Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#286371 Υπάρχει ένα ενδεχόμενο να φύγει το Μερσεντικό.
Οι λόγοι είναι πολλοί, ο βασικότερος ότι μετά από 4 μήνες και 5+ χιλιάδες χιλιόμετρα, το αμάξι είναι πολύ κάτω των προσδοκιών που είχα για το αστεράκι.

Απλά τα πράγματα, εγώ θα σας πω τι θέλω και τι δεν θέλω και εσείς θα βάλετε την φαντασία σας να δουλέψει.
Άλλωστε το κάθε αυτοκίνητο που είχα, ήταν εντελώς διαφορετικό από το προηγούμενο.

Έχουμε και λέμε:


Να:
Είναι 2001 μοντέλο και μετά.
Είναι 4θέσιο – 5θέσιο (όχι 2θέσιο κλάψ).
Όριο τιμής 4.000€.
Να έχει αξιοπρεπές χώρο αποσκευών.
Μέχρι 1.800κ.εκ

Να μην:
Είναι Opel.
Είναι Station Wagon.
Είναι αυτόματο.

Αυτά...

Βασανιστείτε μυστήρια πλάσματα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#286372 True petrolhead award._

Θα πρότεινα κανένα Audi A6 1.8T, ή Α4 1.8Τ (πολύ πιο εύκολα) δεκαετίας. Να βασανιστείς κ συ λιγάκι :metalo:
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#286377
htanso21 έγραψε:Οι λόγοι είναι πολλοί, ο βασικότερος ότι μετά από 4 μήνες και 5+ χιλιάδες χιλιόμετρα, το αμάξι είναι πολύ κάτω των προσδοκιών που είχα για το αστεράκι.

Tί δεν σου άρεσε;

Αν και είμαι σίγουρος ότι τα τοπικίνια αυτά τα ανοίγεις για να ακυρώσεις όλες τις προτάσεις που θα σου γίνουν και να βγάλεις ένα νέο λαγό απ' το καπέλο σου, πχ μπορεί να σκάσεις μετά από ένα μήνα με wrangler και να πεις "ε μπορεί να μην είναι 1800cc αλλά περνάει το τζίμνυ από πάνω". Ή τώρα που ρωτάς για 156, να σκάσεις με κανά 75 3.0 V6 και να αναστενάξουν οι γκαραζιέρηδες. :vava:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By elvet
#286385 Ενα PT Cruiser είναι οτι ακριβώς χρειάζεσαι. Ξεχωριστό, γράφει στο φακό, έχει χώρους και άνεση και τις 114 ημέρες που θα το κρατήσεις δεν θα προλάβει να βγάλει και πολλά προβλήματα
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#286395 Όντως πραγματικός petrolhead ο htanso. Ήθελα μια μέρα να τον δω σε μια 4αρα και από δίπλα τον ΓΚ με gt 3.2 να ξεκινάει με δευτερα για να απολαύσει το ραψιμο.
On topic βλέπω ότι προταθηκαν αμάξια θρύλοι όπως Kia shuma και Saab 9-3 (δεν είναι καθόλου opel). Γιατί όμως δεν προτάθηκε το Daihatsu m80 που ήταν για πολλά χρόνια πρωταθλητής στη κατηγορία του? Γιατί όχι το τζιπακι το Aro που ταιριάζει άψογα με την ελληνική οικονομία ? Και τέλος γιατί όχι μερικοί μήνες χειμερινού κάμπινγκ στη Κιμωλο all inclusive που θα είναι life changing experience?

<
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#286408
saxon_747 έγραψε:Renault Laguna 1.8 16V
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/8168874/

Ας μου εξηγήσει καποιος γιατι να βάλεις υγραέριο σε ενα αυτοκίνητο που εχει κανει 97.000 χλμ σε14 χρόνια και να το πουλήσεις στη συνέχεια...

< >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#286410
belgarion έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Renault Laguna 1.8 16V
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/8168874/

Ας μου εξηγήσει καποιος γιατι να βάλεις υγραέριο σε ενα αυτοκίνητο που εχει κανει 97.000 χλμ σε14 χρόνια και να το πουλήσεις στη συνέχεια...

< >


Για να λες οτι κάνεις οικονομία; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#286411
saxon_747 έγραψε:
belgarion έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Renault Laguna 1.8 16V
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/8168874/

Ας μου εξηγήσει καποιος γιατι να βάλεις υγραέριο σε ενα αυτοκίνητο που εχει κανει 97.000 χλμ σε14 χρόνια και να το πουλήσεις στη συνέχεια...

< >


Για να λες οτι κάνεις οικονομία; :hmmm:

Ειναι γεγονός οτι ο μεσος Έλληνας δεν εχει καμία αισθηση της έννοιας της απόσβεσης

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#286413 Παγκόσμιο φαινόμενο αυτό, γιαυτό και βλέπεις να αγοράζουν οι Ευρωπαίοι diesel για να κάνουν 5k χλμ το χρόνο.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#286414
drdino έγραψε:Παγκόσμιο φαινόμενο αυτό, γιαυτό και βλέπεις να αγοράζουν οι Ευρωπαίοι diesel για να κάνουν 5k χλμ το χρόνο.

Και μετα τα συγκεκριμένα ολως παραδόξως καταληγουν σαν μεταχειρισμένα στις ελληνικές μάντρες...

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#286461 Αποκλείεται να κατάφερε να κανει τοσα. Αυτά ηταν λεμόνια απο τα λιγα.

< Note 2 >