Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#240748 Δεδομένα.

Κύριος - 55 ετών
εταιρικό αυτοκίνητο + - 23,000 ευρω.
πετρέλαιο
1.5 - 1.6 κυβικά

ζητούμενα

άνετη μετακίνηση κατά βάση σε ανοιχτό δρόμο
άνετο / εργονομικό κάθισμα οδηγού
ησυχία
όσο το δυνατόν καλύτερο εξοπλισμό
6 τάχυτο κιβώτιο ΣΤΑΝΤΑΡ (δεν γνωρίζω αν μπορεί να μπεί αυτόματο)

διαγωνιζόμενοι

opel astra
toyota avensis
scoda octavia
Vw golf
Peugeot 308
Ford focus
+ (όποιο άλλο)

---------------------------------------------------------

key points (my personal)

- έχω οδηγήσει το golf 7 1.6 tdi και δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε και είπα ΟΥΑΟΥ
- ακούω καλά λόγια για το astra αλλά κούκου δεν μπορεί να με κάνει ( funky σκάσε)
- avensara my ass
- θέλω εδώ και πολύ καιρό να πάω για πλάκα να οδηγήσω το 308 γιατί ακούω αλλά και έχω την διαίσθηση ότι πρέπει να είναι πολύ καλό.
- το focus μοιάζει φτωχός συγγενής , συν ότι δεν έχει καθόλου χώρους, συν ότι ο χώρος αποσκευών είναι για γέλια. αντίθετα το μοντέο δείχνει απίστευτο.


σχόλια, παραλήψεις, παρατηρήσεις, επισημάνσεις καλοδεχούμενα όλα.

μοιράστε τον πόνο σας.
Άβαταρ μέλους
By elvet
#240787 To 308!
Αυτό με το 6αρι κιβώτιο είναι άνετο, ευθύβολο, ευρύχωρο και πολύ σταθερό σε μεγάλες ταχύτητες
Πρόβλημα οι πολλές λειτουργίες της οθόνης αφής (ειδικά για 55αρη)
Άβαταρ μέλους
By JBT
#240789 Οτιδήποτε σε Χοντα :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#240791 Α 160 cdi με τα 90 αλογατα είναι εκτός budget? Οδηγησα μια προχθές και μου φάνηκε γρηγορότερη από το Clio λόγω εξαριου μάλλον ΕικόναΕικόνα
p.s. Μην αρχίσεις το κράξιμο,πλάκα κάνω, το άστρα και το 308 είναι σαφώς πιο ολοκληρωμένα αυτοκίνητα

.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#240799 Και για να προτείνω και κάτι που δεν αναφέρθηκε.Honda Civic 1.6 diesel?120 ps ,καλή οδική συμπεριφορά και καλοί χώροι ,γίνεται και φορτηγό με τα magic seats που έχει.Το έχει ο φαρμακοποιός εκεί που δουλεύω και είναι πολυ ευχαριστημένος.( πριν είχε volvo v50 t5...)

.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#240839 Δεν έχει Ελλάδα ή δεν έχει γενικά;

Edit.... Τώρα το είδα.... http://www.volvocars.com/gr/cars/new-models/v40
Δεν ξαναπουλάνε Ελλάδα...
Τελευταία επεξεργασία από kyr80 και 02 Απρ 2016, 02:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#240885 H 1η απάντηση είναι να μπαινοβγαίνει πιο εύκολα, αφού θέλει και εργονομικό κάθισμα οδηγού.
Η 2η απάντηση είναι να έχει "τζιπ" που για εταιρικό πουλάει αρκετά.

Δεν θα το έπαιρνα μάλλον το Qashqai ή τα υπόλοιπα, αφού το Opel Astra μου έχει πάρει τα μυαλά!