Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Alxnks
#197866 Οντως υπαρχουν και μπολικα άλλα 1600αρια της κατηγοριας στις τιμες αυτές, αλλά θεωρησα πιο bulletproof το elantra για μεγαλης ηλικίας ανθρωπο που ίσως αμελεί τις συντηρήσεις και που αν συμβεί και κάτι (όχι κι ιδιαιτερα συχνό για την αξιοπιστία των hyundai) θα την βγάλει φθηνά και εύκολα. Μην γίνει αιμοδοτης των συνεργείων στα 3-4 ακομα χρόνια, όπως γράφτηκε, οδήγησης του..για κουρσα-μουλαρι άλλωστε ψάχνουμε :)
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#197947 Τα προτεινα μονο λογω του οτι εγραψες χρηση σε εθνικη οδο, αν ειναι μονο για τοπικες μετακινησεις μαλλον θα ειναι υπερβολη...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#197996 Εικόνα

Δε μ'αρέσει η φθορά στο κάθισμα του οδηγού. Δε νομίζω να συνάδει με τον αριθμό των χλμ.
Άβαταρ μέλους
By dstou
#198021 Είναι μαούνα το 124, και 2.000 κυβικά. Δεν υπάρχει λόγος να αγοραστεί κάτι παραπάνω από 1.400, βαριά 1.600. Η χρήση του αυτοκινήτου είναι αυστηρώς προκαθορισμένη, ήγουν τα καθημερινά ταξιτζιλήκια ενός εξοχικού σε συνθήκες επαρχίας.
Και αν υπήρχε αμάξι χωρίς ανάγκη μπαταρίας και με συμπαγή λάστιχα, αυτό θα ήταν η πρώτη επιλογή.

έδιτ : Και δεν είναι θέμα κόστους αυτό, ούτε κατ' ελάχιστο. Απλώς οι άνθρωποι αυτοί κοστολογούν τον χρόνο τους και την ηρεμία τους πολύ ακριβά. Όσες έννοιες και ανάγκη λιγότερης φροντίδας έχει λοιπόν το υποψήφιο κάρο, τόσο το καλύτερο.


Αυτό π.χ. παρόλο που είναι παλιό, μπορεί να είναι καλή περίπτωση, αλλά έχει ερκοντίσιο? http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6582180/
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#198079 http://www.car.gr/classifieds/cars/photos/7355104/
Το αυτοκινητο ειναι του πατερα μου, τα χιλιομετρα πραγματικα, εχει κατι γρατζουνιες γυρω-γυρω , αλλα δεν εχει τρακαρει ωστε να χρειαστουν αλλαγη φτερα, πορτες, προφυλακτηρες κλπ.
Κάτι βουλιαγματακια φτιαχτηκαν, ισως εχουν γινει αλλα ομως :lol: . Λιγο ο μπαμπας στα 79, λιγο η περιοχη και το παρκαρισμα εξω, τι να κανεις.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#199745 Θα τολμουσα να προτεινω και το LYBRA Lancia, εξαιρετικα πολυτελες, και βρισκεις με 2000. υπερεξοπλισμενο,και το 1.8 με 125+ αλογα περιπου. αισθηση κυλισης εξαιρετικη. ταμπλω πληρες κ.λ.π. Υπαρχει και σε SW με απιστευτους χωρους... μοντελλα του 2001+
Άβαταρ μέλους
By castigamatti
#199750 ^^ανταλλακτικα σε αρκετα μηχανικα μέρη, ηλεκτρονικά , ηλεκτρικά, εσωτερικό , φανοποιια....με το κυαλι και πλέον μόνο από εξωτερικο.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#200675
castigamatti έγραψε:^^ανταλλακτικα σε αρκετα μηχανικα μέρη, ηλεκτρονικά , ηλεκτρικά, εσωτερικό , φανοποιια....με το κυαλι και πλέον μόνο από εξωτερικο.


με 800 Ευρω εχει και ολοκληρο οχημα για ανταλλακτικα.... βεβαια δεν ειναι ομορφο για καποιους αλλα οποιον εχω ρωτησει για το 1.8 μια χαρα κυλιση εχει (την διαπιστωσα και εγω και ας ειχε 230000 χλμ... καλοσυντηρημενη βεβαια.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#201371 Και εγώ στο Thalia θα πήγαινα, φτηνό και γνωστή ποσότητα σε βλάβες ελέω Clio, δεν είναι bulletproof φυσικά. Αγοραστέο με την προϋπόθεση να μην ξοδεύονται άδικα χρήματα για αυτό.

Η Lybra εξαιρετικό αυτοκίνητο στα 1.8 αλλά ούτε και αυτή είναι bulletproof, καίει αρκετά παραπάνω (δύσκολα έβλεπα κάτω από 10) και νομίζω σαν κόστος ξεφεύγει συνολικά.
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#201416
Νίκος Παππάς έγραψε:http://www.car.gr/classifieds/cars/photos/7355104/
.

Δυο αυτοκίνητα μου ήρθαν στο νου. Αυτό και η 190Ε 1.8.
Νομίζω πως αν δεν υπάρχει ιδιαίτερη εκτίμηση για το αστέρι (αλλά και ανάγκη για το αυτόματο) το πιο πάνω είναι εύκολα η καλύτερη επιλογή.