Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Serf
#253436
JBT έγραψε:Στα πόσα βγαίνουν το Πεζό και το Σιβίκ; Έτσι όπως τα βλέπεις εσύ δηλαδή.


Για 5ετία και 20.000km/έτος τα μηνιαία μισθώματα βγαίνουν περίπου:
PEUGEOT 308 Diesel 1,6cc 120HP ALLURE Manual €395
PEUGEOT 308 Diesel 1,6cc 120HP GT LINE Manual €425
HONDA CIVIC Diesel 1,6cc 120HP ELEGANCE Manual €505
HONDA CIVIC Diesel 1.6 120HP SPORT Manual €525

Η διαφορά είναι πολύ μεγάλη και είναι επιθυμητό το μίσθωμα να μην ξεπερνά (κατά πολύ) τα €400. Άρα το Civic χλωμιάζει...
Άβαταρ μέλους
By JBT
#253460 Άρα κλείνεις ένα τεστντράιβ μιας ολόκληρης ημέρας ή Σ/Κ να το δεις σε όλες τις συνθήκες και τέλος.

Καλά χιλιόμετρα!
Άβαταρ μέλους
By Serf
#253475
Anonymous Founder έγραψε:Αυτόματο το Peugeot δεν έχει;


Νομίζω έχει. Αλλά δεν είμαι ακόμα στην φάση να αναζητώ αυτόματο...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#253483 εγω παντως οσα διζελ εχω οδηγησει,ολα θελουν πολυ πιο συχνες αλαγες ταχυτητων απο αντιστοιχα βενζινης.
Μην το θεωρεις αμελητεο.Κοιτα εαν εχει αυτοματο,οδηγησε το ομως πρωτα μην ειναι κανα σαν και αυτο που οδηγησα σε 208 πετρελαιο,και αποφασησε.
Η πολυ ροπη των διζελ δεν σωνει την κατασταση με τις πολλες αλλαγες ταχυτητων,λογω μικρου ωφελιμου ευρους.
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#254169 για diesel θα έλεγα και εγώ για αυτόματο.

Τα μισθώματα που γράφεις, τι προκαταβολή έχουν ;
Στο τέλος υπάρχει δικαίωμα με εξαγοράς με συγκεκριμένο ποσό ή απλά το επιστρέφεις ;;
Είναι χωρίς ΦΠΑ ως συνήθως ;;;
Άβαταρ μέλους
By Serf
#254508
vagmag έγραψε:για diesel θα έλεγα και εγώ για αυτόματο.

Τα μισθώματα που γράφεις, τι προκαταβολή έχουν ;
Στο τέλος υπάρχει δικαίωμα με εξαγοράς με συγκεκριμένο ποσό ή απλά το επιστρέφεις ;;
Είναι χωρίς ΦΠΑ ως συνήθως ;;;

Τα συγκεκριμενα είναι χωρίς προκαταβολή και οι τιμες περιλαμβάνουν ΦΠΑ.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#278193 Ο κλήρος έπεσε τελικά στο PEUGEOT 308 Diesel 1,6cc 120HP ALLURE Manual 5D HATCH με έξτρα PACK NAVI 2: Σύστημα Πλοήγησης (Navigation) ενσωματωμένο στο σύστημα Multimedia SMEG και συσκευή αναπαραγωγής CD...

Αναμένω πλέον την ολοκλήρωση της γραφειοκρατίας λόγω leasing (βλ. αποδοχή σύμβασης, υπογραφή συμφωνητικού) και τον χρόνο που θα χρειαστεί για να έρθει το αυτοκίνητο από τη στιγμή της παραγγελίας.

Για να δούμε...
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#302237
Serf έγραψε:Ο κλήρος έπεσε τελικά στο PEUGEOT 308 Diesel 1,6cc 120HP ALLURE Manual 5D HATCH με έξτρα PACK NAVI 2: Σύστημα Πλοήγησης (Navigation) ενσωματωμένο στο σύστημα Multimedia SMEG και συσκευή αναπαραγωγής CD...

Αναμένω πλέον την ολοκλήρωση της γραφειοκρατίας λόγω leasing (βλ. αποδοχή σύμβασης, υπογραφή συμφωνητικού) και τον χρόνο που θα χρειαστεί για να έρθει το αυτοκίνητο από τη στιγμή της παραγγελίας.

Για να δούμε...


Ηρθε? Εντυπωσεις?
Άβαταρ μέλους
By Serf
#302243 Τέλος Οκτωβρίου το πολύ μου έχουν πει. Απο Δεύτερα θα τηλεφωνησω να δω που βρισκόμαστε. Καθυστερεί λόγω των έξτρα.