα



Να υποθέσω ότι ο κύριος λόγος είναι η οδηγική απογοήτευση; :oops:

Σε όσα ζητάς η καρδιά λέει 156 1800. Το μυαλό λέει Mondeo 1800. Η σούμα όμως λέει 6 1800: Συμπεριφορά Alfa και αξιοπιστία Mazda (ανώτερη από οποιοδήποτε άλλο γήινο κατασκεύασμα!!!).

Πας σε αυτόν και του δίνεις 4 ζεστά και τέλος: http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7832298/
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#286593 Ορίστε: http://www.car.gr/classifieds/cars/view/8195484/

Επειδή σε 5 μήνες πάλι θα αλλάξεις, πάρε κάτι σε ford (πχ focus) που να κρατάει μεταπωληση.

Έχεις σκεφτεί πάντως πόσα αυτοκίνητα έχεις αλλάξει και πόσα λεφτά έχεις δώσει σε επισκευές και μαζεματα? Καινούριο θα αγοραζες νομίζω.

< >
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#286597
Arrow έγραψε:Όντως πραγματικός petrolhead ο htanso. Ήθελα μια μέρα να τον δω σε μια 4αρα και από δίπλα τον ΓΚ με gt 3.2 να ξεκινάει με δευτερα για να απολαύσει το ραψιμο.


...δυσκολο εγω με GT 3.2, εκτος εαν εψηνα το GB να ψωνισει και μου την δανειζε... :lol:
Οτι με δαυτη θα εραβα παντως ενα Ιταλικο σενιο πουλοβερακι στο βαυαρικο GranCoupe, ειναι γεγονος... :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By markvag
#286600
Dimsabas έγραψε:τότε Lexus IS200.


.


:inlove: :inlove:

Κατά τ' άλλα ο petrolhead λέει 156, το μυαλό Mazda 6 (που δεν πρέπει να είναι καθόλου άσχημο οδηγικά) ...

Και η τρέλα ΜΧ-5 και να το κρατήσεις για πάντα! :rtfm: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#286648
htanso21 έγραψε:[i]Υπάρχει ένα ενδεχόμενο να φύγει το Μερσεντικό.
Οι λόγοι είναι πολλοί, ο βασικότερος ότι μετά από 4 μήνες και 5+ χιλιάδες χιλιόμετρα, το αμάξι είναι πολύ κάτω των προσδοκιών που είχα για το αστεράκι.


Να πώ ότι δεν το περίμενα; ψέμματα θα ήταν... 4 μήνες, και πολύ τη κράτησες τη παππουδιέρα!

Εικόνα

Καλή πρόταση για Mazda, αλλά λάθος μοντέλα του δείχνετε. Καλύτερα αυτό:

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/8406090/


Σ'αγαπάω θεότρελε! :metalo: :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#286649 Αυτά που λένε οι
markvag έγραψε:το Mazda 6 (που δεν πρέπει να είναι καθόλου άσχημο οδηγικά) ...

απλώς μεγάλο αμάξι που δε κουνάει τόσο πολύ. Το είχα οδηγήσει για 30 40 χλμ επαρχιακά και βαρέθηκα τη ζωή μου. Μόνο mondeo II σε αυτή τη κατηγορία για κρατήματα κτλ.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#286658 Τι του λετε του ανθρωπου μωρε. Τζιζους. ΑΙΣΧΟΣ. ΑΙΣΧΟΣ!!

Χτανσε κανε delete στο μυαλο σου ΟΛΑ τα προηγουμενα ποστ (αφου η διαχειριση δε φορα παντελονια--------> Ευλαμπιες)

και ΑΚΟΥ. Περιμενε. Αναψε τσιγαρο, βαλε Μπλακμαν για ατμοσφαιρα και λιγο Μαλαματινα του 2011. Ωραια, ΑΚΟΥ:

Πυροσβεστης εισαι. Τι megane, Μαστα 6 και δε συμμαζευεται. :omg: Ειπαμε, να παρουμε αμαξι με 4μηνη συμβαση, οχι να κλεισουμε τα ματια και να σκυψουμε ομως. Αυτα ουτε μεχρι Κουκουβαουνες δεν βγαινουν. :sleep: Αντε το πολυ πολυ να πατησουν κανα πλαστικο μπουκαλακι (οχι μπουκαλι, θα πεταξουν κωλο) Λουτρακιου. Ως εκει.
Πες οτι το μοναδικο πευκο που εμεινε στην Παρνηθα πιανει φωτια (ελα δεν το πιστευω). Who you gonna call; :s_yes

Τι θελουμε κυριοι. Οχημα να μας βγαλει φατσα καρτα με τον εχθρο και να εχει και χωρους για να μαζεψουμε και καθαρο αερα. :s_thumbsup

Without further delay:


Εικόνα

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/8230342/

Φωτια και μλκιες. Το βεντιλατερ θα βαλεις μπροστα και δεν θα μεινει ουτε σπιθα. :iconcool:
Οπως μπορει να σε διαβεβαιωσει και ο dimviii το συγκεκριμενο μοντελο ειναι προγραμματισμενο να προσηλιωθει :s_laughat το 2034 και να πραγματοποιησει μετρησεις σε off Palance καταστασεις στους 784 τρισεκατομμυρια βαθμους Κελσιου. Και θα μασησει απο φωτια και Αττικο καλοκαιρι; :s_sarcastic

Και που σαι, με τη ληξη της συμβασης μην το βαλεις αγγελια. Οχι :s_no . Κατευθειαν στο Πενταγωνο θα πας, στη Γενικη Δ/ση Αμυντικων Εξοπλισμων και Επενδυσεων.

-Γεια σας, σας εφερα τον αντικαταστατη του Λεοπαρντ.
-ΜΑΤΖΕΣΤΙΚ


Χτανσε μιλησα; ΜΙΛΗΣΑ; :x
Άβαταρ μέλους
By drdino
#286659 Storm likes this.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#286661 Θελω μια μερα να γνωρισω τον g8777. ΚΛΑΙΩ.

Pajero Pinin γαμαει. Το χα οδηγήσει πριν 1μιση χρονο. Η μερα με τη νυχτα με τη c class αλλα εχει τη φαση του.

.
Άβαταρ μέλους
By efthymis
#286662 Θανο δωσε πονο!!! :metalo: :lol:

Σοβαρα τωρα, για χαμηλο κοστος συντηρησης, παγιων κλπ θα σου ελεγα focus ή C4 στα 1600cc 10-11 ετων... Επειδη ομως οι μαουνες απαξιωνονται πιο γρηγορα, mondeo ή 407 της ιδιας ηλικιας θα βρεις στα ιδια ή χαμηλοτερα χρήματα και σε καλυτερη κατασταση.

Πιο παλιο και δη premium θα εχει ζητηματα οπως και καθε αυτοκινητο 15+ ετων, απλα θα θελει περισσοτερα €€ για να λυθουν.

Για μενα παρε κατι συμβατικο να κανεις τη δουλεια σου με ανεση και μετα αποταμιευση για κατι σπορ να το εχεις για 2ο και να το χαιρεσαι οποτε εχεις κεφια ;-)
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#286665 Πέρα από το γεγονός ότι ο g8777 είναι θεός,παίζει φυσικά το pajero pinin να είναι και κάνα δυο χρόνια μεγαλύτερο απο ο,τι λέει η άδεια αλλά ας μην κολλάμε σε λεπτομέρειες

.