Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By dstou
#197519 Ότι λέει ο τίτλος. Π.χ. κάτι σαν Χιουντάι Άξξεντ 12ετίας, Νισσάν Αλμύρα και τα τοιαύτα θα έλεγα, δεκτό και αυτόματο. Το αυτοκίνητο θα κινείται σε επαρχία και εθνική από γέροντες, ενίοτε θα μένει ακινητοποιημένο για κανά δίμηνο/τρίμηνο (επιθυμητό να πάρει ξανά μπροστά με τη μία). Θα είναι το τελευταίο τους αμάξι πριν κρεμάσουν οριστικά τα γάντια τους σε 3-5 χρονάκια. Χλμ. 10.000 το χρόνο. Μου πουλάει και μια Ρενώ Θάλεια ένας γνωστός. Αξίζει, ή θα κάνουμε κουμπαριές με τους συνεργειάδες? :hmmm:
Ζμπορ, δίπορτα, χοντρά λάστιχα, πολλά κυβικά, μπρίκια πόλης αποκλείονται.
Άβαταρ μέλους
By dstou
#197532 Δεν πάσχουν από κάτι σοβαρό, είναι πλήρως λειτουργικοί παρόλα τα 80 τους. Έχουν σταματήσει από πέρισυ να κυκλοφορούν Αθήνα όπου και οι μεγαλύτερες απαιτήσεις, το αμάξι θα βρίσκεται μόνιμα επαρχία και θα χρησιμοποιείται για τα καθημερινά και αναγκαία σούρτα φέρτα τα οποία είναι σχεδόν αδύνατο να γίνουν αλλιώς. Υπάρχουν μερικές εκατοντάδες χιλιάδες τέτοιοι γύρω μας που κάνουν το ίδιο.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#197573
dstou έγραψε:Δεν πάσχουν από κάτι σοβαρό, είναι πλήρως λειτουργικοί παρόλα τα 80 τους. Έχουν σταματήσει από πέρισυ να κυκλοφορούν Αθήνα όπου και οι μεγαλύτερες απαιτήσεις, το αμάξι θα βρίσκεται μόνιμα επαρχία και θα χρησιμοποιείται για τα καθημερινά και αναγκαία σούρτα φέρτα τα οποία είναι σχεδόν αδύνατο να γίνουν αλλιώς. Υπάρχουν μερικές εκατοντάδες χιλιάδες τέτοιοι γύρω μας που κάνουν το ίδιο.

Μου έτυχαν δύο περιστατικά τις τελευταίες 15 μέρες με άντρες υπερήλικες που ενώ δεν είχαν χάσει σε αντανακλαστικά, δεν είχαν καμία επαφή με την πραγματικότητα και θα μπορούσε να γίνει πολύ χοντρό ατύχημα. Είμαι σίγουρος ότι οι δικοί τους τα θεωρούν ότι είναι πλήρως λειτουργικοί. Ο ένας από τους δύο μάλιστα πηγαίνει κάθε μέρα τα εγγόνια στο νηπιαγωγείο. Ο Θεός να βάλει το χέρι Του.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#197584 θα μεινουν και χρηματα για ενα καλο σερβις.Τιμια επιλογη.
Άβαταρ μέλους
By dstou
#197594 Θεωρητικά είναι απόλυτα επαρκές, προτιμάμε όμως από ιδιώτη. Είδα και ένα Μιτσουμπίσι Χάρισμα, αλλά ήταν ακριβώτερο, αν και μου φάνηκε πολύ καλύτερο μέσα. Τη Θάλεια τη φοβάμαι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#197599
dstou έγραψε:Θεωρητικά είναι απόλυτα επαρκές, προτιμάμε όμως από ιδιώτη. Είδα και ένα Μιτσουμπίσι Χάρισμα, αλλά ήταν ακριβώτερο, αν και μου φάνηκε πολύ καλύτερο μέσα. Τη Θάλεια τη φοβάμαι.


to Charisma σιγουρα ειναι καλυτερο,αλλα εαν χρειαστεις το οτιδηποτε, θα εχεις να κανεις με Σ@ρ@κ@κη με οτι συνεπαγεται αυτο,μιας και μεταχειρω δεν θα βρεις ουτε ζαντα.
Απο αξεντ τα παντα ολα σε μεταχειρω,μιας και εχει πουληθει σε ποσοτητες στην χωρα μας.
Άβαταρ μέλους
By dstou
#197605 Στην επαρχία μαζεύονται τα χλμ. εύκολα. Και όταν είναι και τα παιδιά τους παρόντες (γιορτές-καλοκαίρι) δεν οδηγάνε αυτοί. Έχει αβαντάζ στο ανταλλακτικό ο κορεάτης, κακά τα ψεύδη.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#197708 Κοίτα, αν υπάρχει αμάξι από γνωστό (με γνωστή ιστορία) το προτιμάμε. Ακόμα και το thalia που είναι πιο άσχημο από μπουλντόγκ που έχει μπλακεί σε ατύχημα μ' έναν κουβά σκατά. :lol: :lol: :lol:

Από αξιοπιστία θεωρώ ότι δεν θα έχει πρόβλημα. Το αμάξι δεν έχει τίποτα περίπλοκο, θεωρώ ότι ανταλλακτικά θα βρίσκεις φθηνά και εύκολα και αν ήταν προβληματικό θα σας το πει ο γνωστός σας που το έχει τώρα.


Κατά τ' άλλα οτιδήποτε γιαπωνέζικο / κορεάτικο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#197715 Κάτι τέτοιο δεν θα ήταν προτιμότερο;
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7033322/
Μεγάλοι άνθρωποι, παίζει ρόλο η ευκολία στο μπες βγες. Αξιόπιστο μοτέρ και αυτόματο σασμάν, ορατοτητα, άνεση.
Το μόνο μείον, η κατανάλωση.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#197718
Anonymous Founder έγραψε:Κάτι τέτοιο δεν θα ήταν προτιμότερο;
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7033322/
Μεγάλοι άνθρωποι, παίζει ρόλο η ευκολία στο μπες βγες. Αξιόπιστο μοτέρ και αυτόματο σασμάν, ορατοτητα, άνεση.
Το μόνο μείον, η κατανάλωση.


Δεν είναι κανονικό αυτοκίνητο (σεντάν)! :rtfm: :svivhaha: